tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Łupy z kaplicy ukrył pod ubraniem. Nie zdążył wyjść ze szpitala

Łupy z kaplicy ukrył pod ubraniem. Nie zdążył wyjść ze szpitala
Foto: KPP Głogów | Video: KPP Głogów Zatrzymany za kradzież przedmiotów ze szpitalnej kaplicy

Kielichy mszalne, lichtarz i kościelne dzwonki wyniósł złodziej z kaplicy szpitala w Głogowie (woj. dolnośląskie). Mężczyzna swój łup ukrył pod ubraniem. Wpadł, bo zauważyli go pracownicy ochrony.

- Oficer dyżurny został powiadomiony o włamaniu i kradzieży, jaka miała miejsce na terenie szpitala. Ze zgłoszenia wynikało, że sprawca włamał się do szafki z precjozami na terenie kaplicy szpitalnej - informuje podinsp. Bogdan Kaleta z głogowskiej policji.

Wcześniej włamał się do szafki szpitalnego personelu

Z szafki zniknęły m.in. kielichy mszalne, lichtarz i kościelne dzwonki. Złodziej ukrył swoje zdobycze pod ubraniem, a kiedy próbował je wynieść został zauważony przez ochronę szpitala. Tam też zatrzymali go policjanci. 28-latek próbował ukraść przedmioty warte niemal 3 tys. złotych. - Okazało się, że kilka minut wcześniej mężczyzna włamał się do szafki należącej do personelu placówki. Stamtąd ukradł kurtkę - relacjonuje policjant.

Zatrzymany to osoba dobrze znana funkcjonariuszom. Już wcześniej był karany za kradzieże i włamania. Teraz policjanci sprawdzają inne zdarzenia z którymi związek może mieć 28-latek. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło na terenie Głogowa:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje