tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Prezydent Duda w Waszyngtonie

Wieńce od prezydenta Dudy w Arlington i na grobie Karskiego

zobacz więcej wideo »
Wieńce od prezydenta Dudy 
w Arlington i na grobie Karskiego
  • Prezydent Duda złożył wieniec na Grobie Nieznanych Żołnierzy w ArlingtonPrezydent Duda złożył wieniec na Grobie Nieznanych Żołnierzy w...
  • Rzecznik prezydeta: opozycja próbuje dezawuować sukces wizyty Andrzeja Dudy w USARzecznik prezydeta: opozycja próbuje dezawuować sukces wizyty...
  • "Zawarte w deklaracji treści będą mapą drogową relacji polsko-amerykańskich""Zawarte w deklaracji treści będą mapą drogową relacji...
  • Prezydent Andrzej Duda w WaszyngtoniePrezydent Andrzej Duda w Waszyngtonie
  • Reakcja Donalda Trumpa na słowa Andrzeja Dudy o bazie "Fort Trump"Reakcja Donalda Trumpa na słowa Andrzeja Dudy o bazie "Fort...
  • Donald Trump gościł Andrzeja Dudę w Białym DomuDonald Trump gościł Andrzeja Dudę w Białym Domu
  • Andrzej Duda o utworzeniu "Fortu Trump" Andrzej Duda o utworzeniu "Fortu Trump"
  • Prezydent Trump o dwustronnych relacjach Polska-USAPrezydent Trump o dwustronnych relacjach Polska-USA
  • Duda: zapraszam pana prezydenta, żeby skierować do Polski więcej oddziałów amerykańskichDuda: zapraszam pana prezydenta, żeby skierować do Polski...
  • "Porozumienie wskazuje na najważniejsze aspekty naszej współpracy i wytycza ścieżki na przyszłość""Porozumienie wskazuje na najważniejsze aspekty naszej...
  • Donld Trump pytany o stałe bazy USA w Polsce Donld Trump pytany o stałe bazy USA w Polsce
  • Polska para prezydencka w Białym DomuPolska para prezydencka w Białym Domu
  • Spotkanie Duda-Trump Spotkanie Duda-Trump
  • Para prezydencka dotarła już do WaszyngtonuPara prezydencka dotarła już do Waszyngtonu
Foto: PAP/EPA/SHAWN THEW | Video: tvn24 Prezydent złożył wieniec na Grobie Nieznanych Żołnierzy w Arlington

Prezydent Andrzej Duda w nocy z wtorku na środę polskiego czasu złożył wieniec na Grobie Nieznanych Żołnierzy na Cmentarzu Narodowym w Arlington. Następnie odwiedził cmentarz Mount Olivet, gdzie złożył wieniec na grobie Jana Karskiego.

Cmentarz Narodowy w Arlington to amerykański cmentarz wojskowy założony podczas wojny secesyjnej. Na jego terenie pochowanych jest około 400 tysięcy żołnierzy i weteranów z wszystkich wojen, w których brały udział Stany Zjednoczone, a także członkowie ich rodzin. Pochowany jest tu też między innymi John F. Kennedy.

Nekropolia położona jest na zachód od Waszyngtonu, w pobliżu znajduje się budynek Pentagonu. Znajduje się tam Grób Nieznanych Żołnierzy, w którym złożone są szczątki niezidentyfikowanych żołnierzy z pierwszej i drugiej wojny światowej, a także wojny koreańskiej i wietnamskiej.

W hołdzie legendarnemu emisariuszowi AK

Prezydent Andrzej Duda złożył też wieniec na grobie Jana Karskiego.

Zmarły w 2000 roku w wieku 86 lat legendarny emisariusz Armii Krajowej jest pochowany na cmentarzu Mount Olivet w Bethesda pod Waszyngtonem, u boku żony Poli Nireńskiej.

Wizyta polskiej pary prezydenckiej w USA

W południe czasu amerykańskiego, polska para prezydencka została powitana w Białym Domu przez prezydenta USA Donalda Trumpa oraz pierwszą damę Melanię Trump. Następnie w Gabinecie Owalnym odbyła się rozmowa par prezydenckich.

Po niej, obaj prezydenci rozmawiali w cztery oczy a następnie odbyło się spotkanie delegacji, a także wspólna konferencja prasowa Dudy i Trumpa. Prezydenci Polski i USA podpisali dwustronną deklarację zatytułowaną "Obrona wolności i budowanie dobrobytu poprzez polsko-amerykańskie partnerstwo strategiczne".

Na zakończenie wizyty para prezydencka wzięła udział w przyjęciu wydanym przez ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych Piotra Wilczka z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Prezydent Duda w Waszyngtonie

Pozostałe informacje

Wiceminister sprawiedliwości: postanowienie TSUE nie jest podstawą do przywrócenia sędziów

Postanowienie jest zaadresowane do państwa polskiego, a nie do sędziów. Ono w żadnym razie nie stanowi samodzielnej podstawy do przywrócenia sędziów na stanowiska - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, komentując piątkową decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. - Sędziowie nie mogą wrócić na stanowiska - ocenił. zobacz więcej »

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

Porzuciła dziecko pod cudzym domem i uciekła

Ojciec dziecka mieszka w domu obok, a kobieta odjechała w nieznane. Zobacz TOTERAZ

INFORMACJE BIZNESOWE »

Zniknie większość ceł. Unia Europejska podpisała umowę o wolnym handlu

Zniknie większość ceł. Unia Europejska podpisała umowę o wolnym handlu

Unia Europejska podczas szczytu Azja-Europa w Brukseli podpisała w piątek umowy o wolnym handlu oraz wzajemnej ochronie inwestycji z Singapurem. To pierwsze tego rodzaju porozumienia zawarte między UE a państwem Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN). czytaj dalej »

Adoptowała psa ze schroniska. Ten codziennie czeka na nią w oknie

Courtney Gerhardt uważa, że adoptowanie psa było jej najlepszą decyzją w życiu. Zobacz TOTERAZ.

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

"Nie mogę powiedzieć, ilu szpiegów Rosja ma w Szwajcarii, ale liczba ta jest znacząca"

"Nie mogę powiedzieć, ilu szpiegów Rosja ma w Szwajcarii, ale liczba ta jest znacząca"

Rosyjska aktywność szpiegowska w Szwajcarii jest znacząca i rośnie - uważa szef szwajcarskiej agencji wywiadowczej Jean-Philippe Gaudin po ujawnieniu dwóch spraw dotyczących rzekomych rosyjskich agentów podejrzanych o próby dokonania cyberataków w Szwajcarii. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Dmitrij Miedwiediew podczas wizyty w Brukseli, Belgia (Fot. STEPHANIE LECOCQ/PAP/EPA) czytaj dalej »