tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Był pupilem, później "ktoś go uderzył". Z pękniętym kręgosłupem trzymali go w ciemnej komórce

Był pupilem, później "ktoś go uderzył". Z pękniętym kręgosłupem trzymali go w ciemnej komórce
Foto: Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt | Video: Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt Przez kilka miesięcy żył z pękniętym kręgosłupem w ciemnej komórce

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt interwencyjnie odebrał psa. Zwierzę zostało prawdopodobnie skatowane i zamknięte w ciemnej komórce. Z pękniętym kręgosłupem przeżyło kilka miesięcy.

- Widzi pani, jak on wygląda? - pytają działacze Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. - No widzę, od jakiegoś czasu już tak wygląda - odpowiada właścicielka psa, który kilka ostatnich miesięcy spędził w ciemnej komórce. Zwierzę zostało jej odebrane.

"Ktoś go uderzył"

Inspektorom nie spodobało się nie tylko to, w jakich warunkach pies przebywał. - Tofik był wychudzony i odwodniony. Ma pęknięty kręgosłup i zapalenie spojówek. Przed wizytą u weterynarza biegały po nim tabuny pcheł i innego robactwa - relacjonuje Konrad Kuźmiński z DIOZ.

Źródło: Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt Tofik przez kilka miesięcy mieszkał w ciemnej komórce

Nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób pies nabawił się urazu. Jego właścicielka w rozmowie z inspektorami mówi tylko, że zwierzę "ktoś uderzył".

Zanim do tego doszło, Tofik był domowym pupilem. Później, gdy zaczęły się jego problemy, miał zostać zamknięty w pomieszczeniu gospodarczym. Jak wynika z ustaleń inspektorów psiakowi nie udzielono pomocy weterynaryjnej.

- W ciemnej i śmierdzącej amoniakiem komórce spędził kilka miesięcy. Towarzyszył mu drugi czworonóg. On jednak na razie nie został odebrany - mówi Kuźmiński.

Będą próbowali pomóc psu

Teraz Tofika czeka leczenie. Weterynarze będą próbowali ulżyć w cierpieniu psu, który ledwo się porusza. Co więcej, każdy ruch sprawia mu ból. - Lekarze mówią, że jest szansa na to, żeby go usprawnić. Na razie podajemy mu leki przeciwbólowe i przeciwzapalne - informuje Kuźmiński. I przyznaje, że prawdopodobnie resztę swoich dni Tofik spędzi pod opieką Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

Co z właścicielką psa? Inspektorzy zapowiadają złożenie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Nie mają bowiem wątpliwości, że to co robiła kobieta, było znęcaniem się nad zwierzęciem.

Źródło: Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt Po odebraniu pies trafił do weterynarza
Tofika odebrano z powiatu złotoryjskiego:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje

Wiceminister sprawiedliwości: postanowienie TSUE nie jest podstawą do przywrócenia sędziów

Postanowienie jest zaadresowane do państwa polskiego, a nie do sędziów. Ono w żadnym razie nie stanowi samodzielnej podstawy do przywrócenia sędziów na stanowiska - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, komentując piątkową decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. - Sędziowie nie mogą wrócić na stanowiska - ocenił. zobacz więcej »

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

Porzuciła dziecko pod cudzym domem i uciekła

Ojciec dziecka mieszka w domu obok, a kobieta odjechała w nieznane. Zobacz TOTERAZ

INFORMACJE BIZNESOWE »

Zniknie większość ceł. Unia Europejska podpisała umowę o wolnym handlu

Zniknie większość ceł. Unia Europejska podpisała umowę o wolnym handlu

Unia Europejska podczas szczytu Azja-Europa w Brukseli podpisała w piątek umowy o wolnym handlu oraz wzajemnej ochronie inwestycji z Singapurem. To pierwsze tego rodzaju porozumienia zawarte między UE a państwem Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN). czytaj dalej »

Adoptowała psa ze schroniska. Ten codziennie czeka na nią w oknie

Courtney Gerhardt uważa, że adoptowanie psa było jej najlepszą decyzją w życiu. Zobacz TOTERAZ.

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

"Nie mogę powiedzieć, ilu szpiegów Rosja ma w Szwajcarii, ale liczba ta jest znacząca"

"Nie mogę powiedzieć, ilu szpiegów Rosja ma w Szwajcarii, ale liczba ta jest znacząca"

Rosyjska aktywność szpiegowska w Szwajcarii jest znacząca i rośnie - uważa szef szwajcarskiej agencji wywiadowczej Jean-Philippe Gaudin po ujawnieniu dwóch spraw dotyczących rzekomych rosyjskich agentów podejrzanych o próby dokonania cyberataków w Szwajcarii. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Dmitrij Miedwiediew podczas wizyty w Brukseli, Belgia (Fot. STEPHANIE LECOCQ/PAP/EPA) czytaj dalej »