tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Obama odwiedził wioskę ojca. "Każdy tutaj jest moim kuzynem"

Przebywający w Kenii były prezydent USA Barack Obama wziął udział w poniedziałek w otwarciu centrum młodzieżowego, będącego projektem jego przyrodniej siostry. Odwiedził też rodzinną wioskę swojego ojca Kogelo. - Właściwie każdy tutaj jest moim kuzynem - żartował Obama.

Obama zdecydował się na publiczne wystąpienie przy okazji inauguracji centrum młodzieżowego Sauti Kuu ["silne głosy" w języku suahili - przyp. red.], założonego przez jego przyrodnią siostrę Aumę Obamę.

- To wielka radość być z powrotem wśród ludzi, którzy są dla mnie rodziną. Właściwie każdy tutaj jest moim kuzynem - żartował Barack Obama.

Poprzednio Obama odwiedził Kenię w 2015 roku, gdy był jeszcze urzędującym prezydentem. Wówczas jednak nie pojechał do Kogelo, gdzie żył i zmarł jego ojciec, którego widział tylko raz w życiu. Tym razem były prezydent USA zdecydował się na przyjazd do tej wioski, gdzie po raz pierwszy od 2006 roku odwiedził grób ojca.

Spotkanie z prezydentem i przywódcą opozycji

Barack Obama przybył do Kenii w niedzielę. Spotkał się z prezydentem Uhuru Kenyattą i przywódcą opozycji Railą Odingą.

Po zakończeniu pobytu w Kenii poleci do Republiki Południowej Afryki, gdzie wygłosi przemówienie z okazji 100. rocznicy urodzin Nelsona Mandeli.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

INFORMACJE BIZNESOWE »

Pieniądze dla Ukrainy za podwyżki cen gazu. 
"To jest wymuszony krok"

Pieniądze dla Ukrainy za podwyżki cen gazu.
"To jest wymuszony krok"

Ukraina i Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) wstępnie uzgodniły nowy program finansowania, który zastąpi program rozszerzonego finansowania wygasający w 2019 roku - poinformował MFW. Wcześniej rząd Ukrainy zgodził się na podwyżkę o 23,5 procent ceny gazu dla odbiorców indywidualnych. czytaj dalej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Wściekły Mourinho. Wygrana uciekła mu sprzed nosa

Wściekły Mourinho. Wygrana uciekła mu sprzed nosa

Jose Mourinho i jego Manchester United byli bardzo blisko zwycięstwa z Chelsea w Londynie. Szlagier zakończył się jednak podziałem punktów, a pod koniec meczu doszło do awantury. Z wygranej nie mógł cieszyć się także grający w West Ham United Łukasz Fabiański. zobacz więcej »

Edinson Cavani podczas meczu Paris Saint Germain - SC Amiens w Paryżu (Ian Langsdon/PAP/EPA) czytaj dalej »