tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Bus przewożący dzieci dachował. Dwóch chłopców w stanie poważnym

Bus przewożący dzieci dachował. Dwóch chłopców w stanie poważnym
Foto: 112polkowice.pl | Video: tvn24 Wypadek busa na Dolnym Śląsku

Bus przewożący dzieci zjechał na pobocze i dachował. Służby poinformowały, że 13 dzieci zostało rannych, w tym dwóch chłopców ciężko.

Do wypadku doszło po godz. 15 na dolnośląskim odcinku krajowej "trójki", na wysokości miejscowości Kłobuczyn. "Bus, by uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym z naprzeciwka pojazdem, zjechał na pobocze, niestety stoczył się do rowu" - powiedział Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Kilkadziesiąt minut później straż pożarna poinformowała, że osoby dorosłe (opiekun i kierowca) nie odniosły obrażeń. - Nie wiadomo, co to za grupa, ponieważ kierowca i opiekun są w takim stanie, że ciężko uzyskać od nich jakiekolwiek informacje - powiedział na antenie TVN24 st. kpt. Piotr Woźniakiewicz z PSP Polkowice.

Oglądaj
Bus przewożący dzieci dachował. Dwóch chłopców w stanie poważnym
Wideo: tvn24 Bus przewożący dzieci dachował. Dwóch chłopców w stanie poważnym

"Na miejscu szpital polowy"

Jak mówią strażacy, dzieci, które jechały busem, są w wieku 10-13 lat. Okazało się, że w wypadku ucierpiało w sumie trzynaścioro dzieci, siedmioro z nich nie wymagało hospitalizacji.

Z informacji przekazanych przez rzeczniczkę szpitala w Głogowie Ewę Todorov wynika, że do tej placówki trafiło pozostałych sześciu chłopców. Trzech z nich doznało lekkich obrażeń: drobne urazy, otarcia czy złamania nadgarstka. Pomocy udzielono im na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Kolejnych trzech chłopców wymagało większej opieki. Jeden trafił na oddział ortopedyczny ze złamaną lewą nogą. Dwóch pozostałych, których stan określany jest jako poważny, ale stabilny, trafiło na oddział chirurgii z obrażeniami wielonarządowymi: urazy płuc, złamane żebro, i urazy kręgosłupa.

 

Oglądaj
Wypadek busa na Dolnym Śląsku
Wideo: 112polkowice.pl Wypadek busa na Dolnym Śląsku

Źródło: 112polkowice.pl Na miejscu jest śmigłowiec LPR
Do wypadku doszło na wysokości miejscowości Kłobuczyn:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje