tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Znaleźli narkotyki warte 4 miliony złotych

Znaleźli narkotyki warte 4 miliony złotych
Foto: Opolska policja | Video: Opolska policja Narkotyki zabezpieczyli policjanci z Opola

2,3 tysiąca krzewów konopi indyjskich i ponad 60 kilogramów ściętych i przygotowanych do suszenia roślin zabezpieczyli policjanci z Opola. Czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków wynosi około 4 milionów złotych. Plantatorzy zostali tymczasowo aresztowani.

- To największa, jak do tej pory, ilość narkotyków zabezpieczona na terenie Opolszczyzny i jedna z większych w Polsce - mówi kom. Hubert Adamek z opolskiej policji.

Jak doszło do skonfiskowania rekordowej ilości narkotyków? 1 marca funkcjonariusze weszli na teren dwóch posesji w powiecie nyskim. W budynkach gospodarczych i domach natknęli się na specjalne namioty termiczne. - W środku znajdowała się plantacja konopi. Łącznie policjanci zabezpieczyli 2,3 tys. krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. Połowa z roślin była przygotowana do ścięcia i suszenia - relacjonuje Adamek.

Źródło: Opolska policja Narkotyki znalezione na Opolszczyźnie

Lampy, systemy nawadniania i wentylacja

Mundurowi zabezpieczyli nie tylko narkotyki, ale też specjalistyczny sprzęt o wartości ok. 150 tys. złotych. Okazało się też, że plantacja oświetlana była kradzionym prądem. Według śledczych czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ok. 4 mln złotych.

Zatrzymani to 49 i 53-latek. Mężczyźni usłyszeli zarzuty związane z uprawą i posiadaniem znacznej ilości narkotyków. Grozi im za to do 10 lat więzienia. Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

Narkotyki zabezpieczono w Opolu:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje