tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Policja interweniowała, 29-latek zmarł. Ruszył proces dwojga funkcjonariuszy

Policja interweniowała, 29-latek zmarł. Ruszył proces dwojga funkcjonariuszy
Foto: Shutterstock | Video: tvn24 Policja-16.jpg

Ciało mężczyzny znaleziono na ulicy w Choszcznie. Wcześniej funkcjonariusze interweniowali wobec niego, bo był agresywny. Policja zaprzecza, by śmierć miała związek z ich interwencją. Rozstrzygnie to sąd – właśnie ruszył proces.

W czwartek odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie śmierci 29-letniego Michała. Jego ciało znaleziono na terenie Choszczna 29 grudnia ubiegłego roku. Jak ustalono, poprzedniego dnia wieczorem w stosunku do tego mężczyzny interweniowali policjanci - 26-letni Łukasz E. oraz 31-letnia Zuzanna O.

Jak opisuje policja, dostali oni zgłoszenie o agresywnym i pijanym 29-latku w jednym z mieszkań na terenie Choszczna. Miał się awanturować i nie chciał wyjść od znajomego, z którym pił.

Nieumyślne spowodowanie śmierci

Policjanci mieli nietrzeźwego raptusa wyprowadzić, a potem radiowozem przewieźli na ulicę Nadbrzeżną w Choszcznie i tam zostawili na ławce. Kilka godzin później mężczyzna został znaleziony martwy. Tę wersję potwierdza prokuratura. Wyniki sekcji zwłok nie zostały upublicznione.

Policja zaprzecza, by śmierć mężczyzny miała związek z interwencją policjantów, ale Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo w sprawie dotyczącej przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy policji, a także dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny. I takie również usłyszeli zarzuty. W akcie oskarżenia jest mowa o tym, że mężczyzna został pozostawiony "w pozycji zagrażającej życiu".

"Nieprawidłowości" w realizacji

Policjanci zostali zawieszeni, ale jak twierdzą przedstawiciele zachodniopomorskiej policji, nie ma to związku ze śmiercią Michała M. - Ponieważ analiza tej interwencji przez przełożonych wykazała nieprawidłowości w jej realizacji i dokumentowaniu, to decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Choszcznie funkcjonariusze zostali zawieszeni w obowiązkach służbowych celem zapewnienia transparentnego wyjaśnienia sprawy – tłumaczy nam nadkom. Alicja Śledziona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie dodała, że trwa postępowanie dyscyplinarne.

Jeden z funkcjonariuszy pracował w policji 10 lat, drugi - dwa.

Jeśli chcielibyście nas zainteresować tematem związanym z Waszym regionem - czekamy na Wasze sygnały/materiały. Piszcie na Kontakt24@tvn.pl.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

INFORMACJE BIZNESOWE »

Pieniądze dla Ukrainy za podwyżki cen gazu. 
"To jest wymuszony krok"

Pieniądze dla Ukrainy za podwyżki cen gazu.
"To jest wymuszony krok"

Ukraina i Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) wstępnie uzgodniły nowy program finansowania, który zastąpi program rozszerzonego finansowania wygasający w 2019 roku - poinformował MFW. Wcześniej rząd Ukrainy zgodził się na podwyżkę o 23,5 procent ceny gazu dla odbiorców indywidualnych. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Wybory w cieniu przemocy. Wybuchy, zabici i ranni

Wybory w cieniu przemocy. Wybuchy, zabici i ranni

Zamachowiec samobójca zdetonował w sobotę w stolicy Afganistanu Kabulu ładunek wybuchowy, zabijając co najmniej 15 osób, jest też wielu rannych. Ofiary śmiertelne to dziesięciu cywilów i pięciu policjantów. Do zamachu doszło przed wejściem do jednego z lokali wyborczych. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Wściekły Mourinho. Wygrana uciekła mu sprzed nosa

Wściekły Mourinho. Wygrana uciekła mu sprzed nosa

Jose Mourinho i jego Manchester United byli bardzo blisko zwycięstwa z Chelsea w Londynie. Szlagier zakończył się jednak podziałem punktów, a pod koniec meczu doszło do awantury. Z wygranej nie mógł cieszyć się także grający w West Ham United Łukasz Fabiański. zobacz więcej »

Dmitrij Miedwiediew podczas wizyty w Brukseli, Belgia (Fot. STEPHANIE LECOCQ/PAP/EPA) czytaj dalej »