tvnpix
śledź nas na:
 • Google Plus
 • Instagram
 • RSS

Ostre wichury na Dolnym Śląsku

Ostre wichury na Dolnym Śląsku
Foto: A. Kowalik / TVN24 Wrocław | Video: TVN 24 Wrocław Strażacy usuwami złamany konar przy ul. Bajana

Powalone drzewa, zerwane linie energetyczne i służby postawione na nogi, zatrzymany na trasie przez konary pociąg relacji Wrocław-Katowice - przez Dolny Śląsk przeszła gwałtowna wichura.

Ulewa związana z pojawieniem się nad Polską potężnego frontu z południowego wschodu kontynentu, w ciągu kilku godzin rozprzestrzeniła się też na inne województwa. Łącznie w czwartek przed północą wichury i ulewy dotknęły siedem z nich, ale przede wszystkim dolnośląskie, wielkopolskie, śląskie i opolskie.

- Strażacy wyjechali na interwencje ponad 300 razy. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych, ale występują poważne ograniczenia widoczności w ruchu drogowym - mówił przed północą na antenie TVN24 Paweł Frątczak z Państwowej Straży Pożarnej. Frątczak przewidywał, że interwencji będzie w kolejnych godzinach więcej.

Oglądaj
Strażacy wyjechali ponad 300 na interwencje
Wideo: TVN 24 Strażacy wyjechali ponad 300 na interwencje

Zerwane linie, powalone drzewa

Wichura najmocniej uderzyła na Dolnym Śląsku.

- Mamy dużo zgłoszeń do powalonych drzew. Część spadła na ulice. Zastępy jeżdżą i usuwają je na bieżąco - relacjonował sytuację w czwartkowy wieczór dyżurny wrocławskiej straży pożarnej. Drzewa leżą m.in. na ul. Mosbacha, przy pl. Św. Macieja, na ul. Warszawskiej, Długosza, Grudziądzkiej i Bajana. Przy ul. Jedności Narodowej drzewo spadło na samochody.

Źródło: TVN24 Wrocław / A. Kowalik Połamane gałęzie przy Bajana
Nie lepiej było w okolicach Wrocławia. W Długołęce konar leżał przy ul. Wrocławskiej, w Mirkowie przy ul. Kościuszki. Wiatrołom zablokował też drogę między Nadolicami Wielkimi i Małymi. Nieprzejezdna była też droga między Żernikami Wrocławskimi i Strzelinem.

W Oleśnicy straż działała w kilku miejscach. Miała 11 interwencji, a w kilku miejscach pozrywane zostały linie wysokiego napięcia.

Pełne ręce roboty mają też służby energetyczne. Strażacy twierdzą, że nie są w stanie skontaktować się z nimi. Funkcjonariusze podkreślają jednak, że nie ma dużych zniszczeń. I większość z interwencji dotyczy pojedynczych drzew, które usuwane są dość szybko.

Droga zniknęła pod liśćmi

Podobna sytuacja jest na południu regionu. - W okolicach Wałbrzycha mamy kilkadziesiąt zgłoszeń. W samym mieście wiatr przewrócił latarnię. Czekamy, aż energetycy odetną prąd. Wtedy będziemy mogli ja usunąć - informowali wieczorem strażacy.

Źródło: TVN24 Wrocław / A. Pawlukiewicz Połamane gałęzie, powalone drzewa - wiatr w okolicach Kamiennej Góry

Drzewa są powalone także w gminie Walim i powiecie kamiennogórskim. - Droga łącząca Kamienną Górę z Wałbrzychem wygląda, jakby była pokryta zielonym dywanem liści. Jest bardzo ślisko, bo pada deszcz - informuje Andrzej Pawlukiewicz, korespondent TVN24.

Po godz. 21 przez drzewa i gałęzie naniesione po wichurze na tory został zablokowany odcinek kolejowy Zdzieszowice – Kędzierzyn. Utknął tam pociąg relacji Wrocław - Katowice. Na miejscu pracują służby. Nie wiadomo ile czasu potrwają utrudnienia.

Dowiedz się więcej...

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
karolina_wrocLove
karolina_wrocLove

http://kontakt24.tvn.pl/artykul,wichura-nad-wroclawiem-04102012r,615162.html Efekt wczorajszej wichury. Wrocław-Śródmieście.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   zamknij
   Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

   Pozostałe informacje