tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS
Euro 201610 czerwca - 10 lipca

Wczoraj

Brak meczów

Dziś

Brak meczów

Jutro

Brak meczów
zobacz cały terminarz »

Wodny salut w barwach Portugalii. Mistrzowski "Eusebio" wylądował

Tłumy na lotnisku, a z głośników dźwięki niezastąpionego w takim momencie przeboju grupy Queen. Mistrzowie Europy wrócili do ojczyzny samolotem "Eusebio", nazwanym tak na część legendy portugalskiej piłki. Na ulicach Lizbony witały ich tłumy. Sukcesu pogratulował też prezydent kraju Marcelo Rebelo de Sousa.

Maszynę lecącą bezpośrednio z Paryża przywitał na lotnisku w Lizbonie wodny salut w narodowych barwach.

Pierwsi pokład "Eusebio" opuścili Cristiano Ronaldo i trener Fernando Santos. Pierwszy wyraźnie kulejąc. To efekt urazu, którego się nabawił w pierwszej połowy finału. Obydwaj trzymali Puchar Henriego Delaunaya.

Portugalia jest w jego posiadaniu pierwszy raz. Blisko szczęścia była już 12 lat temu, ale wtedy na jej ziemi zatrzymali ją niemożliwi Grecy. Ronaldo, wówczas 19-latek, utonął w morzu łez. Długo czekał na sukces z reprezentacją. Do Euro 2016.

Ulicami stolicy

Po wylądowaniu mistrzowie Europy wsiedli do odkrytego autokaru, którym przejechali po ulicach stolicy. Witały ich oczywiście tłumy kibiców. Następnie przyjął ich u siebie prezydent kraju Marcelo Rebelo de Sousa. Pogratulował sukcesu i podkreślił, że Portugalczycy, szczególnie ci żyjący na emigracji, powinni wzorować się na swoich piłkarzach, porzucając kompleks niższości.

- Dziś warto wspomnieć tych naszych rodaków, którzy przed laty emigrowali do Francji, żyjąc tam w fatalnych warunkach, często śpiąc na podłodze lub mieszkając w blaszanych barakach. Dziś wchodzą oni do swoich firm i mówią: Jesteśmy obywatelami pierwszej kategorii, bo jesteśmy tacy jak wy, a nawet lepsi" - podkreślił Marcelo Rebelo de Sousa.

Mistrzowska feta trwała w Lizbonie przez cały dzień.

Podziel się:

Polub stronę SPORT.TVN24.pl:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje