tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Prezent Kwaśniewskiego dla suki Dorna

Prezent Kwaśniewskiego dla suki Dorna
Foto: TVN24 Aleksander Kwaśniewski obdarował Sabę "psimi smakołykami"

Aleksander Kwaśniewski sprezentował sznaucerce Sabie Ludwika Dorna psie smakołyki. Były prezydent miał dług wdzięczności wobec pupilki posła PiS, bowiem dzięki niej został "srebrnoustym" politykiem 2007 roku. Dorn w imieniu Saby upominek przyjął - pisze "Dziennik".

Ładnie zapakowaną paczkę od byłego prezydenta dla Saby Ludwik Dorn odebrał, ale komentować sprawy nie chciał. - Pan marszałek uważa, że w ten sposób dług pana prezydenta Kwaśniewskiego wobec Saby został spłacony. I uważa sprawę za zakończoną - mówi asystent Dorna Grzegorz Owsianko.

Droga do sławy

To właśnie Saba pomogła Kwaśniewskiemu zwyciężyć w plebiscycie "Srebrne Usta” 2007 organizowanym przez radiową Trójkę. Słuchacze stacji nagrodzili byłego prezydenta za jego słynną wypowiedź podczas ubiegłorocznej konwencji wyborczej LiD w Szczecinie.
- My wiemy, jak było, i nie idźcie tą drogą! Jarosławie Kaczyński! Lechu Kaczyński! Ludwiku Dorn i Sabo! Nie idźcie tą drogą! - apelował wówczas do polityków PiS osłabiony "wirusem filipińskim” były prezydent.

- Kwaśniewski wziął "Srebrne Usta", a moją Sabę dziennikarze z brukowców ciągle szarpią - komentował nagrody dla byłego prezydenta rozgoryczony Dorn.

Dlatego Kwaśniewski postanowił się Sabie odwdzięczyć. Tym bardziej, że jak przyznał w TVN 24, sam miał kiedyś psa, który wabił się właśnie Saba.

Kariera Saby na lewicy

Czarna sznaucerka posła PiS do polskiej polityki wkroczyła w maju 2007 roku. To właśnie wtedy marszałek Ludwik Dorn przyprowadził ją do Sejmu, bo sama nie mogła zostać w domu. Posłowie innych partii byli oburzeni. Kilku z nich w geście protestu, że z parlamentu robi się zwierzyniec, też przyszło na Wiejską ze swoimi czworonogami. Saba stała się też bohaterką wyborczej reklamówki Lewicy i Demokratów. W spocie pojawiła się informacja, jakoby miała pogryźć meble w MSWiA. Dorn - ripostując, że to kłamstwo - skierował sprawę do sądu. Wygrał. I LiD musiał za spot przeprosić.

Politycy LiD nie zamierzają na razie iść drogą byłego prezydenta. - Zapłaciliśmy za to, przegrywając w sądzie - mówi szef SLD Wojciech Olejniczak. Podkreśla jednak, że gest mu się podoba. - Jeżeli skończą się smakołyki, które przesłał pan prezydent Kwaśniewski, to oczywiście wspomożemy psa pana Dorna. Nie ma sensu, żebyśmy robili to teraz. Przecież nie możemy zarzucić Saby takimi dużymi ilościami karmy, bo może się przeterminować - zaznacza Olejniczak. I zapowiada: - Saba zawsze może na nas liczyć!

mkg

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje