tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS
przeprosiny strona glowna

Oceny jak na aukcjach. Światowe ogrody zoologiczne promują swoich mieszkańców

zobacz więcej wideo »
Oceny jak na aukcjach. Światowe ogrody zoologiczne promują swoich mieszkańców
 • Wydra, lew czy panda ruda? Które zasługuje na pięć gwiazdek?Wydra, lew czy panda ruda? Które zasługuje na pięć gwiazdek?
 • Młode jelenia baweańskiego w poznańskim zooMłode jelenia baweańskiego w poznańskim zoo
 • Żółwie argentyńskie to nowi mieszkańcy wrocławskiego zooŻółwie argentyńskie to nowi mieszkańcy wrocławskiego zoo
 • Sara. Mały tapir z wrocławskiego zooSara. Mały tapir z wrocławskiego zoo
Foto: Twitter | Video: Twitter Wydra, lew czy panda ruda? Które zasługuje na pięć gwiazdek?

Światowe ogrody zoologiczne i akwaria tłumnie dołączają do nowego trendu na Twitterze. Hashtag #rateaspecies (ang. oceń gatunek) to przestrzeń dla każdego, kto chce przyznać pięć gwiazdek ulubionemu zwierzakowi.

#OcenGatunek (#rateaspecies) to nowy trend, pod którym kryją się oceny zwierząt ogrodów zoologicznych na całym świecie. W akcje szybko zaangażowali się także internauci. Recenzje zawierają skalę ocen od jednej do pięciu gwiazdek i do złudzenia przypominają opisy rodem z serwisów aukcyjnych.

Wszystko rozpoczęło się od serii zdjęć zwierzaków z ocenami, umieszczonej przez zoo w Portland w stanie Oregon. "Bardzo dobre pierwsze wrażenie. Mocna budowa, gotowa na zimę, wodoodporna. Niestety dostępna tylko w kolorze brązowym, jednak nie jest to dla nas wadą" - napisali, oceniając wydrę czterema gwiazdkami.
Zwierzęta chwalone są za między innymi za bycie hybrydą kota i węża, wysoką jakość wykończenia, a także za ich niezwykłe umiejętności: maskowania się, robienia selfie, szybkości czy sprawnego pozbywania się insektów z otoczenia.

Pełną punktację uzyskała panda czerwona z ogrodu zoologicznego w amerykańskim stanie Minnesota. "Niskie koszty utrzymania. Samoczyszcząca i w dodatku superpuszysta" - skomentowano krótko.
Zoo w Los Angeles ucięło punktację za, ich zdaniem, dziwny zwyczaj zjadania przez kozę papieru. Lew z tego samego zoo z kolei zyskał na bardzo dobrze utrwalonej umiejętności długiego snu. "Najlepiej unikać w przeciągu godzin, wtedy kiedy nie śpi" - ostrzegają jednak, przyznając cztery z pięciu gwiazdek.
Jedynie trzy gwiazdki otrzymał mieszkaniec Kalifornijskiej Akademii Nauk, jednego z największych muzeów historii naturalnej na świecie. "Nie tego się spodziewałem! Nie taki kolor (nawet nie jest przybliżony do tego z opisu)! Powinien być drapieżnikiem, jednak całe dnie spędza na podgrzewanej skale, pozwalając, aby żółwie spacerowały wokół niego. Dodatkowo brakuje mu jednego palca".
Jedna gwiazdka w systemie ocen jest nieuchronna. Niechlubną ocenę otrzymała żaba. "Jestem bardzo niezadowolony z przesyłki. Zamówiłem żabę, a dostałem dużą, roztopioną masę".
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje