tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Zmiana notowań prezydenta, Sejmu i Senatu. Najnowszy sondaż

Zmiana notowań prezydenta, Sejmu i Senatu. Najnowszy sondaż
Foto: Krzysztof Sitkowski/KPRP | Video: Kancelaria Prezydenta RP Prezydent o ustawach o SN i KRS (wideo 24.07 br.)

62 procent badanych dobrze ocenia działalność prezydenta Andrzeja Dudy, a 29 procent ocenia ją źle - wynika z listopadowego sondażu CBOS. W porównaniu z październikiem tego roku ocena prezydenta spadła, tak samo jak ocena pracy Sejmu i Senatu.

CBOS zwrócił uwagę na spadek notowań prezydenta oraz obu izb parlamentu.

Ocena działalności prezydenta

Działalność prezydenta Andrzeja Dudy dobrze ocenia 62 procent respondentów, tj. o 6 punktów procentowych mniej w porównaniu z październikiem. Dezaprobatę wobec działań prezydenta wyraża obecnie 29 procent ankietowanych, o 5 punktów procentowych więcej niż przed miesiącem.

9 procent respondentów nie ma zdania w sprawie oceny działalności głowy państwa (o 1 punkt procentowy więcej niż w październiku).

"Mimo pogorszenia notowań prezydent nie stracił całkowicie premii, jaką otrzymał po zawetowaniu dwóch spośród trzech ustaw o sądownictwie – jego notowania są bowiem nadal znacząco lepsze, niż były do lipca tego roku" - podkreśla CBOS.

Działania prezydenta chwali większość zwolenników PiS wraz z Solidarną Polską i Polską Razem (91 procent dobrze, 6 procent źle ocenia pracę głowy państwa) oraz wyborców Kukiz'15 (75 procent elektoratu pozytywnie ocenia działania Dudy, źle - 21 procent).

Krytyczni wobec poczynań głowy państwa są natomiast w większości zwolennicy PO (30 procent ocenia pracę Dudy dobrze, 61 procent - źle) i Nowoczesnej (odpowiednio 22 procent i 72 procent).

55 procent niezdecydowanych, na kogo głosować dobrze ocenia działalność prezydenta Dudy, źle - 33 procent. Podobnie sytuacja wygląda z osobami, które nie biorą udziału w wyborach - 53 procent niegłosujących popiera pracę Andrzeja Dudy, 29 procent - ocenia ją negatywnie.

Źródło: tvn24.pl Ocena działalności prezydenta Andrzeja Dudy

Spadek oceny Sejmu i Senatu

Pracę Sejmu dobrze ocenia 31 proc. badanych, co oznacza spadek o 5 punktów procentowych w porównaniu z badaniem sprzed miesiąca. Źle o działaniach izby niższej wypowiada się 54 procent ankietowanych - o 4 procent więcej niż w poprzednim sondażu. Zdania na temat pracy Sejmu nie ma 15 procent badanych (wzrost o 1 punkt procentowy).

Pracę Senatu ocenia dobrze 29 procent pytanych - o 7 punktów procentowych mniej niż przed miesiącem. 45 procent jest niezadowolonych z działania izby wyższej; oznacza to wzrost o 3 punkty procentowe. 26 procent nie ma zdania w tej kwestii (o 4 punkty procentowe więcej niż w poprzednim badaniu).

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 2–12 listopada 2017 r. na liczącej 1016 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Źródło: tvn24.pl Ocena pracy Sejmu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Baesler
Baesler

Prezydent, który PRZYSIĘGAŁ chronić Konstytucję, łamie przysięgę i przykłada rękę do niekonstytucyjnych ustaw niszcząc tym samym ład prawny i fundamenty demokracji nie zasługuje na poparcie. Szkoda, że ponad połowa tych, którzy deklarują pójście do urny, tego nie rozumie.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   14
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    1
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   zdzichkom1
   zdzichkom1

   bo to sa lenie polityczne

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     3
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      1
     • zgłoś naruszenie
     zamknij
     Zasady forum
     Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

     Pozostałe informacje

     Sprawdź, czy dokuczy ci dziś smog

     Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu
     Większa ulga dla przedsiębiorców. Nowa ustawa z podpisem prezydenta

     Większa ulga dla przedsiębiorców. Nowa ustawa z podpisem prezydenta

     Wierzę głęboko, że druga ustawa o innowacyjności przyczyni się do budowy strefy badawczo-rozwojowej w naszym kraju, a w efekcie do rozwoju innowacyjnej i nowoczesnej gospodarki, czyli takiej, o jakiej wszyscy marzymy - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda. czytaj dalej »

     INFORMACJE BIZNESOWE »

     Piotr Krupa: byliśmy pionierami, wcześniej nikt tego nie wymyślił

     Piotr Krupa: byliśmy pionierami, wcześniej nikt tego nie wymyślił

     Zaczynałem mając 1,6 tys. zł, to były pieniądze z wesela, które nam z żoną zostały - opowiadał w programie "Biznes dla Ludzi" o pierwszych krokach w biznesie Piotr Krupa, założyciel firmy windykacyjnej KRUK S.A. i zwycięzca konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2017. O swoim biznesie mówi: wcześniej nikt tego nie wymyślił, byliśmy pionierami. czytaj dalej »

     INFORMACJE ZE ŚWIATA »

     USA oferowały miliony za jego schwytanie. Opuścił areszt

     USA oferowały miliony za jego schwytanie. Opuścił areszt

     Pakistańskie władze, działające na podstawie orzeczenia sądu, zwolniły w piątek z aresztu domowego Hafiza Saida, poszukiwanego w Stanach Zjednoczonych i podejrzanego o kierowanie zamachami terrorystycznymi w Bombaju na zachodzie Indii w 2008 roku. Zginęło w nich 166 osób. zobacz więcej »

     INFORMACJE SPORTOWE »

     Ta krowa wie, co to wygoda. Poznaj Rolinę i jej szczotkę

     Jej właścicielka twierdzi, że krowia dama szczotki używa nawet w nocy!

     Prezydent Francji Emmanuel Macron wita premier Beatę Szydło, Pałac Elizejski w Paryżu. (Fot: Ian Langsdon/PAP/EPA) czytaj dalej »