tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Wojciech Bojanowski laureatem Konkursu Dziennikarskiego imienia Krystyny Bochenek

zobacz więcej wideo »
Wojciech Bojanowski laureatem Konkursu Dziennikarskiego imienia Krystyny Bochenek
 • Ogłoszenie wyników konkursu im. Krystyny BochenekOgłoszenie wyników konkursu im. Krystyny Bochenek
 • Wojciech Bojanowski o otrzymanej nagrodzie i swoim reportażuWojciech Bojanowski o otrzymanej nagrodzie i swoim reportażu
 • Nagroda imienia Teresy Torańskiej dla Wojciecha BojanowskiegoNagroda imienia Teresy Torańskiej dla Wojciecha Bojanowskiego
 • 03.12.2017 | Wojciech Bojanowski DetonaTORem, Ewa Ewart - AuTORytetem. Przyznano MediaTory03.12.2017 | Wojciech Bojanowski DetonaTORem, Ewa Ewart -...
 • Główna nagroda Grand Press dla BojanowskiegoGłówna nagroda Grand Press dla Bojanowskiego
 • Wojciech Bojanowski Dziennikarzem Roku 2017Wojciech Bojanowski Dziennikarzem Roku 2017
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Wojciech Bojanowski laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego imienia Krystyny Bochenek

Reporter TVN i TVN24 Wojciech Bojanowski i związany z TVP Katowice dziennikarz i reżyser Wojciech Królikowski zwyciężyli w siódmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego imienia Krystyny Bochenek. Konkurs upamiętnia tragicznie zmarłą wicemarszałek Senatu, a także ma promować województwo śląskie.

Wojciech Bojanowski został nagrodzony za wyemitowany w maju ubiegłego roku w TVN24 reportaż "Śmierć w komisariacie", opowiadający historię śmierci Igora Stachowiaka.

ZOBACZ REPORTAŻ "ŚMIERĆ W KOMISARIACIE"

Wojciech Królikowski otrzymał nagrodę za film "Mój Niemandsland", będący "plastyczną biografią" Janoscha (Horsta Eckerta) - pochodzącego z Zabrza niemieckojęzycznego pisarza, jednego z najbardziej znanych twórców literatury dziecięcej.

- Zwycięskie prace mają dużą wartość społeczną i artystyczną. Obie wymagały ogromnej i rzetelnej pracy oraz dokumentacji. Są też interesujące dla każdego odbiorcy, nie tylko dla wąskiej grupy zainteresowanych - argumentowała przewodnicząca kapituły konkursu prof. Krystyna Doktorowicz.

Wojciech Bojanowski nie mógł osobiście odebrać nagrody. Przesłał z Moskwy film z podziękowaniami.

Oglądaj
Wojciech Bojanowski o otrzymanej nagrodzie i swoim reportażu
Wideo: tvn24 Wojciech Bojanowski o otrzymanej nagrodzie i swoim reportażu

108 zakwalifikowanych materiałów

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego im. Krystyny Bochenek oceniane były prace, które powstały i ukazały się w 2017 roku. Do głównej kategorii konkursu zakwalifikowano 108 materiałów dziennikarskich: 26 telewizyjnych, 38 prasowych, 31 radiowych oraz 13 internetowych. Spośród nich kapituła nominowała osiem najlepszych - zwyciężyły dwa.

Wśród nominowanych znaleźli się także: Dorota Jaśkiewicz-Łebek (Program I Polskiego Radia), za reportaż "Urszula", Ewelina Kosałka-Passia (Polskie Radio Katowice) za "Między schodami", Ewa Niewiadomska (Polskie Radio Katowice) za reportaż "Kieślowski i inni", Agnieszka Pastor i Katarzyna Głowacka z portalu Silesion.pl za materiał "Paradocs: na szychtę kolejką Balkan", Violetta Rotter-Kozera z TVP Katowice za reportaż "Wojciech Kilar – między awangardą a Hollywood" oraz Wojciech Skowroński (Polskie Radio Katowice) za "Trzecie serce".

Konkurs w hołdzie Krystynie Bochenek

Celem Ogólnopolskiego Konkursu Dziennikarskiego imienia Krystyny Bochenek jest promocja regionu, a także upamiętnienie tej śląskiej dziennikarki znanej z wielu akcji i inicjatyw społecznych. Konkurs ma charakter otwarty, a związek prac z problematyką woj. śląskiego może być zarówno dosłowny, jak i uniwersalny, wieloaspektowy, i nie musi być tematem głównym.

Wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154 pod Smoleńskiem. Przez wiele lat była dziennikarką Radia Katowice, współpracowała z telewizją i prasą. Zasłynęła m.in. z przedsięwzięć promujących zdrowie i piękną polszczyznę.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje

"Twierdząc, że wygra
w wyborach samorządowych, PiS zaklina rzeczywistość"

- Dzisiaj wybory samorządowe to jest walka o to, ile niezależności, ile samodzielności będziemy mieli w swoich własnych małych ojczyznach - powiedziała w "Faktach po Faktach" była premier Ewa Kopacz. zobacz więcej »

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo

INFORMACJE BIZNESOWE »

LOT uspokaja pasażerów, związkowcy przepraszają. Gorąco wokół czwartkowego strajku

LOT uspokaja pasażerów, związkowcy przepraszają. Gorąco wokół czwartkowego strajku

Polskie Linie Lotnicze LOT wezwały związki zawodowe działające w spółce do zaniechania zaplanowanego przez nich na czwartek strajku. Jak powiedział dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki akcja byłaby nielegalna. Związkowcy nie zamierzają odpuścić. - Przepraszamy podróżnych i liczymy na zrozumienie - napisali. czytaj dalej »

INFORMACJE ZE ŚWIATA »

Odsunięty od władzy premier kandydatem na premiera. Szwedzi mają problem

Odsunięty od władzy premier kandydatem na premiera. Szwedzi mają problem

Dotychczasowy socjaldemokratyczny premier Szwecji Stefan Loefven, który nie uzyskał od parlamentu wotum zaufania, otrzymał w poniedziałek misję utworzenia nowego rządu. Wcześniej temu zadaniu nie podołali konserwatyści. zobacz więcej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Rozmawiasz ze zwierzętami? To dobry znak

Naukowcy z uniwersytetu w Chicago już wiedzą, dlaczego mówimy do swoich pupili. Tak zachowują się tylko nieliczni. Zobacz TOTERAZ.

11-letni Afgańczyk sprzedaje pieczywo na przedmieściach Kabulu (fot. Hedayatullah Amid/EPA/PAP) czytaj dalej »