tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Więzień pobity na śmierć? Jest śledztwo w sprawie zabójstwa

Więzień pobity na śmierć? Jest śledztwo w sprawie zabójstwa
Foto: tvn24 Sprawę bada prokuratura oraz wrocławska Służba Więzienna

- W piątek rano funkcjonariusze znaleźli w celi Zakładu Karnego w Wołowie nieprzytomnego więźnia - informuje dolnośląska Służba Więzienna. Reanimacja okazała się nieskuteczna, mężczyzna zmarł. - Prawdopodobną przyczyną śmierci było pobicie - dodaje SW. Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa. Pierwsze informacje dostaliśmy na Kontakt 24.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek około godz. 9. Zmarły więzień przebywał w celi na oddziale terapeutycznym. - O tej porze lekarz ambulatorium wydawał więźniom leki. Po otwarciu drzwi jednej z cel okazało się, że więzień leży na ziemi - tłumaczy por. Mariusz Jastrzębski, rzecznik prasowy Służby Więziennej we Wrocławiu.

Pobity przez współwięźnia?

Lekarz podjął natychmiastową reanimację. Mężczyzny nie udało się jednak uratować. - Prawdopodobną przyczyną śmierci było pobicie - informuje ppłk Jarosław Góra, rzecznik prasowy dyrektora generalnego Służby Więziennej.

- W celi oprócz zmarłego przebywał jeszcze jeden więzień - mówi Jastrzębski.

To, w jaki sposób zmarł 68-latek i czy mógł zostać pobity przez swojego współwięźnia, ustalą teraz śledczy. Sprawa trafiła do Prokuratury Rejonowej w Wołowie.

-  Prokuratura prowadzi postępowanie w sprawie zabójstwa w zakładzie karnym - przyznaje Małgorzata Klaus, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

Swoje wewnętrzne śledztwo rozpoczął również dyrektor Służby Więziennej we Wrocławiu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje