tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Toruński kosmos w 3D, czyli czwarta odsłona Skyway

Toruński kosmos w 3D, czyli czwarta odsłona Skyway
Foto: TVN 24 | Video: tvn24 To już czwarta edycja festiwalu światła Skyway w Toruniu

Pneumatyczne Luminarium Exxopolis, mapping 3D Limelight czy Duck Soap - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na gości czwartego dnia IV edycji festiwalu światła Skyway w Toruniu. Jak przyznali zwiedzający, niektóre konstrukcje sprawiają naprawdę "kosmiczne" wrażenie.

Wrażenia są bardzo dobre. W ogóle wyobrażenie jest takie inne. Jest tak trochę kosmicznie.

Sebastian, uczestnik festiwalu

Ideą przewodnią tegorocznej edycji jest gwiazda, jako najbardziej elementarne z ciał niebieskich.

Zwiedzający, którzy przybyli w piątek na Skyway, mogli podziwiać instalacje artystów z różnych krajów, między innymi pneumatyczne Luminarium Exxopolis. Wnętrze Luminarium, wypełnione wieloma kolorami i geometrycznymi figurami przypomina wyglądem stację kosmiczną.

- Wrażenia są bardzo dobre. W ogóle wyobrażenie jest takie inne. Jest tak trochę kosmicznie - stwierdził Sebastian, jeden ze zwiedzających.

Podniebny odlot w 3D

Z kolei Ola przyznała, że była w Luminarium w czwartek z rodzicami, ale postanowiła przyjść w piątek raz jeszcze, przyprowadzając ze sobą chłopaka Piotra. Jej zdaniem spacer po pomieszczeniu na boso, gdyż przed wejściem trzeba zdjąć buty, to "zdecydowanie najlepsza i najbardziej przyciągająca uwagę atrakcja festiwalu".

Jej chłopak był jednak trochę bardziej sceptyczny. - Byłoby idealnie, gdyby było o wiele mniej ludzi, bo to jest jednak miejsce bardziej do kontemplacji, ale nie da się tego robić jak mnóstwo ludzi chodzi nad naszymi głowami - tłumaczył Piotr.

Nigdy nie sądziłem, że kaczki wydają tyle dźwięków, że jest tego taka gama.

Władysław, uczestnik festiwalu

Mnóstwo zainteresowania zwiedzający poświęcili także Duck Soap, czyli multimedialnej instalacji, której motywem były kaczki. Mechaniczne kaczki tańczące i skaczące na wodzie szczególnie do gustu przypadły panu Władysławowi. - Nigdy nie sądziłem, że kaczki wydają tyle dźwięków, że jest tego taka gama - mówił zachwycony.

Wśród atrakcji znalazł się także mapping 3D Limelight, czyli trójwymiarowa prezentacja na budynku Collegium Maximum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, muzyką i elementami graficznymi przypominająca niektórym z widzów "Grę o tron".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje