| Janusz Krupski

Janusz Krupski miał 59 lat. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego; był członkiem Klubu Inteligencji Katolickiej. Od lat 70. działał w opozycji demokratycznej i współtworzył podziemny ruch wydawniczy. W latach 1977-1988 był redaktorem niezależnego pisma "Spotkania". Na początku lat 80. był koordynatorem Sekcji Historycznej Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego, a później Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" w Gdańsku.
W latach osiemdziesiątych internowany i szykanowany przez SB. W styczniu 1983 roku oficer SB Grzegorz Piotrowski (ten sam, który zabił księdza Popiełuszkę) wywiózł Krupskiego w okolice miejscowości Truskaw do Puszczy Kampinoskiej, gdzie oblał go stężonym roztworem fenolu z ługiem. Z poparzeniami I i II stopnia Krupski dotarł do znajomych, którzy wezwali pogotowie. Zmuszono go wówczas, by zeznał, że uczynili to "nieznani sprawcy".
W latach 90. był szefem wydawnictwa Editions Spotkania, a następnie członkiem kolegium redakcyjnego tygodnika "Spotkania". Pełnił funkcję eksperta nadzwyczajnej sejmowej komisji do zbadania skutków stanu wojennego (1992-1993) i Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej (1993-1995). Od roku 2000 do 2006 sprawował funkcję zastępcy prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Od 2006 roku był kierownikiem Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Krupski osierocił siedmioro dzieci, z których sześcioro było na jego utrzymaniu. Na stronie Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych znajduje się informacja, że można przekazać 1 proc. podatku na rzecz Rodziny Krupskich poprzez Fundację Dzieło Odbudowy Miłości.