tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

10-latek uratował rodzinę i sąsiadów, został nagrodzony. "To mały bohater"

10-latek uratował rodzinę i sąsiadów, został nagrodzony. "To mały bohater"
Foto: D. Wudniak / TVN24 Wrocław | Video: D. Wudniak / TVN24 Wrocław 10-letni Michał wezwał pogotowie. Przed czadem uratował rodzinę i sąsiadów

- Siostra się obudziła, później obudziła nas. Poszliśmy do kuchni i zobaczyliśmy, że tata leży w kuchni. Mama leżała w łazience. Poszedłem po telefon i zadzwoniłem - relacjonuje 10-letni Michał, który w połowie stycznia uratował swoją rodzinę i sąsiadów przed śmiercionośnym czadem. W czwartek chłopiec został nagrodzony przez urzędników z Kłodzka (woj. dolnośląskie). Byli zgodni: to nasz mały bohater.

Do zdarzenia doszło 15 stycznia nad ranem. Straż pożarna dostała zgłoszenie od pogotowia ratunkowego. Dzwonił 10-letni chłopiec. Do szpitala trafiło 8 osób. W rozmowie z dyspozytorką Michał zachował zimną krew. Choć dziś przyznaje, że "trochę się bał".

"Zadzwoniłem i czekałem"

- Najpierw obudziła się siostra, bo usłyszała stuk talerza. Później obudziła nas wszystkich. Poszliśmy do kuchni i zobaczyliśmy, że tata leży. Mama leżała w łazience. Poszedłem po telefon do pokoju, zadzwoniłem i czekałem - relacjonuje Michał.

Pytany o to, czy wie, że dyspozytorka chwaliła jego profesjonalne zachowanie, odpowiada: wiem, oglądałem. Skąd wiedział jak się zachować? Przyznaje, że zapamiętał to ze szkoły.

Mama chłopca mówi, że nie spodziewała się takiej reakcji po swoim synu. - To bardzo skryte dziecko. (...) Dostaliśmy drugą szansę, z której teraz musimy skorzystać - mówi pani Dominika. I dodaje, że nagrania z feralnej nocy słuchać nie może. - Wolę sobie tego nie przypominać. Jestem podłamana. Staramy się normalnie żyć i o tym nie rozmawiać - relacjonuje kobieta.

Oglądaj
O zatruciu tlenkiem węgla służby poinformował 10-latek
Wideo: TVN24 Wrocław, Ratownictwo Medyczne w Kłodzku, TV Kłodzka O zatruciu tlenkiem węgla służby poinformował 10-latek
"To mały bohater"

W czwartek Michał, za swoją postawę, został nagrodzony przez kłodzkich urzędników. - To mały bohater, który w tak trudnej sytuacji wykazał się niebywałą przytomnością umysłu. Uratował życie swojej rodziny i sąsiadów - uzasadnia decyzję Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. Upominek od urzędników dostała też dyspozytorka pogotowia.

Burmistrz obiecuje, że w kamienicy przy ul. Wojska Polskiego zostaną zamontowane czujniki czadu. Ponownej kontroli ma zostać poddana wentylacja, która - jak zapewnia urzędnik - była sprawna.

Do zatrucia doszło w Kłodzku:

Mapa Polski Targeo
Mapy dostarcza Targeo.pl

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje