tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Młody mężczyzna utopił się w basenie. Ratował kolegę, który w nocy uczył się pływać

zobacz więcej wideo »
Młody mężczyzna utopił się w basenie. 
Ratował kolegę, który w nocy uczył się pływać
  • Basen został zamknięty i w tym roku nie zostanie już otwartyBasen został zamknięty i w tym roku nie zostanie już otwarty
  • Policja przekazuje relacje świadków zdarzeniaPolicja przekazuje relacje świadków zdarzenia
  • Strażacy wyłowili z basenu ciało mężczyznyStrażacy wyłowili z basenu ciało mężczyzny
Foto: TVN24 Wrocław | Video: TVN24 Wrocław Mężczyzna utopił się na basenie w Ziębicach

W nocy z czwartku na piątek trzech mężczyzn weszło po godzinach otwarcia na teren odkrytego basenu w Ziębicach (woj. dolnośląskie). Koledzy chcieli nauczyć 19-latka pływać. Kiedy ten zaczął się topić, na pomoc ruszył mu 24-latek. Nastolatek zdołał się uratować, ale jego starszy kompan nie wypłynął już na powierzchnię.

Mężczyźni na ogrodzonym zamkniętym terenie basenu pojawili się w czwartek w nocy. Koło północy 28-latek zaproponował naukę pływania 19-letniemu koledze.

- Obaj weszli do basenu, po czym na głębokiej wodzie 19-latek zaczął się topić. 28-latek prawdopodobnie spanikował, wyszedł z tej wody i gdzieś odbiegł. Na co ten, który był na brzegu, skoczył na ratunek. 19-latek został wyciągnięty na płytką wodę, a ten 24-latek, niestety, zginął pod wodą - mówi Ilona Golec, rzecznik policji w Ząbkowicach Śląskich, powołując się na relacje świadków.

28-latek miał ponad 2 promile alkoholu, 19-latek 0,24 promila. Nie wiadomo, czy pod wpływem alkoholu był też 24-latek.

Bez szans na ratunek

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, nie byli w stanie zlokalizować ciała topielca. Niezbędna była interwencja strażaków. Najpierw dojechał zastęp, który musiał sforsować bramę wjazdową, a następnie oświetlić teren. Strażacy z użyciem bosaków próbowali zlokalizować ciało 24-latka przy linii brzegowej.

- W tym czasie dojechał na miejsce zastęp z pontonem. Ten ponton został zwodowany. Strażacy zlokalizowali osobę, która utonęła na głębokości około 2,5 metra. Została wyciągnięta natychmiastowo na brzeg - relacjonuje Bartłomiej Zarzycki, komendant straży pożarnej w Ząbkowicach Śląskich.

Zespół ratowników podjął jeszcze próbę resuscytacji, ale nie było już szans na uratowanie 24-latka.

Basen zamknięty

Jak mówi Adam Regner, dyrektor Gminnego Centrum Edukacji Sportu w Ziębicach, które zarządza basenem, kąpielisko czynne jest w godzinach 11-19. Później wstęp jest wzbroniony, o czym oznajmia m.in. tabliczka zamieszczona przy wejściu.

Regner zwraca też uwagę, że zgodnie z przepisami basen został zamknięty. Teraz sanepid musi sprawdzić jakość wody. Takie badanie trwa 7-10 dni, a biorąc pod uwagę, że planowo kąpielisko miało być otwarte do 19 sierpnia, w tym roku nie zostanie już ponownie otwarte.

Do zdarzenia doszło w Ziębicach:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Pozostałe informacje

Sprawdź, czy zagraża Ci smog

TVN Meteo
Partnerem serwisu jest PhilipsPhilips - partner serwisu

INFORMACJE BIZNESOWE »

Pieniądze dla Ukrainy za podwyżki cen gazu. 
"To jest wymuszony krok"

Pieniądze dla Ukrainy za podwyżki cen gazu.
"To jest wymuszony krok"

Ukraina i Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) wstępnie uzgodniły nowy program finansowania, który zastąpi program rozszerzonego finansowania wygasający w 2019 roku - poinformował MFW. Wcześniej rząd Ukrainy zgodził się na podwyżkę o 23,5 procent ceny gazu dla odbiorców indywidualnych. czytaj dalej »

INFORMACJE SPORTOWE »

Wściekły Mourinho. Wygrana uciekła mu sprzed nosa

Wściekły Mourinho. Wygrana uciekła mu sprzed nosa

Jose Mourinho i jego Manchester United byli bardzo blisko zwycięstwa z Chelsea w Londynie. Szlagier zakończył się jednak podziałem punktów, a pod koniec meczu doszło do awantury. Z wygranej nie mógł cieszyć się także grający w West Ham United Łukasz Fabiański. zobacz więcej »

Edinson Cavani podczas meczu Paris Saint Germain - SC Amiens w Paryżu (Ian Langsdon/PAP/EPA) czytaj dalej »