Video: tvn24 E-papierosy modne wśród nastolatków7.11 | Z badań wynika, że 60 procent polskich nastolatków przynajmniej raz próbowało e-papierosa i co ciekawe nie nazywają tego paleniem, a inhalowaniem. Do wyboru są płyny o różnych zapachach i smakach, do tego samo urządzenie przypominające ulubiony gadżet. Wszystko kojarzy się przyjemnie, nawet zdrowo. Za tą modą może jednak stać groźne uzależnienie.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Czarna dziura prawna. Dzikie zwierzęta w prywatnych domach 06.12 | Dzikie zwierzęta budzą zachwyt i podziw. Zdjęcie ze słoniem, czy tygrysem to wymarzona pamiątka z wakacji lub sposób na kreowanie wizerunku. Własne pupile rodem z Afryki czy Azji mają najbogatsi i najpotężniejsi ludzie świata, ale moda na dzikość dotarła także do Polski i jak się okazuje zwykły Kowalski, niczym szejk, może mieć w domu lwa czy tygrysa. Wystarczy nagiąć przepisy i wykorzystać słabość państwa. O egzotycznych zwierzętach pod polską strzechą w reportażu Juliusza Kaszyńskiego.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Droga tygrysów do Rosji. Pytania o zadania polskich służb06.12 | Część zwierząt trafiła już do azylu w Hiszpanii, a sprawą i losem tygrysów wiezionych z Włoch do Rosji interesowały się media na całym świecie. U nas kluczowe w tej sprawie pytania, między innymi o wspomniany cel podróży zwierząt, bo Rosja to wersja oficjalna, ale nie potwierdzona ostatecznie. A Łukasz Karusta pyta nie tylko o to. W tym materiale padną także pytania czy był to przemyt, czy prawidłowo wystawiono dokumenty i wreszcie, czy polskie służby wywiązały się w tej sprawie ze swoich zadań.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Problemy poznańskiego zoo. Jak wygląda walka o dzikie...06.12 | Poruszająca historia dziesięciu tygrysów, którym w Poznańskim zoo ratowano życie. Artur Zakrzewski rozmawiał z dyrektorką ogrodu zoologicznego o emocjach, odpowiedzialności i kulisach bardzo trudnego, specjalistycznego leczenia zwierząt. I co zastanawiające o poważnych problemach, które ma z tego powodu, że zwierzętom pomaga.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Paweł Juszczyszyn. Sędzia pod okiem władzy05.12 | Głośna w ostatnich dniach historia sędziego z Olsztyna - Pawła Juszczyszyna, którego decyzja w pewnej apelacyjnej sprawie cywilnej nie spodobała się ministrowi Ziobrze. Gdy Juszczyszyn oświadczył, że sędziowie nie mogą bać się polityków. zaczęły się jego problemy. W zaledwie kilka dni cofnięta delegacja, zawieszenie w orzekaniu i postępowanie dyscyplinarne. O szczegółach Jacek Smaruj.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Pierwsza sędzia prawomocnie skazana przez nową Izbę...05.12 | Sędzia z Gorzowa Wielkopolskiego Alina Czubieniak to pierwsza sędzia prawomocnie skazana przez nową Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Skazana za orzeczenie, a konkretnie za decyzję o uchyleniu aresztu dla upośledzonego umysłowo podejrzanego, któremu nie wyznaczono obrońcy. Postępowanie wobec sędzi, co do pracy której przez 35 lat nie było żadnych zastrzeżeń i wątpliwości, wszczęto po interwencji ministerstwa sprawiedliwości. Artur Warcholińskizobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Waldemar Żurek. Sędzia niewygodny dla władzy05.12 | Sędzia niewygodny dla władzy, bo od początku wskazujący, że wprowadzane przez tę władzę zmiany w wymiarze sprawiedliwości godzą w niezależność sądów . Za to, że ma odwagę głośno o tym mówić, Waldemar Żurek, płaci coraz wyższą cenę. Ma już - jak twierdzi - 13 adwokatów, by zajmowali się sprawami, jakie toczą się wobec niego, bo znalazł się pod lupą rzecznika dyscyplinarnego, skarbówki, prokuratury i Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które - jak pokaże Marta Gordziewicz - bardzo skrupulatnie badało m.in. losy traktora, jaki sędzia sprzedał drwalowi.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Klimaty ministra. Nowa twarz rządu i jedno z największych...02.12 | Nowe ministerstwo, nowa twarz rządu i jedno z największych wyzwań dla świata. Czy dla polskiego rządu również? Powołanie ministra klimatu może o tym świadczyć, choć dotychczasowa polityka Prawa i Sprawiedliwości raczej temu przeczy, więc Dariusz Kubik pyta ministra Michała Kurtykę o konkrety: m.in. o budowę elektrowni węglowej w Ostrołęce, o problemy z rządowym programem wymiany kopciuchów i o to, czy będzie przekonywał rząd do jak najszybszego odejścia od węgla jako głównego źródła energii.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Perspektywa zielonej rewolucji. Czy Polska może zrezygnować...03.12 | We wtorkowym "Czarno na białym" pojawią się wyjątkowe zdjęcia z jednej z zamykanych kopalni, a także pytania o to, czy Polska może zrezygnować z węgla. Zdaniem ekologów zielona rewolucja jest możliwa, ale rządowy plan ograniczania zużycia węgla w Polsce przewiduje coś innego. Na "Czarno na białym" zapraszamy o 20.30 do TVN24.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Człowiek premiera. Historia pewnej znajomości02.12 | Lojalność - ta partyjna to na pewno nie był klucz innej nominacji w rządzie. Być może najbardziej zaskakującej. Polak urodzony w Anglii, liberał, który całe życie przepracował w bankach. "Bankster", jak sam o sobie mówi nowy minister finansów. Tadeusz Kościński to zaufany człowiek premiera Morawieckiego - człowiek, którego nominacja nie podoba się części prawicy. Dlaczego to właśnie on stanął na czele jednego z najważniejszych ministerstw? O tym Arkadiusz Wierzuk.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Imperium Jacka Sasina. Olbrzymia władza i jeden człowiek02.12 | Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Kiedyś zarządzał miejską spółką w podwarszawskich Ząbkach, teraz ma pod sobą kilkaset państwowych przedsiębiorstw wartych miliardy złotych. Gigantyczny majątek, który w ostatnich latach stał się polem partyjnej bitwy o wpływy, teraz znów jest w rękach jednego ministra. Tak PiS wraca do tego, co sam zmienił, a dlaczego i co w tej sytuacji oznacza nominacja Sasina, o tym Cyprian Jopek.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Jacek Sasin, Tadeusz Kościński i Michał Kurtyka. Kim są nowi...02.12 | W poniedziałek w "Czarno na białym" pojawią się sylwetki nowych ministrów - ministra aktywów państwowych Jacka Sasina, ministra finansów Tadeusza Kościńskiego i ministra klimatu Michała Kurtyki. Pojawią się między innymi pytania o warte miliardy spółki Skarbu Państwa, powierzone w ręce jednego człowieka oraz odejście od węgla jako głównego źródła energii. Na "Czarno na białym" zapraszamy o 20.25 do TVN24.
zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Z dziada pradziada. Niechlubne tradycje w góralskiej rodzinie28.11 | Zakopane - jedyne w Polsce miasto, które nie wdrożyło ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, czym niektórzy miejscowi radni nawet się szczycą, choć to wcale nie znaczy, że problemu nie ma. Wręcz przeciwnie, to problem z długą tradycją, jak opowiadają bohaterowie reportażu Mai Wójcikowskiej, która po prawie roku wróciła na Podhale, żeby sprawdzić, czy choć coś się w tym czasie zmieniło.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 "Zabiłam człowieka". Rozmowy z kobietami, które przeżyły piekło28.11 | Przemoc, która doprowadziła do zbrodni. Historie dwóch kobiet maltretowanych przez mężów, przez 20 i 30 lat poniżane i bite, zabiły w końcu swoich oprawców. Jak do tego doszło opowiedziały Monice Gawrońskiej Mróz.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Przemoc wobec kobiet. Jak państwo chroni rodzinę28.11 | Problemu przemocy w rodzinie nie widzą lub nie chcą widzieć obecnie rządzący. Rząd PIS nie uznaje europejskiej konwencji antyprzemocowej, uznaje ją za atak na tradycyjną rodzinę. A problem jest i to poważny, a bez pomocy państwa nie da się go rozwiązać. Rafał Stangreciakzobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Trzy śledztwa i trzy umorzenia. Jak prokuratura uzasadnia...27.11 | Szubienice z portretami polityków opozycji to nie nawoływanie do nienawiści, a symboliczna inscenizacja historyczna - tak uznali śledczy z Katowic. Z kolei "polityczne akty zgonu" to nie nawoływanie do nienawiści, a wyrażenie poglądu - tak orzekła gdańska prokuratura. Warszawska uznała, że skopanie kobiet blokujących jeden z marszy niepodległości nie było pobiciem, a okazaniem niezadowolenia przez maszerujących. O szczegółach Artur Warcholiński.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Ich życie już nigdy nie będzie takie samo. Codzienność ofiar...26.11 | - Może kierowcy łamiący przepisy, powinni odwiedzać szpitale i miejsca rehabilitacji, gdzie leczą się ofiary wypadków - tak powiedziała nam kiedyś jedna z pacjentek. Pokażemy teraz dwie takie historie. Bohaterowie reportażu Piotra Czabana przeżyli, ale ich życie już nigdy nie będzie takie, jak wcześniej. Po wypadku ich największym marzeniem stają się rzeczy wcześniej całkiem zwykłe, oczywiste, banalne. To historie, o których nie mówi się tak głośno. zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Dlaczego kierowcy lekceważą przepisy?26.11 | Agresja, chamstwo i lekceważenie przepisów, czyli kierowców polskich portret własny. Wstrząsające zdjęcia z dróg i pytanie - dlaczego tak się dzieje? Rafał Stangreciak.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Tysiące zabitych i rannych. Dlaczego Polska nie zaostrza...26.11 | Tysiące zabitych i rannych w wypadkach daje Polsce niechlubne od lat miejsce w europejskiej statystyce. Gdy dojdzie do tragedii, z reguły zaczyna się publiczna dyskusja o konieczności zaostrzenia przepisów. Politycy mówią STOP drogowym piratom, ale nic się nie zmienia. Pytamy m.in. byłych ministrów, dlaczego dla poprawy bezpieczeństwa Polska nie wprowadza zmian, które w Europie są znane i sprawdzone, jak np. zdecydowanie wyższe mandaty, ale nie tylko. O szczegółach Tomasz Marzec.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 "Pokaż mi jak zachowujesz się na drodze, a powiem ci kim...26.11 | "Pokaż mi jak zachowujesz się na drodze, a powiem ci kim jesteś"zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Kulisy pracy Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego25.11 | Zaskakujące kulisy pracy Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Wybranej przez Krajową Radę Sądownictwa, a powołanej przez prezydenta, który mówił, że to Izba, która ma patrzeć sędziom na ręce. Czy wypraszanie publiczności z sali rozpraw i zagadkowe usuwanie ławnika ze składów orzekających o tym właśnie świadczą? Artur Warcholiński.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Kulisy pracy Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego25.11 | Zaskakujące kulisy pracy Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Wybranej przez Krajową Radę Sądownictwa, a powołanej przez prezydenta, który mówił, że to Izba, która ma patrzeć sędziom na ręce. Czy wypraszanie publiczności z sali rozpraw i zagadkowe usuwanie ławnika ze składów orzekających o tym właśnie świadczą? Artur Warcholiński.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Głosowanie, które budzi podejrzenia25.11 | Sąd Najwyższy ma ocenić, czy Krajowa Rada Sądownictwa jest niezależna od polityków. Przed niespełna tygodniem tak orzekł Europejski Trybunał Sprawiedliwości. Jednak, ani KRS, ani rządzący wcale nie przejęli się orzeczeniem. Wręcz przeciwnie. Dwa dni po wyroku TSUE większość PIS wybrała do Rady kolejnych polityków, a wybrała ich w sposób, który budzi podejrzenia. Opozycja zawiadamia prokuraturę, a o kulisach tych bezprecedensowych nocnych wydarzeń w Sejmie, Arkadiusz Wierzuk.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 W jaki sposób Sąd Najwyższy oceni czy KRS jest niezależna od...25.11 | W Olsztynie sąd nakazał Kancelarii Sejmu przekazanie mu list poparcia dla sędziów KRS, bo chce sprawdzić, czy orzekający w sprawie cywilnej, a nominowany przez tę Radę sędzia, spełnia wymogi niezależności. W innych miastach z kolei sędziowie wstrzymują się z opiniowaniem dla KRS kandydatów do awansu. Wszyscy czekają na Sąd Najwyższy, który ma ocenić czy Krajowa Rada Sądownictwa jest niezależna od polityków. Jak będzie to oceniać? O to eksperta prawa europejskiego zapytał Marcin Gutowski.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 To, co powinno być jawne, jest tajne dla obywateli21.11 | Piotr Świerczek przypomina jak państwo ogranicza lub wręcz niekiedy uniemożliwia obywatelom dostęp do wielu informacji które, co potwierdzają wyroki sądowe, powinny być dla obywateli jawne, a nie tajne.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Co w praktyce oznacza ustawa o aplikacjach do przejazdów?21.11 | To kontrowersyjne rozporządzenie dotyczy wchodzącej w życie od 1 stycznia ustawy. Zrównuje ona usługi taksówkarskie oraz zamawiane przez aplikację przewozy osób. Co to oznacza w praktyce, wyjaśni Jacek Smaruj.zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Państwo chciało zbierać dane z przejazdów "na aplikację"....21.11 | Od nowego roku wchodzi w życie tak zwana ustawa "lex uber", która ma zlikwidować szarą strefę na rynku usług taksówkarskich. Ministerstwo Cyfryzacji przygotowuje rozporządzenie do tej ustawy. Reporterzy "Czarno na białym" dotarli do projektu, który zakładał, że podczas przejazdów "na aplikację", miałyby być zbierane dane o pasażerach.
zobacz więcej wideo »
Video: tvn24 Obietnice Mateusza Morawieckiego w zderzeniu z rzeczywistością20.11 | W swoim expose premier nie wspomniał o tym, że zaledwie miesiąc po wyborach rząd musi szukać pieniędzy na swoje wyborcze obietnice. Podczas wystąpienia składał kolejne obietnice, i robił to z taką samą pewnością, z jaką tydzień wcześniej, też w Sejmie, rozliczał się z dotychczasowych obietnic swojego rządu. Obietnic, których symbolem miała być kolejowa rewolucja. Ile z nich zostało? O tym Tomasz Marzec, któ