tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Dziura w ścianie, tunel. Uciekli z więzienia wykorzystując poranne modły

Czterech cudzoziemców uciekło z więzienia na popularnej wśród turystów indonezyjskiej wyspie Bali. Wśród zbiegów są osoby skazane za przestępstwa narkotykowe. W ostatnim czasie w Indonezji coraz częściej dochodzi do ucieczek z zakładów karnych.

Według policji mężczyźni zbiegli z więzienia w stolicy Bali, Denpasar, przez dziurę w ścianie o wymiarach 50 na 70 cm, która prowadziła do tunelu wychodzącego na główną ulicę miasta. Do ucieczki doszło, gdy muzułmańscy więźniowie brali udział w porannych modlitwach.

Trwają poszukiwania zbiegów - obywateli Australii, Bułgarii, Indii i Malezji. Odsiadywali oni kary od roku do 14 lat więzienia za złamanie przepisów imigracyjnych, pranie brudnych pieniędzy czy przestępstwa narkotykowe.

Lokalna policja przekazała zdjęcia mężczyzn komisariatom na Bali i nasiliła kontrole na międzynarodowym lotnisku w Denpasar, w portach i na dworcach autobusowych.

Ucieczki z więzień nie są rzadkością w Indonezji, która boryka się z przepełnieniem zakładów karnych, ich niedofinansowaniem i rosnącą liczbą osób skazanych za przestępstwa narkotykowe. Większość więźniów stanowią właśnie osoby ukarane za złamanie przepisów narkotykowych.

W ubiegłym tygodniu na zachodzie kraju kilkunastu więźniów uciekło z przepełnionego więzienia, w którym w rezultacie powodzi zawaliła się ściana. Większość więźniów wkrótce ujęto. W maju ok. 200 skazanych w spektakularny sposób zbiegło z zakładu na Sumatrze, na północnym zachodzie Indonezji, gdy otworzono cele, by umożliwić więźniom wzięcie udziału w piątkowych modlitwach. Większość skazanych również została złapana.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

INFORMACJE SPORTOWE »

Ludzie jak obrazy. Niezwykłe zdjęcia będące kwestią przypadku

Choć wszystko wygląda na pozowane, zdjęcia są zrobione zupełnie przypadkowo. Zobacz TOTERAZ.

Każdego roku członkowie różnych grup Nihang prezentują sztukę walki i umiejętności jazdy konnej podczas pokazów Mohalla. (Raminder Pal Singh/PAP/EPA) czytaj dalej »