tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Co słychać

Gdybym powiedział, że po powrocie z wakacji trudno mi było odnaleźć się w Polsce, trochę bym skłamał. Ale tylko trochę. Oczywiście w Stanach co jakiś czas zaglądałem do Internetu, aby być na czasie – no ale co innego obserwować rozwój wydarzeń co dwa-trzy dni i to zza Oceanu, a co innego wylądować w środku zawieruchy.

Wylądowałem więc i na pytanie „co słychać w kraju?” odpowiedź brzmi: słychać sporo. Słychać to, co udało się podsłuchać. Bo - pomijając już to, kogo CBA podsłuchuje a kogo słucha – gdy tak wsłuchać się w niektóre podsłuchy, to wychodzi z nich straszny bełkot. W niedzielę trzy razy wczytywałem koleżance redaktor Adamek tekst stenogramu z podsłuchu szefa Agencji Rozwoju Przemysłu i ni w ząb nie mogłem pojąć treści ani przeczytać owego tekstu tak, aby miał jakiś sens. Ogólny sens jest jednak znany – panowie desperacko próbowali ułatwić życie kompletnie nieznanym biznesmenom z Zatoki Perskiej. Co z tego wyszło – to wiadomo. Nic nie wyszło, moim zdaniem nie wyszła także żadna afera.

Słucham jednak dalej – a właściwie znowu nie słucham, tylko czytam, co zasłyszane. Kolejna rewelacja przeciekowa: rozmowa Schetyny z biznesmenem od hazardu. Aż przytoczę:

RS: Wchodzisz już czy nie?

GS: Nie nie. Poczekam na Ciebie.

RS: W tej chwili jestem na tym k..., na, wjeżdżam na lotnisko.

GS: Dobra, to czekam.

RS: Gdzie jesteś?

GS: Przy kiosku tym głównym.

RS: No to już za minutę będę, no na razie.

Kino akcji normalnie. W następnym odcinku: pasjonujący dialog o tym, że „ten kiosk główny” jest nieczynny i po papierosy trzeba skoczyć do tego mniej głównego, a w kolejnej części jeszcze większa rewelacja: wicepremier zatnie się w lotniskowej toalecie i przez telefon będzie wzywał ślusarza! Yeah. CBA już losuje, komu ów podsłuch podesłać.

Co więc słychać w Polsce? Zależy od tego, gdzie ucho przyłożyć.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.