tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Areszt dla 19-latka podejrzanego o zabójstwo

Areszt dla 19-latka podejrzanego o zabójstwo
Foto: TVN24 Mężczyzna trafił do aresztu na trzy miesiące

Na trzy miesiące Sąd Rejonowy w Kłodzku aresztował w środę 19-latka podejrzanego o zabójstwo 60-letniego właściciela lombardu. Mężczyźnie grozi dożywocie.

- 19-latek został przesłuchany, a prokurator postawił mu zarzut zabójstwa w związku z rozbojem z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Skierowaliśmy także do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego - powiedziała prokurator Anna Gałkowska z Prokuratury Rejonowej w Kłodzku.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Areszt będzie obowiązywał do 26 lutego.

Dramat w lombardzie

Jak już informwaliśmy na tvn24.pl, do napaści i zabójstwa doszło w poniedziałek po południu.

- O napadzie na lombard poinformowała funkcjonariuszy telefonicznie jedna z mieszkanek miasta, która zobaczyła w zakładzie ślady krwi. Przybyli na miejsce policjanci znaleźli zwłoki mężczyzny, który został ugodzony ostrym narzędziem. Natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy - powiedziała Wioletta Martuszewska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Już po trzech godzinach funkcjonariusze zatrzymali 19-latka, przy którym znaleziono skradzioną z lombardu biżuterię o wartości ponad 100 tys. zł. Mężczyzna, który był już wcześniej notowany za kradzieże, trafił do policyjnego aresztu, a w środę został doprowadzony do prokuratury.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje