tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Arłukowicz: myślę, że Gronkiewicz-Waltz nie ma głowy do spraw partyjnych

zobacz więcej wideo »
Arłukowicz: myślę, że Gronkiewicz-Waltz nie ma głowy do spraw partyjnych
 • Arłukowicz: myślę, że Gronkiewicz-Waltz nie ma głowy do spraw partyjnychArłukowicz: myślę, że Gronkiewicz-Waltz nie ma głowy do spraw...
 • "Opozycja ma iść razem""Opozycja ma iść razem"
 • Arłukowicz: trzeba wybrać wspólnego kandydata, inaczej będziemy mieli JakiegoArłukowicz: trzeba wybrać wspólnego kandydata, inaczej...
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Bartosz Arłukowicz był gościem "Faktów po Faktach"

Nie dziwi mnie nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz. Nic o tym nie wiem, żeby ktoś wydawał zakaz czy prosił, żeby pani prezydent nie było - powiedział w "Faktach po Faktach" były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (PO). Skomentował w ten sposób nieobecność prezydent Warszawy i jednej z wiceprzewodniczących PO na konwencji partii w Łodzi.

Na konwencji został przyjęty nowy statut Platformy oraz program na przyszłoroczne wybory samorządowe. Prezydent stolicy niedawno sama zadeklarowała, że w wewnątrzpartyjnych wyborach, które rozpoczną się w listopadzie, nie będzie ubiegać się o miejsce zarządzie Platformy.

Bartosz Arłukowicz pytany w "Faktach po Faktach" o nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz na konwencji, powiedział, że go ona nie dziwi.

- Pani prezydent Gronkiewicz-Waltz – podobno też sprawy prywatne odegrały rolę – ma też swoje problemy związane z reprywatyzacją, z tą ludową komisją (ds. reprywatyzacji - red.) Patryka Jakiego (...) Myślę, że zwyczajnie nie ma głowy do tego, żeby zajmować się dzisiaj sprawami partyjnymi - dodał.

Na pytanie, czy nie jest to wotum nieufności wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz, odparł: nie. Nic o tym nie wiem, żeby ktoś wydawał zakaz czy prosił, żeby pani prezydent nie było.

Zauważył, że Hanna Gronkiewicz-Waltz ma kłopoty i nie sądzi, żeby miała nastrój na uczestnictwo w konwencji partyjnej w sprawie wyborów samorządowych, w których prezydent Warszawy nie zamierza startować.

Arłukowicz pytany, czy Gronkiewicz-Waltz jest obciążeniem dla PO w przyszłorocznych wyborach samorządowych, powiedział: sprawa reprywatyzacyjna wymaga na pewno wyjaśnienia.

Przyznał, że sam stawiłby się przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji.

Prezydent Warszawy konsekwentnie odmawia stawiennictwa przed komisją jako strona postępowań argumentując, że komisja jest niekonstytucyjna. We wrześniu komisja oddaliła jej wnioski o uchylenie części z grzywien za brak obecności.

"Ramię w ramię"

Odnosząc się do konwencji samorządowej podkreślił, że najważniejszym przekazem jest to, że "opozycja ma iść razem".

- Musimy wszyscy to zrozumieć. My tak naprawdę walczymy dzisiaj o to, czy w Polsce i samorządach będzie demokracja - dodał.

Podkreślił, że "każdy, kto będzie rywalizował między sobą w opozycji, przyczynia się do przyszłego zwycięstwa obozu PiS-owskiego w Polsce na wiele lat".

- Jeśli dzisiaj razem, ramię w ramię, nie stawimy czoła PiS-owskim rządom, to skończy się tym, że Kaczyński będzie rządził przez wiele lat w Polsce. (...) Prezesowi Kaczyńskiemu dokładnie o to chodzi, żeby Petru kłócił się ze Schetyną, żeby SLD dyskutowało z Platformą, żeby PSL stał z boku - stwierdził Arłukowicz.

Dodał, że "tylko zjednoczona opozycja ma szanse zwyciężyć z PiS-em, który dzisiaj ma wysokie notowania sondażowe".

Oglądaj
"Opozycja ma iść razem"
Wideo: tvn24 "Opozycja ma iść razem"

"Inaczej będziemy mieli Jakiego na funkcji prezydenta miasta"

Odniósł się do propozycji lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru polegającej na tym, że w jednej trzeciej miast wojewódzkich kandydatów na prezydentów, jako jedynych kandydatów opozycji, wystawia Nowoczesna. W pozostałych dwóch trzecich, kandydatów na prezydentów miast wskazują pozostałe ugrupowania opozycyjne.

- Wystawmy kandydatów na prezydentów takich, którzy wygrają wybory, a dopiero potem sprawdźmy jakie mają szyldy partyjne - powiedział Arłukowicz.

Podkreślił, że musi być wspólny kandydat w Warszawie. - Trzeba wybrać jednego człowieka, za którym staniemy wszyscy murem - dodał. - Wtedy ma szanse wygrać z kandydatem PiS-u, bo inaczej będziemy tutaj mieli Jakiego na funkcji prezydenta miasta - zaznaczył.

ZOBACZ CAŁY PROGRAM.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy dokuczy ci dziś smog

Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu
Trzaskowski liczy na poparcie PSL-u i lewicy. "Jestem gotów do rozmowy ze wszystkimi"

Trzaskowski liczy na poparcie PSL-u i lewicy. "Jestem gotów do rozmowy ze wszystkimi"

- Nie oddamy mojego ukochanego miasta PiS-owi - zapowiedział Rafał Trzaskowski, poseł Platformy Obywatelskiej i jej kandydat na prezydenta Warszawy. Gość "Faktów po Faktach" TVN24 zapewnił, że program wyborczy będzie pisał wspólnie z Nowoczesną, liczy także na poparcie ludowców i lewicy. czytaj dalej »

INFORMACJE BIZNESOWE »

Duże kontrowersje po decyzji Sejmu. "Upominamy się 
o najgorzej traktowanych pracowników"

Duże kontrowersje po decyzji Sejmu. "Upominamy się
o najgorzej traktowanych pracowników"

Upominamy się o tych pracowników, którzy dziś są najgorzej traktowani, którzy przez 28 lat byli wykorzystywani przez korporacje - komentował w programie "Tak Jest" przyjęcie przez Sejm ustawy ograniczającej handel w niedziele Alfred Bujara z NSZZ "Solidarność". czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

USA oferowały miliony za jego schwytanie. Opuścił areszt

USA oferowały miliony za jego schwytanie. Opuścił areszt

Pakistańskie władze, działające na podstawie orzeczenia sądu, zwolniły w piątek z aresztu domowego Hafiza Saida, poszukiwanego w Stanach Zjednoczonych i podejrzanego o kierowanie zamachami terrorystycznymi w Bombaju na zachodzie Indii w 2008 roku. Zginęło w nich 166 osób. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Ta krowa wie, co to wygoda. Poznaj Rolinę i jej szczotkę

Jej właścicielka twierdzi, że krowia dama szczotki używa nawet w nocy!

Ryszard Terlecki i Jarosław Kaczyński na sali sejmowej (fot. Radek Pietruszka/PAP) czytaj dalej »