tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Plastikowe pingwiny zamiast prawdziwych. Zoo nie doczekało się dostawy zwierząt

zobacz więcej wideo »
Plastikowe pingwiny zamiast prawdziwych. 
Zoo nie doczekało się dostawy zwierząt
 • Plastikowe repliki zastąpiły pingwiny w angielskim zoo Plastikowe repliki zastąpiły pingwiny w angielskim zoo
 • Wrocławskie zoo chroni pingwiny przed ptasią grypąWrocławskie zoo chroni pingwiny przed ptasią grypą
 • Wystarczy na chwilę zostawić kamerę. Ciekawskie pingwiny z AntarktydyWystarczy na chwilę zostawić kamerę. Ciekawskie pingwiny z...
 • Pingwiny z Republiki Południowej Afryki. "Są trzy kolonie"Pingwiny z Republiki Południowej Afryki. "Są trzy kolonie"
Foto: JAMES WARD/CATERS NEWS/Forum | Video: Exotic Zoo / Instagram Plastikowe pingwiny w zoo w Anglii

W zoo w Telford w Anglii pojawiły się zaskakujące eksponaty. Na wybiegu pingwinów stanęły wykonane z plastiku repliki ptaków. Powód? Światowy pogrom pingwinów wskutek epidemii ptasiej malarii.

W mieście Telford w Anglii znajduje się zoo poświęcone egzotycznym zwierzętom. To właśnie tam pracownicy zmuszeni zostali do zastąpienia pingwinów ich wiernymi kopiami, wykonanymi z plastiku.

Plany zakładały obecność pingwinów

Exotic Zoo w Telford może pochwalić się nowo wybudowanym pawilonem dla pingwinów. Realizacja przedsięwzięcia kosztowała ponad 60 tysięcy funtów (około 300 tysięcy złotych).

Pracownicy zoo przygotowywali się do sprowadzenia pingwinów do placówki od dawna. Szkolili się m.in. na specjalnym kursie opieki nad ptakami.

Z powodu wybuchu ptasiej malarii dostawa pingwinów do zoo musiała zostać wstrzymana. Nie wiadomo również kiedy będzie ona możliwa.

- Po zakończeniu prac nad zagrodą okazało się, że w przewidywanym początkowo terminie pingwinów nie dostaniemy. Byliśmy rozczarowani, tak samo jak goście zoo, w tym wiele dzieci. Musieliśmy coś zrobić - powiedział w wywiadzie dla serwisu Metro odpowiedzialny za zagrodę dla pingwinów pracownik zoo, Scott Adams.

"Jedyna alternatywa"

Pracownicy wpadli na pomysł użycia plastikowych figur pingwinów, aby dzieci mogły mimo wszystko zobaczyć te zwierzęta w zoo i się o nich uczyć. Jak twierdzą, jest to rozwiązanie tymczasowe, dopóki sytuacja nie wróci do normy.

- Terrarium jest przystosowane do trzymania w nim pingwinów i nie nadaje się do niczego innego, więc figurki z plastiku były dla nas jedyną alternatywą - dodał Scott Adams.

Inne przypadki

Pingwiny Humboldta są obecnie uznawane przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody za gatunek wrażliwy. Oznacza to że ​​są bezpośrednio narażone na wyginięcie.

Do tej pory w Anglii odnotowano już jeden przypadek zarażenia pingwinów ptasią malarią. Miało to miejsce w parku safari Longleat, gdzie choroba spowodowała śmierć 25 pingwinów.

Choroba zakaźna

Malaria to zakaźna choroba pasożytnicza. Jest groźna dla ludzi, a jej odmiany - dla zwierząt.

Ptasia malaria, chociaż zazwyczaj nie zabija, może być groźna dla gatunków, które nie rozwinęły na nią odporności. Należą do nich m.in pingwiny.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje