tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Referendum w Warszawie

Na żywo

Dlaczego liczyli tak długo? "Komisja nie udziela wyjaśnień"

Właśnie pojawiły się
nowe informacje - pokaż
Dlaczego liczyli tak długo? "Komisja nie udziela wyjaśnień"
 • Dlaczego liczyli tak długo? Dlaczego liczyli tak długo?
 • Niesiołowski o PiS: dostali takiego kopa, że nie mogą oprzytomniećNiesiołowski o PiS: dostali takiego kopa, że nie mogą...
 • Guział do Gronkiewicz-Waltz: Witam i gratulujęGuział do Gronkiewicz-Waltz: Witam i gratuluję
 • Były naciski na urzędników?Były naciski na urzędników?
 • Prezydent: Wynik referendum to dezaprobata dla przenoszenia konfliktówPrezydent: Wynik referendum to dezaprobata dla przenoszenia...
 • Sportowa niedzielaSportowa niedziela
 • PodziałyPodziały
 • Kamiński: Urzędnicy stanęli przed trudnym dylematemKamiński: Urzędnicy stanęli przed trudnym dylematem
 • Kaczyński: liczne nieprawidłowości w referendum Kaczyński: liczne nieprawidłowości w referendum
 • "Poczułam ulgę""Poczułam ulgę"
 • Oficjalne wyniki referendum Oficjalne wyniki referendum
 • Miller: Zwyciężył rozum, przegrały emocje, naiwność i egzaltacja Miller: Zwyciężył rozum, przegrały emocje, naiwność i egzaltacja
 • "Wygrali ci, którzy doprowadzili do referendum" "Wygrali ci, którzy doprowadzili do referendum"
 • "Warszawiacy bardzo racjonalnie podeszli do referendum""Warszawiacy bardzo racjonalnie podeszli do referendum"
 • "PiS to największy przegrany. Niech pluje sobie w brodę" "PiS to największy przegrany. Niech pluje sobie w brodę"
 • "Panie premierze, jak pan skomentuje wynik referendum?""Panie premierze, jak pan skomentuje wynik referendum?"
 • "Referendum pomogło prezydent w autorefleksji" "Referendum pomogło prezydent w autorefleksji"
 • Oświadczenie Hanny Gronkiewicz-Waltz po referendumOświadczenie Hanny Gronkiewicz-Waltz po referendum
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz zostajeHanna Gronkiewicz-Waltz zostaje
 • Szejnfeld: 75 proc. warszawiaków powiedziało "nie"Szejnfeld: 75 proc. warszawiaków powiedziało "nie"
 • "Nie wygraliśmy, bo nie wszyscy zrobili swoje""Nie wygraliśmy, bo nie wszyscy zrobili swoje"
 • Kalisz: Wszyscy stanowimy tkankę obywatelską WarszawyKalisz: Wszyscy stanowimy tkankę obywatelską Warszawy
 • Kamiński o referendum: podeptano zasady konstytucyjne, standardy białoruskiKamiński o referendum: podeptano zasady konstytucyjne,...
 • Rekacje w sztabie Piotra Guziała na sondażowe wyniki referendumRekacje w sztabie Piotra Guziała na sondażowe wyniki referendum
 • Sondaż: Prezydent Warszawy zostajeSondaż: Prezydent Warszawy zostaje
 • Gliński: To bardzo dobry wynik frekwencji Gliński: To bardzo dobry wynik frekwencji
 • Halicki: Dostaliśmy żółtą kartkę, zauważyliśmy toHalicki: Dostaliśmy żółtą kartkę, zauważyliśmy to
Foto: Krystian Dobuszynski/REPORTER/EAST NEWS | Wideo: tvn24 Referendum w Warszawie jest nieważne, Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostaje na stanowisku

- Komisja nie udziela w tej sprawie wyjaśnień - usłyszeli dziennikarze, którzy dopytywali, dlaczego tak długo trwało liczenie głosów w warszawskim referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Referendum jest nieważne z powodu niskiej frekwencji, która wyniosła 25,66 proc. wobec progu na poziomie 29,1 proc.

Fiasko referendum nie zniechęca Piotra Guziała. W rozmowie z portalem tvnwarszawa.pl powiedział, że chce rządzić nie tylko Ursynowem, ale całą Warszawą.

 

Krótko po premierze głos ws. referendum zabrał także prezydent.- Wynik referendum warszawskiego rozumiem jako dezaprobatę dla wszelkich form przenoszenia konfliktów partyjnych i wojny partyjnej na poziom samorządowy - ocenił rezultaty wczorajszego głosowania w stolicy. Według prezydenta, duża część warszawiaków i mieszkańców całej Polski nie życzy sobie "konfliktów dzielących społeczeństwo". Więcej...


Oglądaj
Prezydent: Wynik referendum to dezaprobata dla przenoszenia konfliktów
Wideo: tvn24 Prezydent: Wynik referendum to dezaprobata dla przenoszenia konfliktów

Według premiera Donalda Tuska powody organizowania referendum "nie były szlachetne". - O Warszawę tu chodziło w najmniejszym stopniu - stwierdził.

 

Przypominamy!

 

Dzisiaj gościem "Faktów po Faktach" o godz. 19.26 będzie Piotr Guział, burmistrz Ursynowa i jeden z organizatorów niedzielnego referendum.

 

W "Kropce nad i" (godz. 20.00) Monika Olejnik przepyta Hannę Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Źródło: TVN 24 Co o wynikach referendum sądzi Hanna Gronkiewicz-Waltz?

O referendum w Warszawie piszą zagraniczne media. Amerykański Global Post pisze, że "sojuszniczka premiera ocalała".

 

Euronews i ABC News podają z kolei, że w odwołaniu prezydent "przeszkodziła niska frekwencja".

 

World Bulletin referendum potraktował referendum bardzo poważnie i na gorąco informował: "Na Bielanach, dzielnicy położonej na północy Warszawy, tylko garstka ludzi pojawiła się w lokalach wyborczych. Uważano, że więcej wyborców w tym głęboko katolickim kraju pojawi się po porannej niedzielnej mszy".

Do odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz zabrakło 45 698 głosów - wyliczył portal TVN Warszawa. To mniej więcej tyle, ile mieszka w najmniejszej warszawskiej dzielnicy, czyli Żoliborzu:

 

Wczorajsze referendum w Warszawie wciąż żywo komentowane przez polityków na Twitterze: Prawo i Sprawiedliwość nie wyklucza wystąpienia do Rady Europy ws. nieprawidłowości podczas referendum w Warszawie.


- Referendum przebiegało w niekonstytucyjnych warunkach - mówił podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Oglądaj
Kaczyński: liczne nieprawidłowości w referendum
Wideo: tvn24 Kaczyński: liczne nieprawidłowości w referendum

W referendum najwyższą frekwencję - 27,91 proc. odnotowano w Wawrze, a najniższą w Wilanowie - 20,57 proc.

 

Poniżej frekwencji dla całego miasta znalazło się oprócz Wilanowa jeszcze 7 dzielnic - Białołęka (23,09 proc.), Bemowo (23,59 proc.), Mokotów (24,06 proc.), Ursynów (24,64 proc.), Rembertów (24,74 proc.), Wesoła (25,20 proc.) i Ochota (25,46 proc.).

 

Powyżej średniej frekwencji uplasowały się Ursus (25,72 proc.), Włochy (26,04 proc.), Żoliborz (26,13 proc.), Praga Południe (26,28 proc.), Śródmieście (26,51 proc.), Wola (26,66 proc.), Targówek (27,31 proc.), Bielany (27,43 proc.) i Praga Północ (27,84 proc.).

 

Najwyższą frekwencję - 27,91 proc. odnotowano w Wawrze, gdzie mieszka Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

- Komisja nie udziela w tej sprawie wyjaśnień - usłyszeli dziennikarze, którzy dopytywali, dlaczego tak długo trwało liczenie głosów w warszawskim referendum. - Uzgodniliśmy w komisji, że nie komentujemy zarówno prac wewnętrznych komisji jak i tego, co się działo. Protokół jest najważniejszą częścią dzisiaj dla państwa. Dziękujemy, nie udzielamy informacji dalej - powiedział członek miejskiej komisji ds. referendum.

 

Oglądaj
Dlaczego liczyli tak długo?
Wideo: tvn24 Dlaczego liczyli tak długo?

Jak poinformowała miejska komisja wyborcza, ważnych głosów oddano 343 tys. 732; wymagane minimum wynosiło 389 tys. 430 osób. Komisja poinformowała, że z urn wyjęto 343 tys. 853 karty. Liczba kart nieważnych wyniosła 121, liczba kart ważnych czyli osób, które wzięły udział w głosowaniu to: 343 tys. 732 osoby. Głosów nieważnych oddano 4 tys. 250, ważnych 339 tys. 482.

 

Za odwołaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz zagłosowało 322 tys. 17 osób, przeciw było 17 tys. 465 osób.

Oglądaj
Oficjalne wyniki referendum
Wideo: tvn24 Oficjalne wyniki referendum

Miejska komisja ds. referendum podała oficjalne wyniki. Hanna Gronkiewicz-Waltz nie została odwołana. Z danych wynika, że frekwencja wyniosła 25,66 proc. i była za niska, by referendum uznać za ważne. Próg frekwencji wynosił 29,1 proc.

Komisja nie wyjaśniła, dlaczego tak długo trwało liczenie głosów.

- Zwyciężył rozum, a przegrały emocje, naiwność, egzaltacja. Warszawiacy uznali, że władzę zmienia się w wyborach, a nie w w referendum, zwłaszcza na rok przed wyborami. W referendum się głosuje, ale się nie wybiera. Bardzo się cieszę, że SLD w Warszawie stanął po stronie rozumu - mówił we "Wstajesz i wiesz" Leszek Miller.

Oglądaj
Miller: Zwyciężył rozum, przegrały emocje, naiwność i egzaltacja
Wideo: tvn24 Miller: Zwyciężył rozum, przegrały emocje, naiwność i egzaltacja


Jacek Sasin z PiS stwierdził we "Wstajesz i wiesz", że przebieg referendum świadczy o tym, iż Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wygra kolejnych wyborów na prezydenta stolicy. Ponieważ, jak dowodził,w referendum wzięła udział ponad połowa tych, którzy zazwyczaj chodzą na wybory w Warszawie, a 95 proc. z nich zagłosowało za odwołaniem Gronkiewicz-Waltz.

- To wygrana tych, którzy chcieli zmian w Warszawie i doprowadzili do referendum - przekonywał Sasin, pytany o to, kto jest zwycięzcą niedzielnego referendum.

Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (PO), warszawiacy "bardzo racjonalnie" podeszli do referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. - Wybrali ten wariant sami. Mogą słuchać opinii, ale i tak sami podejmują decyzje. Wierzyłam, że tak będzie i cieszę się, że się nie pomyliłam - powiedziała. Jak przyznała, największym błędem prezydent Warszawy była słaba komunikacja z mieszkańcami stolicy.

Oglądaj
"Warszawiacy bardzo racjonalnie podeszli do referendum"
Wideo: tvn24 "Warszawiacy bardzo racjonalnie podeszli do referendum"

Hanna Gronkiewicz-Waltz w poniedziałek zapowiedziała, że zamierza kandydować w przyszłorocznych wyborach. W rozmowie z dziennikarzami zaznaczyła, że będzie tak samo aktywna jak w kampanii przed referendum.

Oglądaj
"Poczułam ulgę"
Wideo: tvn24 "Poczułam ulgę"

- Referendum pomogło Hannie Gronkiewicz-Waltz w autorefleksji. Do tej pory tak naprawdę nie rozmawiała z warszawiakami, nie pokazywała co jest robione, nie pytała o zdanie - mówił we "Wstajesz i Wiesz" Paweł Piskorski, były prezydent stolicy. Jak zaznaczył, w czasie warszawskiego referendum, "udało się zrobić ileś rzeczy, których nie udało się zrobić od lat." Piskorski ocenił także, że Piotr Guział, burmistrz Ursynowa i lider Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej, w kampanii przedreferendalnej "gwiazdorzył". - Gwiazdorzenie jest nieskuteczne i źle rokuje - zaznaczył Piskorski. - Trochę wyprzedził go potencjał sukcesu, bo sukcesu nie było - dodał.

Oglądaj
"Referendum pomogło prezydent w autorefleksji"
Wideo: tvn24 "Referendum pomogło prezydent w autorefleksji"

W wydanym w poniedziałek po godz. 6 oświadczeniu Hanna Gronkiewicz-Waltz zabrała głos po raz pierwszy po referendum:

 

"To dla mnie wyraz szczególnego zaufania, ale także mocne zobowiązanie do jeszcze bardziej wytężonej pracy. To referendum mi pomogło. Dzięki niemu miałam okazję zdać relację mieszkańcom Warszawy ze zmian, które wdrożyliśmy w ciągu ostatnich 7 lat. Zrozumiałam też jednak, że Warszawiacy oczekują nie tylko wielkich inwestycji w infrastrukturę, ale także rozmowy i dialogu. Wiem, że tego było dotąd za mało i to udało się zmienić" - napisała Gronkiewicz-Waltz.

 

"Szczególnie dziękuję wszystkim tym, którzy w tę zmianę uwierzyli. Postaram się nie zawieść ich oczekiwań. Zobaczymy się za rok w trakcie prawdziwych wyborów. A od jutra wracam do codziennej pracy nad naszym wielkim projektem: >>Zmieniamy Warszawę<< " - dodała.

Oglądaj
Oświadczenie Hanny Gronkiewicz-Waltz po referendum
Wideo: tvn24 Oświadczenie Hanny Gronkiewicz-Waltz po referendum

Wcześniej miejska komisja informowała, że będzie podawać wyniki referendum po zatwierdzeniu 30, 60 i 90 proc. protokołów obwodowych komisji, których w sumie jest w Warszawie 863.

Z podanych dotąd danych wynika, że stuprocentową frekwencję odnotowano w areszcie śledczym przy ul. Kocjana na Bemowie, gdzie w referendum wzięło udział 48 osób; 23 z nich (51,11 proc.) opowiedziało się za odwołaniem prezydent.

Miejska komisja poda zbiorcze wyniki po zatwierdzeniu protokołów ze wszystkich komisji obwodowych. Dotąd policzono głosy w Wesołej i Wilanowie. Frekwencja w Wesołej wyniosła 27,22 proc.; za odwołaniem prezydent miasta opowiedziało się 94,1 proc. głosujących.

W Wilanowie frekwencja była niższa - 21,18 proc. Tutaj za odwołaniem Gronkiewicz-Waltz opowiedziało się 94,7 proc. tych, którzy oddali głos w referendum.

W końcu nt. referendum wypowiedział się rzecznik rządu. "Obserwowanie komu wczoraj i dzisiaj puściły nerwy - bezcenne. Spokojnej nocy Warszawo" - napisał na Twitterze Paweł Graś.
100-procentową frekwencję odnotowano w zakładzie karnym na Bemowie przy ul. Kocjana.

Frekwencja w wyborach wyniosła 26,8 proc. - wynika z sondażu TNS Polska na podstawie danych ze 126 komisji. 94,7 proc. głosujących opowiedziało się za odwołaniem prezydent Warszawy.

Państwowa Komisja Wyborcza na swojej stronie internetowej powoli powiadamia o wynikach w poszczególnych obwodów.

26,8 proc. - to frekwencja w referendum z 84 proc. komisji wyborczych w stolicy.

Gościem "Faktów po Faktach" w TVN24 w poniedziałek będzie Piotr Guział.

Na Twitterze odezwał się w końcu premier Donald Tusk: "Zobaczysz, jak przywita pięknie nas warszawski dzień:)"
Sławomir Nowak komentuje: "@hannagw i Warszawa wygrały! Warszawiacy nie dali się ogłupić! A teraz dalsza, codzienna praca. Dla dobra W-wy trzeba wygrać wybory za rok."
Były poseł PO John Godson pisze na Twitterze: Mądra decyzja Warszawiaków. Za rok można wystawiać oceny przy urny.
Dane late poll pokazują, że frekwencja wyniosła 27,1 proc. - wynika z sondażu TNS Polska.

Za odwołaniem prezydent Warszawy było 95 proc. wyborców.

Sebastian Wierzbicki - wiceprzewodniczący Rady m.st. Warszawy, Przewodniczący SLD w Warszawie donosi na Twitterze: "dane z 70% komisji: 25,24%"

 
Dariusz Rosati pisze na Twitterze: "Demokracja polega na tym ze wybieramy, wymagamy i rozliczamy po uplywie kadencji. Referendum personalne to ostatecznosc."
Oglądaj
&quot;Nie wygraliśmy, bo nie wszyscy zrobili swoje&quot;
Wideo: tvn24 "Nie wygraliśmy, bo nie wszyscy zrobili swoje"

Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zabierze dziś głosu.

Wiemy natomiast, że jutro będzie gościem "Kropki nad i" w TVN24 o 20.05.

Na słowa Janusza Palikota odpowiada rzecznik PSL: "Palikot_Janusz a Ci znowu palą ... !?!"

 
Janusz Palikot pisze na Twitterze: "Wygląda na to że HGW została odwołana! Dziwie się mediom!"
Oglądaj
Kalisz: Wszyscy stanowimy tkankę obywatelską Warszawy
Wideo: tvn24 Kalisz: Wszyscy stanowimy tkankę obywatelską Warszawy

Andrzej Hofman: - Nie wygraliśmy dlatego, bo nie wszyscy zrobili swoje. My zrobiliśmy swoje.

Oglądaj
Kamiński o referendum: podeptano zasady konstytucyjne, standardy białoruski
Wideo: tvn24 Kamiński o referendum: podeptano zasady konstytucyjne, standardy białoruski

#Warszawa13

Czekamy na Hannę Gronkiewicz-Waltz. Czy prezydent Warszawy zabierze głos tego wieczora?

Tymczasem rzecznik rządu Paweł Graś na Twitterze pisze: Jutro w Budapeszcie premier Tusk weźmie udział w spotkaniu Szefów Rządów Państw Grupy Wyszechradzkiej.
Oglądaj
Rozenek: Jeśli zostanie taka frekwencja, to będzie to porażka
Wideo: tvn24 Rozenek: Jeśli zostanie taka frekwencja, to będzie to porażka

Wyniki referendum w Warszawie komentuje też Zbigniew Boniek, który pisze na Twitterze: "Referendum; kto wygrany? Kto przegrany? Wszyscy mówią ze wygrali. Komedia! To są prawdziwe mecze,nie ma pokonanego! Huuuuuuurrrrraaa!"

 
#Warszawa13 Rzecznik PSL Krzysztof Kosiński na Twitterze pisze: Patrząc na liczbę triumfujących w referendum, to będę musiał napisać,że to sympatycy PSL w stolicy, choć nieliczni, to przechylili szalę ;)
Radosław Sikorski pisze na Twitterze: Gratuluję Prezydent Gronkiewicz-Waltz. Cieszy, że Polacy znowu poparli modernizację i odrzucili demagogię. Dziękujemy Panie Prezesie.
Oglądaj
Gliński: To bardzo dobry wynik frekwencji
Wideo: tvn24 Gliński: To bardzo dobry wynik frekwencji

Oglądaj
Halicki: Dostaliśmy żółtą kartkę, zauważyliśmy to
Wideo: tvn24 Halicki: Dostaliśmy żółtą kartkę, zauważyliśmy to

A rzecznik SLD Dariusz Joński na Twitterze pisze: "Prawda jest taka że to my, wyborcy lewicy, tę Hannę obroniliśmy przed Kaczyńskim i Palikotem."
Guział: - Czuję się zwycięzcą.

- W tym momencie jestem nie tylko burmistrzem Ursynowa, ale także twarzą referendum - dodał. Zapowiedział, że jutro "zabiera się do pracy", która "zmieni Warszawę".

- Wierzę, że w 2014 roku Gronkiewicz-Waltz dostanie czerwoną kartkę.

Oglądaj
Rekacje w sztabie Piotra Guziała na sondażowe wyniki referendum
Wideo: TVN24 Kraków Rekacje w sztabie Piotra Guziała na sondażowe wyniki referendum

- To standardy wręcz białoruskie - dodał Kamiński. I podkreślił: - Niewątpliwie ten wynik, jeśli frekwencja się utrzyma, nie jest satysfakcjonujący dla nas.

Mariusz Kamiński, szef warszawskiego PiS, były szef CBA: - Chciałbym podziękować wszystkim, którzy podjęli trud zmiany sytuacji w Warszawie.

- Wynik może się jeszcze zmienić, ale zakładamy że referendum nie będzie wiążące. W Warszawie doszło do sytuacji, że to referendum stało się jawne. Sam fakt udziału w referendum pokazywał, że jest się za odwołaniem władzy.

Zdaniem polityka to pogwałcenie konstytucji.

- To jest wynik niesatysfakcjonujący. Jeśli taki wynik frekwencji pozostanie, będzie to porażka.
Jego zdaniem będzie to wina PiS - mówi Andrzej Rozenek z Twojego Ruchu w TVN24.

Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej przyznaje: - Dostaliśmy żółtą kartkę.
Jego zdaniem referendum zostało zawłaszczone przez PiS.

- To referendum odbywało się w bardzo niesprzyjającej atmosferze - komentuje Piotr Gliński. - W tych niesprzyjających warunkach to bardzo dobry wynik - dodał.

- Warszawa nie będzie miejscem bitwy pomiędzy PO a PiS-em. PiS nie jest alternatywą dla warszawiaków - kontynuuje Guział podczas swojego wystąpienia.

Oglądaj
Skąd dowiemy się o wynikach referendum?
Wideo: tvn24 Skąd dowiemy się o wynikach referendum?Rzecznik Polskiego Stronnictwa Ludowego pisze na Twitterze Krzysztof Kosiński: "Kaczyński, Guział, Palikot - oddajcie mieszkańcom Warszawy 3 mln złotych! (z własnej kieszeni) #Warszawa13"

Cząstkowe wyniki wyborów będą publikowane wyłącznie na stronie internetowej PKW po zebraniu 30, 60 i 90 proc. protokołów z komisji wyborczych. Państwowa Komisja Wyborcza nie planuje konferencji prasowych.

W poniedziałek, kiedy spłyną protokoły ze wszystkich 863 komisji wyborczych, wyniki zostaną przekazane do Miejskiej Komisji Referendalnej, która utworzy ostateczny protokół. Oficjalne wyniki referendum zostaną ogłoszone w poniedziałek, prawdopodobnie około południa.

- To wielkie zwycięstwo mieszkańców warszawy - mówi Piotr Guział tuż po ogłoszeniu wyników sondażowych. - Pokazaliśmy, że mamy prawa i możemy z nich korzystać - dodał.

Szczegółowe wyniki znajdziesz na tvnwarszawa.pl

 

Według sondażu TNS Polska, w referendum udział wzięło 29,2 proc. mężczyzn i 25,6 proc. kobiet.

Najwięcej osób uprawnionych do głosowania na referendum poszło w Śródmieściu - 35,6 proc. Jak dalej wskazuje badanie, w dzielnicy inicjatora referendum - Piotra Guziała, czyli na Ursynowie - 19,4 proc.

Na referendum na Pradze Południe poszło 24,3 proc., na Mokotowie 22,9 proc., Woli 22,2 proc., Bielanach 28,9 proc. W pozostałych dzielnicach - 25,9 proc., podaje TNS Polska.

Wśród uczestników referendum najwięcej było osób w wieku 40-59 lat (30,6 proc.), a następnie 60+ (28,8 proc.) W wieku 18-25 lat frekwencja wyniosła 23,8 proc., a w przedziale 26-39 - 23,5 proc.

Za mało mieszkańców poszło do urn

Referendum byłoby ważne, gdyby frekwencja wyniosła 29,1 proc. - czyli wzięłoby w nim udział 3/5 liczby wyborców, którzy uczestniczyli w wyborze prezydent Warszawy w 2010 roku.

W wyborach trzy lata temu wzięło udział 649 049 osób. Oznacza to, że referendum w sprawie jej odwołania byłoby ważne, jeśli zagłosowałoby co najmniej 389 430 osób.

Wynik referendum jest rozstrzygający, jeżeli za jednym z rozwiązań w sprawie poddanej pod referendum oddano więcej niż połowę ważnych głosów.

Sondaże exit poll oraz late poll przeprowadziła dla TVN24 i TVP Info pracownia TNS Polska przed lokalami wyborczymi w całej Warszawie.
Margines błędu wynosi 2 pkt proc.

Oglądaj
Sondaż: Prezydent Warszawy zostaje
Wideo: tvn24 Sondaż: Prezydent Warszawy zostaje

Podziel się...

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Referendum w Warszawie

Komentarze (168)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zły Wilk

Dlaczego liczyli tak długo? Proste, przecież musieli policzyć DOBRZE ;)

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    1
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   akabuka
   akabuka

   Wiemy, wiemy...Smoleńsk i inne teorie sPISkowe. Eh, nauczylibyście sie PISowcy przegrywać z godnością. W końcu tyle razy juz przegrywaliście...

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     2
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     stan53

     "Wasza,Nasza ,Ich "-gdzie tu Warszawiacy?

     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
       0
      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
        0
       • zgłoś naruszenie
       zamknij
       paul1950

       W stolicy ktorego panstwa na swiecie tyle sie dzieje i jest tak wesolo jak w Warszawie.Pochody i protesty wszelkiej masci i odcieni,swieto dnia 10-tego,referendum itp.itd.A wszedzie na czele prezes i jego ludzie.Co bedzie jak ich zabraknie,proponuje nastepne referendum-temat dowolny

       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
         2
        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
          0
         • zgłoś naruszenie
         zamknij
         akabuka
         akabuka

         I co buńczuczne PISiorki,,utarty nosek, co? Zrzedła minka? Polska nigdy nie będzie wasza, nigdy!

         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
           0
          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
            0
           • zgłoś naruszenie
           zamknij
           rafi0101

           nie Polska tylko Irlandia ! nie zapominaj o tym że mamy tu drugą Irlandię zgodnie z obietnicami Tuska zresztą

           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
             0
            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
              0
             • zgłoś naruszenie
             zamknij
             akabuka
             akabuka

             A wcześniej Japonię zgodnie z obietnicami Wałęsyn no i nie zapominajmy o Budapeszcie Kaczyńskiego. To kiełbasa wyborcza,, naprawdę w to wierzysz?

             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
               0
              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                0
               • zgłoś naruszenie
               zamknij
               rafi0101

               pewnie że nie ma w co wierzyć! tylko ich rozliczać z tych obietnic, gadają same śmieci i nie mają z tego tytułu żadnych konsekwencji, a w szczególności Tusk z tą Irlandią ! TVN maskuję to wszystko tym ,że Kaczyński to Kaczyński tamto a Tusk się ślizga ! Trzeba o Tusku mówić a nie o Kaczyńskim bo on nie jest premierem

               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                 0
                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                  0
                 • zgłoś naruszenie
                 zamknij
                 akabuka
                 akabuka

                 Jaki by Tusk nie był, zawsze lepszy od Jarka.

                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                   0
                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                    0
                   • zgłoś naruszenie
                   zamknij
                   rafi0101

                   ja nie bronie ani PiS-u ani PO ani Palikota i całej reszty tylko mam dosyć tych obietnic. Totalne podłe podejście do ludzi - obiecał Irlandię bo wiedział ilu jest za granicą, Jak zobaczył że sondaż jest p-ko HGW to powiedział że jak ją odwołają to i tak z niej zrobi Komisarza - no totalnie nie liczy się z ludźmi tylko mówi byle co rozwiń

                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                     0
                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                      0
                     • zgłoś naruszenie
                     zamknij
                     akabuka
                     akabuka

                     Ale większość nie chciała, żeby mniejszość ją odwołała, to o co Ci chodzi. To mniejszość "totalnie nie liczy się z ludźmi".

                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                       0
                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                        0
                       • zgłoś naruszenie
                       zamknij
                       rafi0101

                       zauważ, że teraz już znamy wyniki, a Tusk przed referendum - bazując na sondażach,które wskazywały na odwołanie- mówił, że jeśli będzie odwołana to zrobi z niej komisarza, czyli powinien zachować się odpowiednio - jeśli naród jej nie zechce będzie ktoś kogo będą chcieli. a on i tak chciał ją na siłę ulokować bo to koleżanka rozwiń

                       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                         0
                        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                          0
                         • zgłoś naruszenie
                         zamknij
                         akabuka
                         akabuka

                         Zauważ, ze Tusk tak nie mówił. Przynajmniej ja nie słyszałem, Ty pewnie też nie. Na siłe nikt jej nie ulokuje, bo to (jak napisałeś) naród ją wybrał i sądząc po sondażach, pewnie wybierze jeszcze raz. Teraz rozumiesz?

                         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                           0
                          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                            0
                           • zgłoś naruszenie
                           zamknij
                           rafi0101

                           skorzystaj z wyszukiwarki google i wpisz "gronkiewicz waltz tak czy owak jak nie prezydentem to komisarzem" i znajdziesz nie jeden a kilka artykułów o tym - ja akurat jestem zmuszony opierać się o informacje zasięgnięte właśnie za pomocą internetu lub telewizji bowiem nie znam osobiście pana Tuska,teraz rozumiesz ? :)

                           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                             0
                            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                              0
                             • zgłoś naruszenie
                             zamknij
                             akabuka
                             akabuka

                             Naród ją wybrał i naród wybierze. Jasteś w mniejszszości i nic na to nie poradzisz.

                             • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                               0
                              • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                0
                               • zgłoś naruszenie
                               zamknij
                               tomekbis
                               tomekbis

                               rafi0101
                               Nie opieraj się na internecie. Oparł się Antoni i Binienda,
                               i co wyszło?

                               • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                 0
                                • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                  0
                                 • zgłoś naruszenie
                                 zamknij
                                 rafi0101

                                 PO 1 nie warszawiacy - tylko mieszkańcy Dublina
                                 PO 2 nie prezydent Warszawy- tylko Dublina
                                 PO 3 następne wybory wygra PO dzięki temu że mamy drugą Irlandię
                                 PO 4 dziękujemy PLATFORMIE ŻE JUŻ NIE MUSIMY WYJEŻDŻAĆ ZA GRANICE DO PRACY BO TUSK NAM ZROBIŁ DRUGĄ IRLANDIĘ " jest dobrze a ma być jeszcze lepiej" haha " obywatele pomożecie rozwiń

                                 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                   0
                                  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                    3
                                   • zgłoś naruszenie
                                   zamknij
                                   Wujek Grga

                                   Jesteś zwykłym trollem. Występujesz jeszcze pod innymi nickami w tematach. Widać to po stylu wypowiedzi. Dyskwalifikuje cie to całkowicie z merytorycznej dyskusji.

                                   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                     1
                                    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                      1
                                     • zgłoś naruszenie
                                     zamknij
                                     rafi0101

                                     mam ten sam nick od kiedy sie zarejestrowałem tutaj, a jeśli chodzi o moje wypowiedzi to zawsze na każdy temat przypominam o obietnicach irlandii, bo pół polski widze zapomniało a Ty masz problemy z pamięcią bo nie zmieniam nicków tylko podobnie się wypowiadam ... więc zanim otworzysz te jamę gębową najpierw sprarwdź sprawdź dobrze rozwiń

                                     • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                       0
                                      • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                        0
                                       • zgłoś naruszenie
                                       zamknij
                                       zara_can_gazeta_pl

                                       A Hofmanowi czemu tak oczka biegaly podczas przemowy Kaminskiego?

                                       • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                         0
                                        • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                          0
                                         • zgłoś naruszenie
                                         zamknij
                                         ober
                                         ober

                                         Sikorski Radek !!! tak się odezwał jakby się wysmarował Wazeliną !

                                         • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                           0
                                          • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                            0
                                           • zgłoś naruszenie
                                           zamknij
                                           LD61

                                           chyba wynik był nie PO myśli, ciekawe, Komisja nie udziela wyjaśnień dlaczego ?
                                           może padły ponownie serwery PKW a gdzie one były ?

                                           • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
                                             1
                                            • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
                                              0
                                             • zgłoś naruszenie
                                             zamknij
                                             Więcej komentarzy - rozwiń
                                             Zasady forum
                                             Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

                                             Pozostałe informacje

                                             Zabija dziesiątki tysięcy Polaków rocznie. Czym jest smog?

                                             Średnio w Polsce z powodu smogu umiera 45 tysięcy osób. Czym właściwie jest?

                                             Sprawdź, gdzie jest smog

                                             Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

                                             INFORMACJE BIZNESOWE »

                                             Smog ma zniknąć w pięć lat. Północne Chiny przejdą na czyste ogrzewanie

                                             Smog ma zniknąć w pięć lat. Północne Chiny przejdą na czyste ogrzewanie

                                             Do 2019 roku północne Chiny mają być w 50 procentach ogrzewane czystymi paliwami, a do roku 2021 odsetek ten ma wynosić 70 procent - wynika z ogłoszonego w niedzielę przez władze pięcioletniego planu przejścia na czyste ogrzewanie. czytaj dalej »

                                             INFORMACJE ZE ŚWIATA »

                                             Kolejna sędzia zrezygnowała. Proces w sprawie śmierci dziennikarki wstrzymany

                                             Kolejna sędzia zrezygnowała. Proces w sprawie śmierci dziennikarki wstrzymany

                                             To już drugi taki przypadek w ciągu niespełna tygodnia. Sędzia Charmaine Galea wycofała się z udziału w przesłuchaniu trzech mężczyzn oskarżonych o zamordowanie blogerki Daphne Caruany Galizii. Brutalne zabójstwo wstrząsnęło Maltą i odbiło się szerokim echem w całej Europie. zobacz więcej »

                                             INFORMACJE SPORTOWE »

                                             Awaria na lotnisku w Atlancie (fot. Erik S. Lesser/EPA/PAP) czytaj dalej »