tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Policyjna" aplikacja na smartphone'y ma pomóc

"Policyjna" aplikacja na smartphone'y ma pomóc
Foto: tvn24 Zdjęcie zrobione bandycie można od razu wysłać policji

Policja w Toronto udostępniła specjalną aplikację na smartphone'y. Zdjęcia i filmy z miejsca przestępstwa można od razu przesłać policji. To pierwsza tego typu aplikacja w Kanadzie.

Jak wynika z komunikatu prasowego, można zaalarmować policję w czasie rzeczywistym, wysyłając zdjęcie, nagranie (do 1 min.), mail czy SMS.

Szybko i anonimowo

Policja zachęca do korzystania z nowej możliwości nie tylko w przypadku groźnych przestępstw. Co ważne, aplikacja umożliwia anonimowe zgłaszanie danych. Policja ma możliwość identyfikacji numeru telefonu, z którego informacja została wysłana, jednak zgłoszenie traktowane jest jak anonimowe.

Nowa aplikacja zawiera też przycisk na ekranie, który pozwala połączyć się telefonicznie z Crime Stoppers, czyli stworzonym 28 lat temu programem anonimowego zgłaszania policji sygnałów o przestępstwach. W ubiegłym roku przekazano ok. 9,5 tys. zgłoszeń.

To działa

Z danych policji wynika, że obecnie prawie 40 proc. informacji, które docierają na temat przestępstw, jest przesyłanych przez internet. Również tu zgłoszenia są anonimowe, a internetowy formularz zawiera zastrzeżenie, by nie wpisywać żadnych danych osobowych zgłaszającego, o ile się chce pozostać niezidentyfikowanym, nie zachowywać wypełnionego formularza w pamięci komputera, ani nie drukować. Istnieje też możliwość wysłania do Crime Stoppers SMS z informacją o widzianym przestępstwie.

Opracowana przez firmę z Toronto nowa aplikacja zawiera też listę i zdjęcia najbardziej poszukiwanych przestępców oraz dostarcza bazującą na GPS informację o najbliższym posterunku policji. W ciągu pierwszego dnia funkcjonowania nowa aplikacja została ściągnięta 5 tys. razy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje