tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Książęcy ślub

Miała 13 lat i pomagała bezdomnym. Dawna nauczycielka Meghan: to Harry ma szczęście

Miała 13 lat i pomagała bezdomnym. Dawna nauczycielka Meghan: to Harry ma szczęście
Foto: Jeremy Selwyn - WPA Pool/Getty Images "Meghanomania" opanowała Kalifornię ("Fakty o Świecie" z 16.05.2018)

Kiedy Maria Pollia, nauczycielka teologii w szkole średniej, do której chodziła Meghan Markle, dowiedziała się, że jej była uczennica weźmie ślub z księciem Harrym, pierwsze, co pomyślała to: on ma takie szczęście. O tym, dlaczego tak uważa, rozmawiała z nią amerykańska stacja CNN.

Meghan Markle i książę Harry staną na ślubnym kobiercu w sobotę.

Oglądaj specjalne programy poświęcone książęcemu ślubowi w TVN24 i TVN24 BiS.

Wiele osób zazdrości 36-latce wejścia do rodziny królewskiej, ale jej była nauczycielka uważa, że to książę Harry trafił na prawdziwą perłę.

- Znam Meghan i wiem, że jest niezwykłą osobą, mającą głębię, inteligentną, a jednocześnie będącą wspaniałym kompanem - mówi w rozmowie z CNN Maria Pollia, która uczyła aktorkę w czasie, gdy jeszcze jako nastolatka chodziła do żeńskiego, katolickiego liceum Niepokalanego Serca w Los Angeles.

Pomaga potrzebującym na najmłodszych lat

Nauczycielka podkreśla, że Meghan Markle była "dojrzała ponad swój wiek, dociekliwa, opiekuńcza i zawsze zadowolona". Uważała ją za "pogodną osobę".

- Była niezwykle współczująca i wykształciła to współczucie dosyć wcześnie w życiu - tłumaczy Pollia. Według niej to dlatego od lat aktorka jest adwokatem praw kobiet i - jako córka białego mężczyzny i Afroamerykanki - rozumie też złożoność kwestii rasowych.

Pollia dodała w rozmowie, że już mając 13 lat Meghan Markle zatrudniła się jako wolontariuszka w stołówce w biednej dzielnicy Los Angeles Skid Row. Choć początkowo się przestraszyła, po dwóch latach tam wróciła. Nawiązywała relacje z bezdomnymi i innymi potrzebującymi i opowiadała nauczycielce o tym, "co u Betty, co o Joe i jego psa". - Znała ich z imion - wspomina Maria Pollina.

Według niej, Markle już jako 11-latka interweniowała u producenta detergentów, który - w jej opinii - stworzył seksistowską reklamę wyraźnie sugerującą, że domowe obowiązki należą do kobiet. Markle miała napisać do producenta list, a reklama została usunięta. Dziewczynka nigdy publicznie nie chwaliła się swoim sukcesem - mówi rozmówczyni CNN.

Podziw wydaje się też działać w drugą stronę.

Amerykańska stacja przypomina, że Markle sama - jako jedna z 40 bohaterek wywiadów w wydanej w 2017 roku za oceanem książce skupiającej się na niezależnych kobietach, które osiągnęły sukces w życiu - wspominała o nauczycielce.

"Jedna z moich mentorek (Maria Pollia) powiedziała mi, że życie polega na tym, by potrzeby innych przedkładać nad własny strach. Upewnij się, że jesteś bezpieczna i nigdy nie stawiaj siebie w niebezpiecznej sytuacji, ale kiedy masz już to skreślone z listy, wtedy pamiętaj, że ktoś nas potrzebuje i dawanie, pomaganie, tworzenie może stać się aktem łaski. Byleś tylko przestał się skupiać na sobie - powiedziała aktorka w ubiegłym roku.

Maria Pollina jest przekonana, że Meghan Markle wraz z księciem Harrym stworzą parę, która spędzi życie starając się pomagać potrzebującym. Jest też pewna, że wiele rzeczy im się uda.

- To wspaniale, że będą w tej podróży kompanami - mówi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Książęcy ślub

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

"Twierdząc, że wygra
w wyborach samorządowych, PiS zaklina rzeczywistość"

- Dzisiaj wybory samorządowe to jest walka o to, ile niezależności, ile samodzielności będziemy mieli w swoich własnych małych ojczyznach - powiedziała w "Faktach po Faktach" była premier Ewa Kopacz. zobacz więcej »

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo

INFORMACJE BIZNESOWE »

LOT uspokaja pasażerów, związkowcy przepraszają. Gorąco wokół czwartkowego strajku

LOT uspokaja pasażerów, związkowcy przepraszają. Gorąco wokół czwartkowego strajku

Polskie Linie Lotnicze LOT wezwały związki zawodowe działające w spółce do zaniechania zaplanowanego przez nich na czwartek strajku. Jak powiedział dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki akcja byłaby nielegalna. Związkowcy nie zamierzają odpuścić. - Przepraszamy podróżnych i liczymy na zrozumienie - napisali. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Odsunięty od władzy premier kandydatem na premiera. Szwedzi mają problem

Odsunięty od władzy premier kandydatem na premiera. Szwedzi mają problem

Dotychczasowy socjaldemokratyczny premier Szwecji Stefan Loefven, który nie uzyskał od parlamentu wotum zaufania, otrzymał w poniedziałek misję utworzenia nowego rządu. Wcześniej temu zadaniu nie podołali konserwatyści. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Rozmawiasz ze zwierzętami? To dobry znak

Naukowcy z uniwersytetu w Chicago już wiedzą, dlaczego mówimy do swoich pupili. Tak zachowują się tylko nieliczni. Zobacz TOTERAZ.

11-letni Afgańczyk sprzedaje pieczywo na przedmieściach Kabulu (fot. Hedayatullah Amid/EPA/PAP) czytaj dalej »