tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

"Nawet senatorowie PiS-u ostrzegają przed polityczną prokuraturą"

"Nawet senatorowie PiS-u ostrzegają przed polityczną prokuraturą"
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Andrzej Halicki i Stanisław Tyszka byli gośćmi w "Faktach po Faktach"

To jest przegrana Polski i Polaków. Mówi się dużo o nadzwyczajnych sektach ostatnio. Taką nadzwyczajną sektą okazują się posłowie i senatorowie - powiedział w piątek w "Faktach po Faktach" w TVN24 wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka z Kukiz'15. Skomentował w ten sposób głosowanie Senatu w sprawie Stanisława Koguta. - Nawet senatorowie PiS nie wierzą politycznej prokuraturze - ocenił z kolei poseł Andrzej Halicki (PO).

Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu. Do wyrażenia zgody na wniosek śledczych było potrzebnych 51 głosów.

"Głosowali zgodnie z własnym przekonaniem"

- To jest przegrana Polski, Polaków. Mówi się dużo o nadzwyczajnych sektach ostatnio. Taką nadzwyczajną sektą okazują się posłowie i senatorowie - ocenił Stanisław Tyszka z Kukiz'15. Zwrócił uwagę na koalicję PiS-PO w tej sprawie i przypomniał stanowisko komisji senackiej, która rekomendowała odrzucenie wniosku prokuratury. Głosowali za tym również m.in. senatorowie Platformy Obywatelskiej.

- Dla niektórych może dziwna - dla mnie nie - koalicja. (...) Czas skończyć z nieuzasadnionymi przywilejami polityków w równości wobec prawa. To jest kwestia immunitetów, Kukiz'15 jest za ich zniesieniem - powiedział Tyszka i przypomniał, że Donald Tusk (jako szef PO) zapowiadał dwukrotnie w 2007 i 2010 roku zniesienie immunitetu.

Nie zgodził się z nim Andrzej Halicki z PO. - Senatorowie głosowali zgodnie z własnym przekonaniem, w obliczu informacji, które uzyskali - wyjaśnił. Przypomniał, że Stanisław Kogut zrzekł się immunitetu już wcześniej. - Ta sprawa jest rzeczywiście dziwna. (...) Prokurator od dwóch miesięcy może prowadzić postępowanie, którego nie prowadzi - dodał.

"Nie ma poważania prezes Kaczyński"

Głosowanie w Senacie zostało poprzedzone spotkaniem senatorów PiS m.in. z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, który rekomendował przychylenie się do wniosku prokuratury i zezwolenie na zatrzymanie Stanisława Koguta. Głosowanie było tajne, ale jego wyniki wskazują, że nie wszyscy senatorowie PiS-u zastosowali się do polecenia władz partii.

- Po tych spotkaniach, po tym - mówią krótko - karceniu senatorów, (...) po spotkaniu dodatkowym, i upominaniu przez marszałka Karczewskiego i tak zachowali się inaczej - skomentował Halicki. - To znaczy, że nawet senatorowie PiS-u ostrzegają przed polityczną prokuraturą - przekonywał poseł PO.

- Nie ma poważania prezes Kaczyński, wyraźnie nie trafiły do przekonań senatorów argumenty takiego politycznego nacisku. (...) Widać wyraźnie, że argumenty, które przedstawiła prokuratura, nie są na tyle przekonujące, że nawet oni nie poddali się tej politycznej perswazji. To jest naprawdę PRL i tego trzeba się bać - powiedział Halicki.

Oglądaj
Halicki: nawet senatorowie PiS-u ostrzegają przed polityczną prokuraturą
Wideo: tvn24 Halicki: nawet senatorowie PiS-u ostrzegają przed polityczną prokuraturą

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ W PROGRAMIE "FAKTY PO FAKTACH" W TVN24

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
iwona_mozejko

Wielka szkoda, że głosowanie było tajne.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   2
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje

   Sprawdź, czy zagraża Ci smog

   TVN Meteo

   Firmy śledzą twoje ruchy. Monitorują, jak dotykasz swój telefon

   Kąt trzymania, siła nacisku na ekran, szybkość pisania... To tylko niektóre z 2000 gestów sprawdzanych przez przeróżne oprogramowania. Po co komukolwiek takie dane? Zobacz TOTERAZ.

   INFORMACJE BIZNESOWE »

   Twój lot się opóźnił lub został odwołany? Może ci się należeć odszkodowanie

   Twój lot się opóźnił lub został odwołany? Może ci się należeć odszkodowanie

   Nawet 600 euro odszkodowania mogą otrzymać pasażerowie odwołanych lotów. Rekompensata przysługuje także za zniszczony lub zgubiony bagaż, jeżeli wina leży po stronie przewoźnika. Nie brakuje jednak wyjątków, kiedy turysta nie może liczyć na odszkodowanie. czytaj dalej »

   INFORMACJE SPORTOWE »

   Nowe progi zwalniające. Zadziałają tylko przy przekroczeniu prędkości

   Na razie to tylko projekt, ale kto wie, czy już wkrótce nie pojawią się na drogach. Zobacz TOTERAZ.