tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Naród śledził z zapartym tchem ratowanie dziewczynki. Nigdy jej nie było

Historia Fridy Sofii poruszyła cały Meksyk. Miliony wpatrzone w telewizory śledziły relacjonowane na żywo poszukiwania 12-latki w ruinach szkoły zawalonej przez trzęsienie ziemi. Ratownicy mówili, że są bardzo blisko, że widzą jej dłoń. Przyszła jednak chwila prawdy. Okazało się, że żadnej Fridy Sofii nigdy w gruzach nie było.

Historia dziewczynki, której nie było, poruszyła i zbulwersowała cały Meksyk. - Ludzie są wściekli. Frida była główną wiadomością w kraju - powiedział brytyjskiej gazecie "Guardian" Esteban Illades z meksykańskiego magazynu "Nexos".

Radykalna zmiana sytuacji

Miraż rozwiał asystent sekretarza marynarki, Enrique Sarmiento, który oświadczył, że "doliczyliśmy się wszystkich dzieci ze szkoły". Zarówno tych zabitych, jak i tych rannych oraz całych i zdrowych. - Chcemy podkreślić, że nic nie wiemy o doniesieniach na temat tej dziewczynki. Wydaje nam się, wręcz jesteśmy pewni, że to nie była prawda - stwierdził Sarmiento. Zaznaczył, że w ruinach szkoły w Mexico City może być ktoś żywy, ale nie jest to żaden z uczniów.

Tymczasem jak podkreślają przedstawiciele mediów, podczas trwających ponad 48 godzin intensywnych poszukiwań rzekomej 12-latki, ratownicy sami im ze szczegółami i przejęciem mówili o tym, jak to desperacko starają się ją uratować. Przedstawiciele floty, której służby pomagają usuwać skutki kataklizmu w stolicy, mieli nawet mówić, że widzą dłoń dziecka, które porusza palcami. Pojawiły się relacje mówiące o tym, jak do jamy, w której jest zakleszczona 12-latka, doprowadzono rurkę, przez którą jest karmiona.

Stopniowo zaczęły się jednak pojawiać wątpliwości. Nie było żadnej zrozpaczonej rodziny, która czekałaby na uratowanie swojej córki. Nikt z ocalałych nauczycieli i uczniów nie był w stanie nic powiedzieć na temat 12-letniej Fridy Sofii. Nikt jej nie znał.

- Rząd od początku mówił nam, że tam jest dziewczynka i ją uratują. Teraz zmienili swoją wersję. To oburzające - stwierdził prezenter jednej z meksykańskich telewizji, Carlos Loret de Mola. Krytyka jest jednak skierowana również pod adresem mediów.

- A i tak mamy już ekstremalnie niski poziom zaufania społecznego - powiedział "Guardianowi" meksykański socjolog Rodolfo Soriano-Nunez.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

INFORMACJE BIZNESOWE »

Dostawca internetu ostrzega klientów. Ich dane mogły trafić w niepowołane ręce

Dostawca internetu ostrzega klientów. Ich dane mogły trafić w niepowołane ręce

Firma telekomunikacyjna Aero2 poinformowała, że mogło dojść do wycieku danych osobowych części klientów. Operator zawiadomił już w tej sprawie Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych i złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. czytaj dalej »

Fotograf przez 4 lata nie wyrzucał śmieci. Powstała z tego prawdziwa (ob)sesja

Gromadził śmieci w swoim mieszkaniu po to, żeby je sfotografować i uświadomić ludziom, jak wiele odpadów rocznie produkuje jedna osoba. Zobacz TOTERAZ.

Za pomocą dłoni tworzą klimat burzy

Oto najpiękniejsza stworzona przez ludzi burza świata. Koniecznie włączcie dźwięk. ZOBACZ TOTERAZ

INFORMACJE SPORTOWE »

Kobieta oddaje głos w wyborach prezydenckich w Rosji (Yuri Kochetkov PAP/EPA) czytaj dalej »