Iskrzyło między liderami. Przeczytaj zapis debaty minuta po minucie

[object Object]
DEBATA-OK-FINAL_16.jpgtvn24
wideo 2/21

Zakończyła się debata przedwyborcza z udziałem ośmiu komitetów wyborczych. Liderzy ugrupowań odpowiadali na pytania w trzech blokach tematycznych - gospodarka, sprawy międzynarodowe i kwestie ustrojowe.

21:45

Debata przedwyborcza dobiegła końca.

21:45

- Aby Polacy mogli żyć jak na Zachodzie potrzebny jest jeszcze jeden krok. Mamy plan jak to zrobić. Mamy doświadczenie i wiedzę, aby sprawić, że Polacy będą lepiej zarabiali - powiedziała na koniec debaty premier Ewa Kopacz.

- To jest możliwe, jeśli nie zburzymy tego co już mamy. Ja dziś biję na alarm. Jeszcze mamy państwo demokratyczne a nie republikę wyznaniową. Ale już niedługo przedsiębiorcy mogą być lustrowani a w budżecie zabraknie pieniędzy na emerytury - przekonywała.

21:45
Wystąpienia końcowe uczestników debaty
Wystąpienia końcowe uczestników debatytvn24
21:43

– Nie chcemy monopolu ani w gospodarce, ani w polityce. Ludzie PSL pracują nie tylko w kampanii wyborczej, ale będą do państwa dyspozycji także po wyborach - zapowiedział Janusz Piechociński.

21:40

Adrian Zandberg swój występ zakończył, mówiąc, iż od 20 lat Polacy słyszą, że trzeba głosować na mniejsze zło. - Jeżeli chcemy mieć demokrację na serio, to głosujmy na te partie i ruchy, z którymi się zgadzamy. Inna polityka jest możliwa - oświadcza.

21:38

Barbara Nowacka przekonuje, że Zjednoczona Lewica mówi o wolności, prawach obywatelskich, prawie do mieszkania i leczenia, sprawnej gospodarce. - Głosując na PO możecie być pewni, że po wyborach jedna trzecia ich posłów przejdzie do PiS. Głos oddany na nich może być głosem straconym - stwierdza.

21:37

Petru: .Nowoczesna jako jedyna partia da Polsce impuls rozwojowy.

21:36

- Za chwilę usłyszycie festiwal obietnic. Ci, co obiecują, zapominają dodać, że jak dadzą 500 złotych, to zabiorą 700 złotych. Nie będziecie bogatsi, ale biedniejsi o 200 złotych, które oni rozkradną, przeżrą i zmarnują - zwrócił się do Polaków Janusz Korwin-Mikke.

21:35

- Za chwilę usłyszycie puste obietnice. Polacy chcą dobrej zmiany, pokazali to, wybierając na prezydenta Andrzeja Dudę. Potrzebny jest parlament nierozdrobniony, ze stabilną władzą - przekonuje Beata Szydło.

21:34

Kukiz: Jak widzicie, to wszystko jest farsą, robi się wszystko, aby nie mówić o poważnych reformach ustroju. Ten dzień, wybory, to nasza ostatnia szansa, żeby wyrwać tym partyjnym klanom z łap Polskę. Żyją tylko z obietnic, ale od 26 lat żadnej z tych obietnic żadna nie spełniła.

21:33

Teraz wystąpienia kandydatów.

21:33

Ewa Kopacz, mówiąc o możliwych koalicjach, atakuje PiS. Ryszarda Petru przekonuje, że projekt konstytucji PiS zniechęciłby go. Barbarze Nowackiej mówi, że w propozycji PiS miałby zostać zniesiony wspólny status kobiety i mężczyzny.

21:33
Uczestnicy debaty odpowiedzieli na pytanie o potencjalne koalicje
Uczestnicy debaty odpowiedzieli na pytanie o potencjalne koalicjetvn24
21:29

Korwin-Mikke jest gotów na koalicję nawet z „kanibalami”. - Zawrzemy koalicję z każdym, kto zrealizuje nasze postulaty - podkreśla.

21:28

- Członkowie PSL w samorządach zawiązują koalicję każdego dnia dla Polski. Zaczynamy każdą rozmowę z Polakami o tym, co możemy zrobić dla Polaków, wsłuchujemy się w głos ludzi - mówił Janusz Piechociński.

21:28

Kukiz cytuje krytyczne słowa Zbigniewa Herberta o Konstytucji RP z 1997 roku. Zarzuca, że w Polsce koalicje tworzy się poprzez kupno jednej partii przez inną. Podkreśla, że nie chce żadnej koalicji.

21:25

- Walczymy o każdy głos, który da nam samodzielne rządy, bo Polska potrzebuje silnego rządu - mówi Szydło.

21:25

- Ważne jest to, aby tworzyć koalicje z kimś kto chce rozwijać Polskę - mówi Petru. Zaznacza, że jest gotowy i na bycie w koalicji i w opozycji.

21:23

Nowacka przyznaje, że trudno Zjednoczonej Lewicy byłoby szukać koalicji z PiS. - Rozmawiajmy o Polsce, a nie o stanowiskach.

21:23

Grzegorz Kajdanowicz pyta partie o możliwe koalicje po wyborach.

21:22
Uczestnicy debaty odpowiedzieli na pytanie o system zdrowia
Uczestnicy debaty odpowiedzieli na pytanie o system zdrowiatvn24
21:21

Lider PSL: Dziwię się, że proponujemy mieszanie w tej samej szklance bez dosypania cukru. Musimy szkolić kadrę medyczną, bo się starzeje.

21:20

Korwin-Mikke atakuje premier. - Kopacz mówi, że nie chce urządzać Polakom życia, ale to robi - mówi. Zarzuca Petru, że NFZ kiedyś już był podzielony na oddziały.

21:19

Premier Kopacz mówi, że fundusze na leczenie Polaków się zwiększyły, ale to nie tylko problem pieniędzy. Wskazuje, że rząd PO-PSL przyjął pakiet onkologiczny i uruchomiono Narodowy Program Transplantacji.

21:17

Kukiz: Szpitale nie powinny być prywatne, bo jesteśmy za biedni. Powinny być państwowe.

21:16

- Proponujemy konkretne rozwiązania. Trzeba sprawić, aby lekarze nie wyjeżdżali z Polski. Naszą ideą jest powrót do koncepcji Zbigniewa Religii, w której to pacjent był podmiotem - mówiła kandydatka PiS na premiera.

21:15

Petru: Kiedy człowiek przychodzi do lekarza musi wypełniać papiery. NFZ to wyjątkowo niewydolny system. Proponujemy podział NFZ na części, które będą ze sobą rywalizowały.

21:13

- Temat zdrowia to jeden z najważniejszych tematów dla Polaków. To, o czym mówimy, to konkretne propozycje. PO zapowiadała skrócenie kolejek do przychodni. To pokazuje niewydolność sytemu - powiedziała Barbara Nowacka. Adrian Zandberg zarzuca, że system ochrony zdrowia w Polsce się nie sprawdza. Nazywa go „pseudorynkowym”. - Partia Razem opowiada się za radykalnym uproszczeniem finansowania opieki zdrowotnej - za wprowadzeniem jednolitego systemu budżetowego - przekonuje.

21:12

Kolejny temat - służba zdrowia.

21:12
Uczestnicy debaty odpowiedzieli na pytanie o relacje państwa i kościoła
Uczestnicy debaty odpowiedzieli na pytanie o relacje państwa i kościołatvn24
21:11

- Nie chce, aby Kościół wtrącał się w politykę - mówi przewodnicząca PO. Premier zaznacza, że nikt z PO nie chce Polakom urządzać świata - jeśli rodzice chcą wysyłać dzieci na lekcje religii, to powinni mieć taką możliwość.

21:10

Korwin-Mikke mówi, że Kościół to wielki sojusznik w walce "z głupotą lewicową taką jak gender". - Pewne bzdury robione przez ludzi od gender są gorsze niż to, co niektórym nie podoba się w Kościele - ocenia.

21:08

Kukiz uważa, że to pytanie to marnowanie czasu. Relacje państwo-Kościół jego zdaniem to drugoplanowa sprawa, bo ważniejsze są sprawy ustrojowe.

21:07

Szydło: Polska jest państwem świeckim, obecne relacje to pewien wypracowany konsensus.

21:06

- Państwo powinno być życzliwe wobec Kościoła, ale neutralne światopoglądowo. Nie chcę wywoływać wojny religijnej, trzeba rozmawiać z Kościołem. Religia w szkole powinna być finansowana przez związki wyznaniowe. Nie chcę jej wyprowadzać ze szkół, to wygodne dla uczniów - powiedział Ryszard Petru.

21:05

- W nowoczesnym państwie rozdział państwa i Kościoła jest oczywistością - mówi polityk Partii Razem.

21:04

Pierwsza odpowiada Barbara Nowacka, która mówi, że sfera publiczna powinna być świecka. Podkreśla, że chce wyprowadzić religie ze szkół. - Kolejny ważny temat to Fundusz Kościelny. My chcemy jego likwidacji - przekonuje liderka ZL.

21:02

W części trzeciej politycy przedstawią swoją wizję ustroju państwa. Pierwsze pytanie o relację państwo-Kościół.

21:02

- Ważne, abyśmy w stosunku do Rosji mieli wspólne stanowisko ponad podziałami. Rosja trzyma zamrożony konflikt na Ukrainie, może go odmrozić i będziemy mieć falę uchodźców ze Wschodu, którzy będą uciekać przed wojną - uważa Petru.

21:02
Uczestnicy debaty odpowiedzieli na pytanie dotyczące polityki wschodniej
Uczestnicy debaty odpowiedzieli na pytanie dotyczące polityki wschodniejtvn24
21:00

- Mówiąc o Rosji, musimy pamiętać, że Putin przeminie, a interesy zostaną - mówi Nowacka.

21:00

- Polska polityka międzynarodowa powinna być nastawiona na interesy Polaków. Polska powinna być pomostem między Niemcami, UE a Ukrainą i Rosją - przekonuje liderka Zjednoczonej Lewicy.

20:59

- Z Ukrainy jest u nas pół miliona uchodźców i nie ma problemu. My boimy się terrorystów - powiedział Korwin-Mikke.

20:58

Kukiz wskazuje, że priorytetem Polski powinna być Grupa Wyszehradzka, a dopiero potem Unia Europejska.

20:57

- Nasza polityka Wschodnia ma szansę tylko wtedy, gdy jest polityką solidarną - mówi przedstawiciel Partii Razem.

20:56

Szydło: Ważne, aby PO i PSL zdawały sobie sprawę, że biorą odpowiedzialność za ostatnie osiem lat. Polityka Polski wobec Wschodu musi być mądra i wyważona, ale nie polityka resetu, którą prowadzi PO. Trzeba budować mądre relacje z naszymi sąsiadami.

20:54

Teraz pytanie o politykę wobec Wschodu.

20:52
Uczestnicy debaty odpowiedzieli na pytanie dotyczące zagrożeń dla Polski
Uczestnicy debaty odpowiedzieli na pytanie dotyczące zagrożeń dla Polskitvn24
20:51

Petru chce większej aktywność Polski w Unii Europejskiej. - Powinniśmy być w Unii Europejskiej aktywniejsi - nie jeździć tylko po pieniądze, ale też nie machać szabelką - stwierdza, dodając, że Polska powinna przedstawiać propozycje wobec Europy Wschodniej.

20:50

- Polska polityka międzynarodowa musi być wyważona. Dziś o nasze interesy dba UE. Nie można prowadzić polityki opartej na fobiach - mówi Nowacka.

20:49

Korwin-Mikke mówi, że prezydent Syrii Baszar al-Asad broni cywilizacji Europejskiej przed hordami sunnitów.

20:48

Piechociński: F-16 ani MiG-20 nie wygra z biedą. Trzeba w sferze kultury budować porozumienie między narodami.

20:47

Zandberg zarzuca, że Leszek Miller zgodził się na wysłanie wojsk polskich do Iraku i Afganistanu co przyczyniło się do destabilizacji regionu.

20:46

- Polska istnieje tylko teoretycznie, również w zakresie bezpieczeństwa państwa. PO nie realizuje interesów Polski tylko Unii Europejskie, a mówiąc ściślej Niemiec - zarzucił Paweł Kukiz.

20:44

Szydło: Musimy myśleć o tym, że Polska musi być bezpieczna i to jest obowiązek państwa.

20:44

Kolejne pytanie o zagrożenia dla Polski.

20:43
Uczestnicy debaty odpowiedzieli na pytanie o uchodźców
Uczestnicy debaty odpowiedzieli na pytanie o uchodźcówtvn24
20:42

Petru zaznacza, że uchodźcy to nie jest tylko problem Polski, tylko całej Unii Europejskiej.

20:41

- Trudno słuchać takich słów pogardy jakie wypowiada Korwin-Mikke. Jesteśmy Europejczykami i powinniśmy być solidarni z ofiarami wojny. Priorytetem powinno być zapewnienie pokoju na Bliskim Wschodzie - mówi Barbara Nowacka.

20:40

Korwin-Mikke odpowiada Zandbergowi. - Przyjeżdżają głównie młodzi mężczyźni. Oni idą tam, gdzie są większe zasiłki. Angela Merkel żąda, aby utworzyć dla uchodźców obozy koncentracyjne, aby nie uciekli do Niemiec. Mamy być jak strażnicy - stwierdza.

20:39

Piechociński: pamiętajmy, że są różne migracje, możemy mieć wielką migrację z Ukrainy.

20:38

Kopacz: dzięki twardej postawie Polski nie doprowadziliśmy do momentu narzucenia stałej reguły liczby uchodźców.

20:37

Zandberg: w sprawie uchodźców trzeba zachować się przyzwoicie.

20:37

- Trudno nazwać tych ludzi uchodźcami. Gdyby byli uchodźcami byliby w pierwszym bezpiecznym kraju np. Turcji. To są imigranci ekonomiczny - przekonuje Kukiz. Pyta premier Kopacz, jak chcą upilnować terrorystów, skoro politycy tej partii dają się nagrywać w restauracjach.

20:35

- Powinniśmy skupić się na pomocy humanitarnej. Trzeba pomagać ludziom tam na miejscu. Propozycja UE jest zła - mówi Beata Szydło.

20:33

Druga część dotyczy spraw międzynarodowych. Pierwsze pytanie: uchodźcy

20:32
Uczestnicy debaty odpowiadają na pytanie o zadłużenie
Uczestnicy debaty odpowiadają na pytanie o zadłużenietvn24
20:31

Zandberg: państwo, które działa musi ściągać podarki, a z tym mamy problem w Polsce.

20:31

- Trzeba uszczelnić VAT. W ciągu jednego roku poprzez uszczelnienie VAT można zyskać 19 mld złotych. Te pieniądze są w Polsce. Tylko trzeba umieć je wykorzystać - wylicza Szydło.

20:30

Piechociński: Dług publiczny w Polsce jest jednym z najniższych w Europie. Przez osiem lat światowego kryzysu polskie PKB wzrosło o jedną czwartą.

20:28

Lider partii KORWiN przypomniał, że 24 lata temu złożył projekt ustawy, aby zabronione było zadłużanie się Polski. - Jakim prawem zadłużamy się tak, że nasze wnuki musiały za nas płacić - pyta. Zgodził się z nim Kukiz. - Córka pani Kopacz wyjedzie sobie do Kanady, a moja będzie musiała spłacać długi. Budżet musi być zrównoważony - ma być zakaz zadłużania państwa - mówi Kukiz. - Moja córka nie zamierza wyjechać, ona też pracuje na polskie PKB. To jest patriotyzm. Podatki powinny być niskie i powszechne. Dlatego proponujemy progresywny PIT, który pomoże zlikwidować szarą strefę - odpowiada Kopacz.

20:26

Petru: żeby dług nie rósł, musimy odrzucić populizmy i rozdawnictwo ponad miarę.

Ryszard Petru odpowiada na drugie pytanie
Ryszard Petru odpowiada na drugie pytanietvn24

20:24

W trzeciej turze pytań kandydaci mają odpowiedzieć na pytanie co trzeba zrobić, aby Polska się nie zadłużała. - Polska nie była dobrze zarządzana przez ostatnie 10 lat. W ciągu ostatnich 8 lat przejedzono pieniądze z budżetu - odpowiada Nowacka.

20:24
Liderzy komitetów wyborczych odpowiadają na pytanie o podatki
Liderzy komitetów wyborczych odpowiadają na pytanie o podatkitvn24
20:23

PiS proponuje 15 proc. CIT dla małych przedsiębiorców i podwójny odpis inwestycyjny.

20:22

Kopacz: PO właśnie idzie w wyborach z hasłem: prosty, sprawiedliwy, prorodzinny PIT, najniższa stawka to 10 proc. Największy problem to daniny typu ZUS i NFZ. Dlatego proponujemy, żeby był jedną prostą daniną z budżetu państwa.

Ewa Kopacz odpowiada na drugie pytanie
Ewa Kopacz odpowiada na drugie pytanietvn24

20:21

Przedstawiciel Partii Razem przypomina, że musimy mieć porządne państwo. Chce „porządnego, progresywnego systemu podatkowego”.

20:20

- Liberałowie mówią państwo minimum - my mówimy o transparentnych podatkach - przyznaje Piechociński.

20:18

Kukiz: dyskusje o podatkach ze strony partii systemowych oznaczają utrzymanie obecnego stanu rzeczy.

20:17

Barbara Nowacka zapowiedziała kwotę wolną od podatku. Ryszard Petru proponuje proste podatki - „trzy razy 16” - 16 proc. VAT, PIT, CIT.

20:15

Korwin-Mikke chce likwidacji podatków PIT i CIT.

20:15

Drugie pytanie dotyczy stawek podatków PIT i CIT.

20:14
Pierwsza seria pytań w debacie przedwyborczej - emerytury
Pierwsza seria pytań w debacie przedwyborczej - emeryturytvn24
20:13

Beata Szydło mówi, że PiS słucha obywateli. - Zawsze będziemy pytać obywateli. Nasza propozycja jest jasna - powrót do poprzedniego wieku emerytalnego - przypomina.

Beata Szydło odpowiada na pierwsze pytanie
Beata Szydło odpowiada na pierwsze pytanietvn24

20:12

Zandberg (Partia Razem): nie rozmawiamy w Polsce poważnie o systemie emerytalnym - a mamy w systemie dwie poważne wyrwy.

20:11

Lider PSL Janusz Piechociński zapowiada wprowadzenie minimalnej emerytury na poziomie 1,2 tys. złotych. - W ciągu 25 lat wydłużył się wiek życia Polaków. Dlatego zaproponowaliśmy korektę wieku, żeby po 40 latach stażu pracy można było przejść na emeryturę - powiedział.

20:10

Kolejna głos zabrała Ewa Kopacz. - Moim celem na najbliższe 4 lata jest podwyższenie wynagrodzeń Polaków, a tym samych emerytur - powiedziała premier.

Ewa Kopacz odpowiada na pierwsze pytanie
Ewa Kopacz odpowiada na pierwsze pytanietvn24
20:09

Korwin-Mikke: Nie tak dawni obrabowano emerytów, podwyższając wiek emerytalny. To rzecz karalna. Postaramy się, żeby te osoby stanęły przed sądem. Postaramy się przywrócić ten wiek - stwierdził.

20:08

Kukiz mówi, że nie wiadomo, ile jest pieniędzy w budżecie na emerytury. Chce referendum ws. wieku emerytalnym.

20:07

Petru: żeby emerytury były wysokie, muszą być wyższe wynagrodzenia.

20:06

Pierwsze pytanie o wieku emerytalnym. Jako pierwsza odpowiada Barbara Nowacka. -25 października ma szansę skończyć się PO-PiS. Także jeśli chodzi o kwestię wieku emerytalnego - mówi. Zapowiada podwyżkę Emerytur o 200 złotych.

Barbara Nowacka odpowiada na pierwsze pytanie
Barbara Nowacka odpowiada na pierwsze pytanietvn24
20:04

Część pierwsza: sprawy gospodarcze i społeczne. Pytania zadaje Diana Rudnik.

20:01

Rozpoczęła się debata ośmiu partii.

19:50

19:48

Liderzy partii pojawili się przy stanowiskach, trwają ostatnie próby przed debatą.

19:45

19:44

Zdaniem Sławomira Nitrasa (PO) przepychanki były wynikiem tego, że PiS złamał ustalenia i przyjechał z większą ilością zwolenników.

19:41

19:40

Ewa Kopacz przybyła na miejsce debaty
Ewa Kopacz przybyła na miejsce debatytvn24
19:38

Podczas wejścia kandydatki PiS doszło do przepychanek.

Incydent podczas wejścia Beaty Szydło
Incydent podczas wejścia Beaty Szydłotvn24 (materiał bez dźwięku)
19:35
Kolejni liderzy pojawiają się na miejscu
Kolejni liderzy pojawiają się na miejscutvn24
19:34

Beata Szydło przyjechała do gmachu telewizji publicznej.

Beata Szydło przybyła na miejsce debaty
Beata Szydło przybyła na miejsce debaty tvn24
19:33

19:31

Przed gmachem @TVP1. @barbaraanowacka i @Dariusz_Jonski już w środku @Zjed_Lewica @sldpoland pic.twitter.com/MI3Xs4L1jh— Sebastian Wierzbicki (@SebWierzbicki) October 20, 2015

19:27

Premier Ewa Kopacz dotarła do gmachu telewizji publicznej w towarzystwie skandujących zwolenników.

19:18

Szydłobus w drodze.

19:18

Na miejscu jest też Ryszard Petru.

19:14
19:11

19:11

19:07

Na debatę przyjechali już Barbara Nowacka i Paweł Kukiz. Pojawił się także Janusz Piechociński, który przyjechał tramwajem.

Spotkanie zostało zorganizowane przez trzy telewizje: TVN24, TVP1, Polsat. W imieniu TVN24 starcie prowadził Grzegorz Kajdanowicz. Pozostałe telewizje reprezentowali Diana Rudnik i Jarosław Gugała.

Zaproszenie do debaty zostało skierowane do ośmiu komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy wyborcze na terenie całego kraju: PiS, PO, Partii Razem, KORWIN, PSL, Zjednoczonej Lewicy, Kukiz'15 i Nowoczesnej Ryszarda Petru.

Autor: kło//rzw / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości

Politico oceniło, że spiker Izby Reprezentantów Mike Johnson zdecydował się odblokować kwestię pomocy dla Ukrainy między innymi z powodu alarmujących raportów amerykańskiego wywiadu. Portal wskazał też na rolę Donalda Trumpa w tej kwestii oraz jego spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą.

Co wpłynęło na spikera Izby Reprezentantów? Kongresmeni o "dość mocnym" raporcie na temat wojny

Co wpłynęło na spikera Izby Reprezentantów? Kongresmeni o "dość mocnym" raporcie na temat wojny

Źródło:
PAP

Donald Trump chce się odegrać na Wołodymyrze Zełenskim. Przed wyborami, które przegrał z Joe Bidenem, on dzwonił nawet do Zełenskiego i go trochę szantażował - mówił w "Faktach po Faktach" europoseł Włodzimierz Cimoszewicz, były premier, były szef MSZ i były minister sprawiedliwości. Odniósł się także do ostatniego spotkania Andrzeja Dudy z Trumpem w Nowym Jorku.

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Włodzimierz Cimoszewicz: Trump chce się odegrać na Zełenskim

Źródło:
TVN24

Prezydent Andrzej Duda podczas seminarium na temat bezpieczeństwa transatlantyckiego w Vancouver przekonywał, że NATO musi zwiększać swój potencjał militarny i wydatki na obronność do 3 proc. PKB. Zdaniem Dudy najbardziej realistycznym scenariuszem zwycięstwa Ukrainy w wojnie jest zapewnienie jej zdolności bojowych w przemyślany i skuteczny sposób.

Duda: musimy doprowadzić do wyraźnych strat Rosji, bo Rosjanie znają tylko język siły

Duda: musimy doprowadzić do wyraźnych strat Rosji, bo Rosjanie znają tylko język siły

Źródło:
PAP

Zorza polarna może pojawić się dzisiejszej nocy na polskim niebie. Jak przekazał popularyzator astronomii Karol Wójcicki, zapanowały doskonałe warunki do jej obserwacji. W podziwianiu zjawiska mogą przeszkodzić jednak gęste chmury.

"Zorza na polskim niebie to niemal pewniak". Czy dopisze pogoda?

"Zorza na polskim niebie to niemal pewniak". Czy dopisze pogoda?

Źródło:
Z głową w gwiazdach, tvnmeteo.pl

Policjant rzucił się na pomoc tonącej w Wiśle dziewczynie. Zadziałał natychmiast i dużo ryzykował, ale zrobił to w najrozsądniejszy możliwie sposób.

Skoczył do Wisły, by ratować nastolatkę. Niezwykła akcja policjanta

Skoczył do Wisły, by ratować nastolatkę. Niezwykła akcja policjanta

Źródło:
Fakty TVN

W piątek w alei Niepodległości spłonął samochód elektryczny wart około milion złotych. Jego kierowca chciał uniknąć zderzenia z innym autem, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w słup. Auto zajęło się ogniem. Na Kontakt 24 otrzymaliśmy nagranie, na którym widać moment uderzenia.

Najpierw dym, po kilku sekundach żywy ogień. Moment uderzenia w słup i pożar luksusowego elektryka

Najpierw dym, po kilku sekundach żywy ogień. Moment uderzenia w słup i pożar luksusowego elektryka

Źródło:
tvnwarszawa.pl, Kontakt 24

Hans Rausing, znany brytyjski miliarder, przeżywa kolejną osobistą tragedię - jego druga żona, Julia, przegrała wieloletnią walkę z rakiem. W 2012 roku zmarła pierwsza żona Rausinga, Eva. Jak podaje "The Independent", "Julia poświęciła swoje życie rodzinie i celom charytatywnym". Wraz z mężem wspierała finansowo m.in. National Gallery i inne instytucje artystyczne.

Najpierw zmarła pierwsza żona, teraz druga. Kolejna tragedia w życiu miliardera Hansa Rausinga

Najpierw zmarła pierwsza żona, teraz druga. Kolejna tragedia w życiu miliardera Hansa Rausinga

Źródło:
The Independent, The Guardian

Centralne Biuro Śledcze Policji opublikowało nagranie z akcji zatrzymania dwóch Polaków podejrzanych o napaść na rosyjskiego opozycjonistę Leonida Wołkowa, współpracownika Aleksieja Nawalnego. Obaj mężczyźni byli poszukiwani na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania przez stronę litewską.

Policja pokazała nagranie z akcji zatrzymania mężczyzn podejrzanych o napaść na rosyjskiego opozycjonistę

Policja pokazała nagranie z akcji zatrzymania mężczyzn podejrzanych o napaść na rosyjskiego opozycjonistę

Źródło:
tvnwarszawa.pl

W Polsce zatrzymano dwie osoby podejrzane o atak na rosyjskiego opozycjonistę Leonida Wołkowa - poinformowało CBŚP. Wołkow, bliski współpracownik nieżyjącego już krytyka Kremla Aleksieja Nawalnego, został napadnięty w Wilnie 12 marca. Zatrzymanych obywateli Polski doprowadzono do Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie, gdzie wykonano z nimi dalsze czynności. Mężczyźni są obecnie tymczasowo aresztowani.

Zatrzymania po ataku na współpracownika Nawalnego. To obywatele Polski

Zatrzymania po ataku na współpracownika Nawalnego. To obywatele Polski

Aktualizacja:
Źródło:
LRT, PAP, Radio Swoboda, tvn24.pl

Do tragicznego wypadku doszło na przystanku tramwajowym w Bydgoszczy. Piętnastoletnia dziewczyna zginęła pod kołami tramwaju. Policja bada przyczyny wypadku. Sprawą zajmuje się też sąd rodzinny. Są już pierwsze decyzje.

Tragedia na przystanku. Piętnastolatka czekała na tramwaj, zginęła pod jego kołami. Pierwsze decyzje sądu

Tragedia na przystanku. Piętnastolatka czekała na tramwaj, zginęła pod jego kołami. Pierwsze decyzje sądu

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl

Do pożaru samochodu elektrycznego doszło na skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Madalińskiego. Auto zajęło się ogniem po tym, jak kierowca uderzył w słup.

Chciał uniknąć kolizji, uderzył w słup. Elektryczne auto doszczętnie spłonęło

Chciał uniknąć kolizji, uderzył w słup. Elektryczne auto doszczętnie spłonęło

Źródło:
Kontakt24, tvnwarszwa.pl

Przy skrzyżowaniu alei Niepodległości z ulicą Madalińskiego w Warszawie spłonął elektryczny lucid air. Auto, którego wartość w Polsce szacuje się na nawet milion złotych, to rzadkość na europejskich drogach. Dlaczego jest wyjątkowe?

W Warszawie spłonął lucid air o wartości nawet miliona złotych. Prawdopodobnie jedyny taki w Polsce

W Warszawie spłonął lucid air o wartości nawet miliona złotych. Prawdopodobnie jedyny taki w Polsce

Źródło:
tvn24.pl

Pół miliona złotych schowanych w niewielkiej, ciemnej torbie przekazał mieszkaniec łódzkiego Śródmieścia w ręce oszusta. Ofiara przestępstwa była przekonana, że pomaga policji i prokuraturze rozbić grupę przestępczą. Kilka miesięcy po zdarzeniu, które nagrały kamery, policja zatrzymała 21-letnią kobietę i jej o rok młodszego partnera. 

Oszust przejął pół miliona złotych. Policja pokazuje nagranie

Oszust przejął pół miliona złotych. Policja pokazuje nagranie

Źródło:
tvn24.pl

W najbliższą niedzielę 21 kwietnia odbędzie się druga tura wyborów samorządowych. Choć głosować będą mieszkańcy tylko niektórych polskich miast, cisza wyborcza obowiązywać będzie w całym kraju.

Druga tura wyborów samorządowych. Gdzie obowiązuje cisza wyborcza? Jak długo trwa?

Druga tura wyborów samorządowych. Gdzie obowiązuje cisza wyborcza? Jak długo trwa?

Źródło:
PAP, tvn24.pl

W niedzielę mieszkańcy 748 gmin i miast w Polsce wybiorą wójtów, burmistrzów i prezydentów w drugiej turze wyborów samorządowych. W TVN24 i TVN24 GO będziemy śledzić przebieg głosowania w całej Polsce. O 20.30 rozpocznie się Wieczór Wyborczy, w trakcie którego podamy sondażowe wyniki i pierwsze komentarze.

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Oglądaj Wieczór Wyborczy w TVN24 i TVN24 GO

Źródło:
tvn24.pl, PAP

Dziennikarze TVN i TVN24 zostali w piątek w Gdyni nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego. Zdobyli wszystkie nagrody w kategorii Reportaż Filmowy. Nagrodę specjalną "Człowiek Wrażliwy" otrzymała dziennikarka TVN24 Ewa Ewart.

Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego

Dziennikarze TVN i TVN24 nagrodzeni podczas VII edycji Festiwalu Wrażliwego

Źródło:
TVN24, tvn24.pl

Ziemia pod chińskimi miastami zapada się, co prowadzi do rosnącego ryzyka występowania powodzi. Naukowcy alarmują w nowej analizie, że na zagrożonych terenach mieszkają miliony ludzi. Powodem tego niebezpiecznego zjawiska jest niezwykle szybka urbanizacja Państwa Środka. Problem dotyczy jednak nie tylko Chin.

Prawie połowa chińskich miast się zapada. Zagrożenie dla milionów ludzi

Prawie połowa chińskich miast się zapada. Zagrożenie dla milionów ludzi

Źródło:
CNN, Reuters, BBC, Science

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji rusza już za niespełna trzy tygodnie. Na scenie wystąpią wykonawcy z kilkudziesięciu krajów. Kogo zobaczymy w półfinałach, a kto dostaje się do finału bez eliminacji? Wyjaśniamy.

Eurowizja 2024. Kiedy finały, którego dnia zaśpiewa reprezentantka Polski?

Eurowizja 2024. Kiedy finały, którego dnia zaśpiewa reprezentantka Polski?

Źródło:
eurovision.tv, eurowizja.org, tvn24.pl

Internauci i serwisy internetowe podają przekaz, że polskie wojsko wysyła pracującym pierwsze powołania - że dostają "pracownicze przydziały mobilizacyjne". Wyjaśniamy, o co chodzi.

Pracownikom wysłano "pierwsze powołania do wojska"? Nie, wyjaśniamy

Pracownikom wysłano "pierwsze powołania do wojska"? Nie, wyjaśniamy

Źródło:
Konkret24