tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Rudi trenuje na wodnej bieżni. Dzięki temu stanął na czterech łapach

Rudi trenuje na wodnej bieżni. 
Dzięki temu stanął na czterech łapach
Foto: Ekostraż | Video: Gabinet Weterynaryjny GRYF, Ekostraż Rudi podczas zabiegów rehabilitacyjnych na bieżni

Pod opieką Ekostraży przebywa kilkumiesięczny Rudi - kot znaleziony na wiejskiej drodze pod Wrocławiem. Ciągnął za sobą tylne łapy, nie potrafił na nich ustać. Był przeraźliwie chudy. Teraz w domu tymczasowym, pod opieką wolontariuszy dochodzi do formy. Dzięki rehabilitacji na wodnej bieżni stanął już na czterech łapach.

Rudi pod opiekę Ekostraży trafił ponad miesiąc temu. Został znaleziony w okolicach Kamieńca Wrocławskiego. - Leżał na wiejskiej drodze i ciągnął za sobą tylne łapki. Brudny, zapchlony i wychudzony tak, że wyraźnie odznaczał się na nim kręgosłup - relacjonują wolontariusze organizacji.

Kot miał mnóstwo robaków, a jego łapy były kompletnie pozbawione mięśni. - Nie ma pewności co mu się stało. Prawdopodobnie jest ofiarą wypadku komunikacyjnego. Nie wiemy jak udało mu się przeżyć, bo został znaleziony długo po tym jak odniósł obrażenia. Na odcinku lędźwiowym miał już zagojone strupy - mówi Honorata Karaś z Ekostraży.

Źródło: Ekostraż Kilkumiesięczny kocur nie stawał na tylnych łapach i nie potrafił samodzielnie się załatwić
Regularne ćwiczenia i rehabilitacja na bieżni wodnej

Rudy kot trafił najpierw do weterynarza. Ze zdjęcia rentgenowskiego wynikało, że ma m.in. zmiany w odcinku lędźwiowo-krzyżowym. Nie potrafił ustać na tylnych łapkach, ale miał w nich czucie. - Jedyną szansą dla niego była rehabilitacja. Trzy razy w tygodniu Rudi ćwiczy na bieżni wodnej i poddawany jest laseroterapii - opisuje Karaś. I dodaje, że rezultaty widoczne są od razu. Rudi stoi już na wszystkich łapach, a nawet biega i skacze.

- Efektów nie byłoby bez tymczasowej opiekunki kocura. Wolontariuszka ćwiczy z Rudim regularnie. To jest tak jak z ludźmi, trzeba trenować. Weterynarz pokazał jak należy go rehabilitować i mobilizować do działania - opowiada przedstawicielka organizacji.

Źródło: Ekostraż Rudi cierpliwie znosi spacery w wodzie
Do adopcji po rekonwalescencji

Na razie kilkumiesięczny kociak nie może zostać adoptowany. Jak mówią ekostrażnicy wszystko dlatego, że nie ma pewności, że osoba, która przygarnie Rudiego będzie go rehabilitowała. - Zresztą na razie nikt się nie zgłosił. To typowa przylepa, która doskonale dogaduje się z innymi czworonogami - rekomenduje Karaś.

Źródło: Ekostraż Kot doskonale dogaduje się z psami
Kota znaleziono w okolicy Kamieńca Wrocławskiego:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje