tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Śmieci do siedmiu pojemników

Śmieci do siedmiu pojemników
Foto: sxc.hu Kłopotliwa segregacja śmieci we Wrocławiu

Osobne kosze lub worki na papier, szkło bezbarwne, szkło kolorowe, tworzywa sztuczne, odpady zielone, niebezpieczne i komunalne. We Wrocławiu obowiązują nowe przepisy dotyczące segregacji śmieci.

Od soboty obowiązuje nowy regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Wrocławia. Pod koniec listopada radni zdecydowali, że od 9 lutego każdy z mieszkańców musi segregować śmieci do siedmiu pojemników.

Segregacja wszystkiego

Zgodnie z nowymi przepisami, wrocławianie powinni segregować teoretycznie wszystko. Jednak urzędnicy przyznają, że w praktyce nie na wszystkie odpady wymienione w regulaminie trzeba mieć osobny pojemnik.

„Odpady takie jak zużyte baterie i akumulatory, sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, leki i chemikalia możemy przekazywać bezpośrednio do punktów selektywnego zbierania odpadów komunalnych” - czytamy na stronie urzędu miasta.

Zgodnie z uchwałą do osobnych koszy trafiać mają: papier, szkło bezbarwne i kolorowe, tworzywa sztuczne, odpady zielone i niebezpieczne. W pojemnikach wrocławianie będą też zbierali odpady zmieszane.

Nowy regulamin oznacza, że pod domami i siedzibami firm, powinny pojawić się kubły lub worki do segregacji śmieci. Radni nie tylko dokładnie określili ich wymiar, ale zdecydowali też o kolorach dla poszczególnych odpadów. I tak:

Żółty, zielony, niebieski...

- żółte pojemniki przewidziane są na tworzywa sztuczne, metale i odpady opakowań wielomateriałowych

- zielone przeznaczone są na szkło kolorowe

- białe na szkło bezbarwne

- niebieskie kubły są na papier i makulaturę

- brązowe na odpady zielone

- czerwone na odpady niebezpieczne

- czarne kubły na zmieszane odpady komunalne

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje