tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

W jednej ręce pistolet do tankowania, w drugiej zapałka. Próbowała podpalić paliwo. Aresztowana

W jednej ręce pistolet do tankowania, w drugiej zapałka. Próbowała podpalić paliwo. Aresztowana
Foto: monitoring stacji benzynowej | Video: monitoring stacji benzynowej Kobieta próbowała podpalić paliwo na stacji benzynowej

Chwyciła pistolet do tankowania i zagroziła, że wysadzi stację benzynową w powietrze. 41-latka z Bielawy (woj. dolnośląskie) usłyszała cztery zarzuty. Grozi jej do ośmiu lat więzienia.

Po południu 15 czerwca na jednej ze stacji paliw w Bielawie pojawiła się kobieta. Jej zachowanie i personelowi, i klientom wydawało się niepokojące. Najpierw zaczepiała ludzi, w niektórych rzucała palącymi się zapałkami. Później podeszła do butli z gazem. Gdy została przegoniona, poszła w kierunku dystrybutora paliwa. Jedną ręką chwyciła pistolet do tankowania, drugą zapałkę. To wtedy, jak relacjonuje kierownik stacji, zagroziła, że wysadzi wszystko w powietrze. Słów nie wprowadziła w czyn, bo przeszkodził jej jeden z mężczyzn.

Pierwszą informację o sprawie i nagranie z monitoringu otrzymaliśmy na Kontakt24.

Cztery zarzuty

Po wymianie słów kobieta odeszła. Została zatrzymana po kilkudziesięciu godzinach przez policję. W poniedziałek usłyszała zarzuty.

- Ewa G. usłyszała cztery zarzuty. Dwa z nich dotyczą gróźb, których dopuściła się w maju i w czerwcu. Kolejny zarzut dotyczy zniszczenia samochodu, a ostatni zdarzenia ze stacji benzynowej - informuje Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Zdaniem śledczych to, co widać na nagraniu z monitoringu, to próba sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób w postaci eksplozji materiałów wybuchowych lub łatwopalnych. Za to Ewie G. grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Jak przekazuje prokurator, kobieta przyznała się do winy, ale nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania.

Śledczy wnioskowali do sądu o zastosowanie wobec kobiety środka zapobiegawczego w postaci trzymiesięcznego aresztu. Sąd do wniosku się przychylił.

Do zdarzenia doszło w Bielawie:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje