tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wenus z Milo dostała protezy rąk z drukarki 3D

Wenus z Milo dostała protezy rąk z drukarki 3D
Foto: ENEX Wenus z Milo z protezami 3D

Replika słynnej rzeźby Wenus z Milo otrzymała protezy rąk wydrukowane w 3D i stanęła w paryskim metrze. To część akcji #bodycantwait organizacji Handicap International.

Na stacji paryskiego metra Louvre-Rivoli stanęła 6 marca replika słynnej greckiej rzeźby Wenus z Milo. W przeciwieństwie do oryginału, który znajduje się w zbiorach Luwru, posiada obie ręce. Są to protezy wydrukowane w technice 3D.

Źródło: ENEX Wenus z Milo z protezami 3D

 

Wenus w metrze

Podobne protezy otrzymało we wtorek kilkanaście innych rzeźb w Paryżu. Jest to część akcji #bodycantwait organizacji Handicap International, wspierającej niepełnosprawnych i pokrzywdzonych w konfliktach zbrojnych i katastrofach na całym świecie.

Operacja instalowania rzeźby Wenus na stacji metra i montowania protez trwała prawie trzy godziny. Wybrano poranek, kiedy w metrze jest największy ruch i zaproszono media. Wszystko po to, by nadać sprawie jak największy rozgłos.
 
 

#bodycantwait

Dzięki akcji już 19 osób pochodzących z Syrii, Togo i Madagaskaru otrzymało protezy z żywicy drukowane na drukarkach 3D. Jak podaje organizacja, wkrótce dostanie je również 100 osób w Indiach. Potrzeby są jednak ogromne. Według szacunków Handicap International, blisko 100 milionów osób na całym świecie potrzebuje sztucznych kończyn.

- Chcemy to przenieść na wyższy poziom, dotrzeć do większej liczby krajów, wyposażyć więcej ludzi – tłumaczy agencji AFP szef francuskiego oddziału Handicap International Xavier de Crest.

De Crest dodaje też, że chce pozbawić protez 3D łatki "droższych". Szef organizacji twierdzi, że takie protezy są łatwiejsze w produkcji, w szczególności w państwach rozwiniętych.

Źródło: Twitter/ Handicap International France Akcja #bodycantwait

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje