tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Choinka dla Kijowa zaplątała się w liniach wysokiego napięcia

Choinka dla Kijowa zaplątała się 
w liniach wysokiego napięcia
Foto: Twitter/@KURS_IF | Video: @KURS_IF/Twitter, Folk Ukraine/ Facebook Ukraina. Świąteczna choinka zaplątała się w liniach wysokiego napięcia

Świąteczna choinka w drodze z zachodniej Ukrainy do stolicy utknęła w liniach wysokiego napięcia. Dodatkowo złe warunki pogodowe sprawiły, że kierowca miał trudności z dotarciem w miejsce przeznaczenia. Po niemal całym dniu spędzonym w drodze samochód z drzewkiem pokonał w końcu dystans ponad 600 kilometrów i dotarł do Kijowa.

Tegoroczna dyskusja wokół "głównej choinki Ukrainy" zaczęła się jeszcze na początku listopada, kiedy stworzono petycję mającą na celu zebranie podpisów pod zakazem ścięcia ponad 90-letniego drzewa. Choinkę wybrano, by postawić ją na Sofijskim placu w Kijowie, gdzie co roku odbywają się uroczystości, związane ze Świętami Bożego Narodzenia.

Aktywistom nie udało się jednak zebrać wymaganych 10 tysięcy głosów, przez co apel nie został rozpatrzony w Kijowskiej Radzie Miejskiej.

Jak podaje agencja informacyjna UNIAN, choinkę ścięto 2 grudnia koło miasta Bohorodczany w zachodniej części kraju. Drzewo ma prawie 30 metrów.

Rozmiary choinki i niekorzystna pogoda sprawiły, że ponad 600 kilometrów podróży zajęło kierowcy cały dzień. Jak informuje serwis kurs.if.ua, w drodze drzewo utknęło w też liniach wysokiego napięcia, co opóźniło termin jego dotarcia do stolicy. "Linie nie zostały uszkodzone, bo samochód zdążył zahamować" - poinformował dziennikarzy świadek incydentu Jarosław Humeniuk.


"Ludzie walczą o ochronę środowiska, a my co roku ścinamy drzewa"

Ścięcie drzewa wywołało skrajne komentarze internautów, większość z nich była przeciwna podobnym działaniom.

"Wszędzie zagranicą ludzie walczą o ochronę środowiska, a my co roku ścinamy drzewa. To czas, aby przejść na sztuczne choinki" - stwierdził internauta, a jego komentarz polubiono około 200 razy. Pojawiła się także przeciwna opinia dotycząca tego, iż żywa choinka jest bardziej "ekologiczna", a produkcja sztucznej "szkodzi przyrodzie bardziej, niż coroczna wycinka".

"Chciałbym, żeby wprowadzili zakaz instalowania żywych choinek na placach miast. Dobrze by było, żeby każde miasto posadziło choinkę i ubierało ją co roku" - zaproponował inny komentujący. "Niech cieszy Ukraińców" - wyraził swoją opinię kolejny użytkownik Facebooka.

Punkt docelowy

5 grudnia drzewo dotarło do punktu docelowego. Od 16 grudnia mieszkańcy ukraińskiej stolicy będą mogli cieszyć się bożonarodzeniową choinką oraz świątecznym jarmarkiem w historycznym centrum Kijowa.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje