tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zaćmienie Słońca nad Białym Domem. Prezydencka rodzina też zadarła głowy

Okazji obejrzenia zaćmienia Słońca nad Stanami Zjednoczonymi nie przegapiła w poniedziałek pierwsza rodzina USA - prezydent Donald Trump z żoną i synem. Ostatni raz Słońce "zniknęło" w USA na obszarze od Pacyfiku po Atlantyk sto lat temu.

Na balkonie Białego Domu pojawili się Donald Trump z żoną Melanią i synem Barronem. Cała trójka włożyła ochronne okulary.

Zdjęcie Donalda Trumpa i Melanii oglądających zaćmienie pojawiło się też na Twitterze rzeczniczki Białego Domu Sarah Sanders.


 

Wielkie Amerykańskie Zaćmienie

W poniedziałek w Stanach Zjednoczonych, na obszarze od wybrzeża Oceanu Spokojnego do Atlantyckiego, można było obserwować całkowite zaćmienie Słońca. Do kraju ściągnęły miliony ludzi z całego świata.

Całkowite zaćmienie, które mieliśmy szansę oglądać, zostało nazwane Wielkim Amerykańskim Zaćmieniem, bo na własne oczy widziały je jedynie osoby przebywające w Stanach Zjednoczonych.

Zaćmienie częściowe było widoczne już od około godziny 18 czasu polskiego. Zakończyło się około godziny 22. Najlepszy czas na obserwację, kiedy można było oglądać całkowite zaćmienie, przypadał między między 19.15 a 20.50 czasu polskiego.

Pas całkowitego zaćmienia przeszedł przez stany: Oregon, Idaho, Wyoming, Nebraska, Kansas, Iowa, Missouri, Kentucky, Tennessee, Georgia, Karolina Północna, Karolina Południowa, a następnie zakończył się na Atlantyku o godzinie 22.03 w Polsce. Centralna faza zaćmienia nastąpiła niedaleko miasta Hopkinsville w stanie Tennessee.

Długość obserwowania całkowitej fazy zależała od miejsca, ale wynosiła maksymalnie 2 minuty i 40 sekund.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje