tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Tankował i nie płacił. "Ukradł 7,5 tys. litrów paliwa"

Tankował i nie płacił. "Ukradł 7,5 tys. litrów paliwa"
Foto: Policja w Krapkowicach Policjanci poznali 22-latka po zdjęciach z monitoringu

W ciągu czterech miesięcy 22-latek ukradł ze stu stacji benzynowych 7,5 tys. litrów benzyny i oleju napędowego - ustalili policjanci z Krapkowic (woj. opolskie). Poszkodowani wycenili straty na 35 tys. zł. Mężczyzna przyznał się do winy.

Szczególnie upodobał sobie stacje wzdłuż drogi krajowej nr 45.

- W styczniu dostaliśmy stamtąd kilka zgłoszeń o kradzieżach. Na podstawie zebranych informacji dzielnicowy z Krapkowic ustalił, że może chodzić o 22-latka z Brzegu - informuje asp. szt. Jarosław Waligóra, rzecznik policji z Krapkowic.

Podczas przeszukiwania jego posesji policjanci znaleźli kanistry z paliwem.

Po zatrzymaniu okazało się, ze mężczyzna mógł działać na terenie czterech województw. - Według pracujących nad tymi sprawami policjantów mężczyzna aż sto razy tankował paliwo na różnych stacjach i uciekał nie płacąc. Jego łupem padło około 7500 litrów paliwa - wyjaśnia Waligóra.

Źródło: Policja w Krapkowicach Mężczyznę uchwyciły kamery monitoringu

Zmieniał rejestracje

Jak to się stało, że 22-latek przez cztery miesiące był nieuchwytny? Z monitoringów stacji benzynowych wynika, że mężczyzna za każdym razem posługiwał się innymi tablicami rejestracyjnymi. Te również miały być kradzione. - Paliwo sprzedawał później przypadkowo napotkanym kierowcom - twierdzi Waligóra.

Właściciele stacji szacują, że straty mogą sięgać 35 tys. zł. - Podejrzany usłyszał już 26 zarzutów kradzieży, do których się przyznał. Oprócz tego, mężczyzna musi się liczyć także z zarzutami związanymi z kradzieżami tablic rejestracyjnych - mówi.

O dalszym losie 22-latka zdecyduje sąd. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Źródło: Policja w Krapkowicach Mężczyznę uchwyciły kamery monitoringu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje