Fakty po Faktach

 • Kwaśniewski: w Polsce narodziła się nasza wersja madame Le Pen

  Kwaśniewski: w Polsce narodziła s... 26:27

  25.05 | - Dzisiaj słuchając pani premier zrozumiałem, że w Polsce urodziła się nasza wersja madame Le Pen. To jest ten język, to są dokładnie te same argumenty - mówił były prezydent Aleksander Kwaśniewski w "Faktach po Faktach". W ten sposób komentował wystąpienie premier Szydło w Sejmie podczas debaty nad wotum nieufności dla szefa MON.
 • Komendant główny policji: nagranie z paralizatora po raz pierwszy widziałem w waszym reportażu

  Komendant główny policji: nagrani... 30:49

  Wydarzyła się rzecz straszna, za którą - jako komendant główny policji - chciałbym przeprosić wszystkich tych, którzy ten materiał oglądali. I widzieli człowieka w policyjnym mundurze, który łamie prawo, zadając ból i cierpienie drugiemu człowiekowi - powiedział nadinspektor Jarosław Szymczyk w "Faktach po Faktach". W ten sposób skomentował sprawę śmierci Igora Stachowiaka. Gośćmi drugiej części programu byli Paweł Kowal oraz Paweł Śpiewak.
 • "Jeżeli Zieliński ma trochę samoświadomości, to powinien sam odejść. Błaszczak też"

  "Jeżeli Zieliński ma trochę samoś... 28:35

  22.05 | Albo minister Zieliński i jego szef minister Błaszczak, a także Komendant Główny Policji wiedzieli co się działo i w napadzie bezwładności umysłowej doszli do wniosku, że nic z tym nie będą robić. Albo tez stosownych materiałów nie otrzymali - powiedział w "Faktach po Faktach" były szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Ludwik Dorn. - Jeżeli minister Jarosław Zieliński ma trochę samoświadomości, to powinien odejść. Minister Mariusz Błaszczak też - dodał adwokat Ryszard Kalisz, komentując sprawę śmierci w komisariacie. - W tego typu zdarzeniach w jednostkach policji, kiedy dochodzi do tragicznych skutków obligatoryjnie, kiedy w czynnościach uczestniczy prokurator, uczestniczy zespół dochodzeniowo-śledczy, maksymalnie szybko trzeba było przeprowadzić czynności wyjaśniające - mówił generał Adam Rapacki.
 • Bodnar o przesłuchaniu Igora Stachowiaka: to były tortury

  Bodnar o przesłuchaniu Igora Stac... 30:50

  21.05 | - Nie mam absolutnie żadnych wątpliwości co do tego, że to były tortury. I mówię to z całą powagą - powiedział w "Faktach po Faktach" rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar, komentując przedstawione w reportażu "Superwizjera" nagrania z wrocławskiego komisariatu, w którym zmarł Igor Stachowiak. Drugim gościem programu Marek Safjan, były prezes Trybunału Konstytucyjnego.
 • Gronkiewicz-Waltz o Jakim: jak będzie tak dużo mówił, to będzie miał trudną sytuację

  Gronkiewicz-Waltz o Jakim: jak bę... 27:42

  - Jesteśmy ostatnim ogniwem w tym łańcuchu, dlatego nie wezmę odpowiedzialności politycznej za reprywatyzację - powiedziała w "Faktach po Faktach" prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i podtrzymała, że w jej opinii, komisja weryfikacyjna Patryka Jakiego jest niekonstytucyjna. Gośćmi w drugiej części programu byli profesor Marek Chmaj i sędzia Krystian Markiewicz.
 • Polska nie przyjęła żadnego uchodźcy. "Będziemy się kiedyś tego mocno wstydzili"

  Polska nie przyjęła żadnego uchod... 27:02

  18.05 | Chcę powiedzieć coś mocnego, bo według mnie sytuacja na to zasługuje: naród, który odwraca się plecami od ofiar wojny, zwłaszcza naród sam przez nie doświadczony, doprowadza do samodegradacji moralnej - stwierdził w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Cimoszewicz.
 • "Sprawa będzie skończona, gdy profesor Morawski powie: nie miałem racji, zagalopowałem się"

  "Sprawa będzie skończona, gdy pro... 28:41

  17.05 | Nie może być tak, że profesor Morawski, który najpierw rozpętał taką aferę będzie decydował, że sprawa jest skończona. Sprawa będzie skończona wtedy, jeżeli profesor Morawski powie: nie miałem racji, zagalopowałem się - wiceprezes Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Biernat komentował w "Faktach po Faktach" sprawę kontrowersyjnej wypowiedzi sędziego Lecha Morawskiego. W drugiej części programu gośćmi byli Zbigniew Girzyński i Tomasz Nałęcz.
 • "Liczymy na refleksję prezydenta, parlamentarzystów. Może to brzmi naiwnie"

  "Liczymy na refleksję prezydenta,... 27:14

  16.05 |- Naszym zdaniem nie można zmieniać konstytucji poprzez ustawy, nawet jak to się robi w najlepszej wierze. To jest niebezpieczne - tłumaczył w "Faktach po Faktach" Michał Laskowski, rzecznik Sądu Najwyższego. Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego przyjęło we wtorek uchwałę, w której wyraziło stanowczy sprzeciw wobec projektów ustaw wprowadzających zmiany w wymiarze sprawiedliwości.
 • "Seryjna próba utrudnienia pracy przewodniczącego Rady Europejskiej"

  "Seryjna próba utrudnienia pracy ... 27:11

  15.05 | Wezwanie Donalda Tuska do prokuratury to próba przykrycia klęski działalności komisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza i Władysława Berczyńskiego - mówił w "Faktach po Faktach" mecenas Roman Giertych, pełnomocnik przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska. Gośćmi w drugiej części programu byli politolodzy - doktor Anna Materska-Sosnowska z Instytutu Nauk Politycznych UW oraz profesor Radosław Markowski z Uniwersytetu SWPS.
 • "Prezydent chciałby mieć taką konstytucję, której nie będzie musiał łamać"

  "Prezydent chciałby mieć taką kon... 31:30

  14.05 | - Proponowanie zmiany konstytucji przez człowieka, który bez przerwy ją łamie, nie jest dobrym rozwiązaniem - oceniła w "Faktach po Faktach" europosłanka PO Róża Thun, odnosząc się do prezydenckiej propozycji przeprowadzenia w 2018 roku referendum w tej sprawie. - Pojawia się w końcu szansa, żeby pchnąć naszą debatę publiczną w trochę poważniejszym kierunku - kontrował Stanisław Tyszka (Kukiz'15), wicemarszałek Sejmu. W drugiej części programu gośćmi byli Aleksander Hall i Kazimierz Michał Ujazdowski.
 • Kołodko: trzeba przystąpić do negocjacji ze strefą euro

  Kołodko: trzeba przystąpić do neg... 30:37

  13.05. | Jeśli rząd PiS-u chciałby, żeby Polska nie dała się spychać na jakieś peryferie procesu integracji europejskiej, to teraz należy przystąpić do negocjacji, na jakich warunkach, przy jakim kursie mielibyśmy wejść do obszaru euro - powiedział w "Faktach po Faktach" były wicepremier i minister finansów Grzegorz Kołodko. - Niektóre państwa w obszarze euro mają kłopoty nie dlatego, że są w euro, tylko dlatego, że prowadzono tam złą politykę gospodarczą - wyjaśniał. W drugiej części programu gośćmi byli socjolog, profesor Paweł Śpiewak i Ryszard Kalisz, był szef MSWiA i były szef Kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego.
 • "Czuję, że mam misję". Patryk Jaki o komisji weryfikacyjnej

  "Czuję, że mam misję". Patryk Jak... 27:59

  12.05 | - Czuję, że mam misję, że ktoś w Polsce musi przewrócić sprawiedliwość – mówił w "Faktach po Faktach" wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki. Gościem w drugiej części programu był rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.
rozwiń

Czas decyzji. Rozmowa o Polsce

 • Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" - cały program

  Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" ... 04:00

  20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie.
 • Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" część 1

  Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" ... 21:20

  20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie. Pierwsza cześć dotyczyła gospodarki i spraw społecznych.
 • Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" część 2

  Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" ... 19:18

  20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie. Druga cześć dotyczyła polityki zagranicznej i obronności.
 • Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" część 3

  Czas decyzji. "Rozmowa o Polsce" ... 24:19

  20.10 | W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie. Trzecia część dotyczyła ustroju państwa i polityki.

Debata. Czas decyzji

 • Cała debata partyjnych liderów

  Cała debata partyjnych liderów 36:00

  20.10 | Całe nagranie wtorkowej debaty liderów partyjnych.
 • Przedwyborcza wizja Polski. Debata "Czas decyzji"

  Przedwyborcza wizja Polski. Debat... 59:33

  16.10 | Gośćmi byli dr Tomasz Żukowski, prof. Antoni Dudek, Paweł Lisicki, Waldemar Kuczyński, dr Karolina Wigura i Cezary Michalski.
 • Debata prezydencka Bronisława Komorowskiego i Andrzeja Dudy

  Debata prezydencka Bronisława Kom... 12:00

  21.05 | Trzy bloki tematyczne i 70 minut. W ostatniej przedwyborczej debacie starli się ubiegający o reelekcję Bronisław Komorowski i kandydat PiS Andrzej Duda.
 • Debata #CzasDecyzji. Część trzecia: Polityka zagraniczna

  Debata #CzasDecyzji. Część trzeci... 27:39

  21.05 | Czy Polska może lub czy powinna przyjąć 300 rodzin syryjskich chrześcijan, którzy - uciekając przed wojną - poprosili o azyl w naszym kraju? Andrzej Duda bez zastanowienia stwierdzić, że "chciałby" im pomóc. Bronisław Komorowski wytknął z kolei konkurentowi w wyścigu po urząd prezydenta, że ten zgadza się na takie działania, gdy sam w Parlamencie Europejskim nie uczestniczył w debacie nt. sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 • Debata #CzasDecyzji. Część druga: polityka społeczna i gospodarcza

  Debata #CzasDecyzji. Część druga:... 21:10

  22.05 | Od 2007 roku liczba Polaków, którzy zarabiają najniższą pensję, podwoiła się. To pokazuje jaka jest sytuacja w polskim społeczeństwie. Potrzebne jest przede wszystkim podwyższenie kwoty wolnej od podatku - zgłoszę taką ustawę - mówił w prezydenckiej debacie #CzasDecyzji Andrzej Duda, kandydat PiS. Bronisław Komorowski przekonywał, że bezrobocie w Polsce spada.
 • Debata #CzasDecyzji. Część pierwsza: polityka krajowa

  Debata #CzasDecyzji. Część pierws... 22:09

  22.05 | Wpływ Kościoła na państwo, katastrofa smoleńska, referendum ws. Jednomandatowych Okręgów Wyborczych - m.in. o te kwestie byli pytani kandydaci ubiegający się o urząd prezydenta w pierwszej części debaty na antenie TVN, TVN24, TVN24 Biznes i Świat. Andrzeja Dudę i Bronisława Komorowskiego przepytywała Monika Olejnik.
 • "Debata. Czas Decyzji". Zobacz całą debatę z Bronisławem Komorowskim

  "Debata. Czas Decyzji". Zobacz ca... 01:00

  8.05 | - Polska nie powinna zamykać sobie drogi do żadnej opcji w polityce wschodniej, ale nie deklarujmy też, że możemy iść na wojnę. Nie możemy być bardziej ukraińscy niż sami Ukraińcy - Bronisław Komorowski przedstawiał swoją wizję polityki wschodniej w programie "Czas Decyzji. Debata" w TVN24.
 • "Debata. Czas Decyzji". Bronisław Komorowski o polityce zagranicznej

  "Debata. Czas Decyzji". Bronisław... 22:50

  08.05 | - Polska nie powinna zamykać sobie drogi do żadnej opcji w polityce wschodniej, ale nie deklarujmy też, że możemy iść na wojnę. Nie możemy być bardziej ukraińscy niż sami Ukraińcy - Bronisław Komorowski przedstawiał swoją wizję polityki wschodniej w programie "Czas Decyzji. Debata" w TVN24.
 • "Debata. Czas Decyzji". Bronisław Komorowski o polityce społecznej i gospodarczej

  "Debata. Czas Decyzji". Bronisław... 18:43

  08.05 | - Konstytucja państwa polskiego jest jednoznaczna: małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Wydaje mi się, że większości do zmiany konstytucji w tym względzie nie będzie - powiedział Bronisław Komorowski zapytany o ustawę o związkach partnerskich. W drugiej części programu "Debata. Czas decyzji" prezydent zmierzył się z pytaniami dotyczącymi polityki społecznej.
 • "Debata. Czas Decyzji". Bronisław Komorowski o polityce krajowej

  "Debata. Czas Decyzji". Bronisław... 19:53

  08.05 | Moi koledzy, którzy głosowali za (likwidacją WSI - red.), popełnili grzech naiwności - powiedział w programie "Czas decyzji. Debata" w TVN24 prezydent Bronisław Komorowski. W pierwszej części Bogdan Rymanowski pytał prezydenta o sprawy dotyczące polityki krajowej.
 • Cała debata "Czas decyzji" z Andrzejem Dudą

  Cała debata "Czas decyzji" z Andr... 01:00

  7.05 | W czwartkowy wieczór gościem Debaty "Czas decyzji" w TVN24 był kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich - Andrzej Duda.
 • Debata. Czas Decyzji. Andrzej Duda o polityce zagranicznej

  Debata. Czas Decyzji. Andrzej Dud... 22:09

  7.05 | - Imperialne ambicje Rosji rosną i muszą zostać zablokowane - powiedział podczas Debaty "Czas decyzji" w TVN24 Andrzej Duda. Kandydat PiS mówił, że główną rolę w powstrzymywaniu Rosji powinna mieć zgodnie działająca Unia Europejska. Jeśli chodzi o ewentualnego wysyłanie żołnierzy na Ukrainę, zdaniem Dudy powinno to być ustalane na poziomie NATO. Kandydat w rozmowie z Moniką Olejnik podkreślił też, że powinniśmy dbać, aby nasze relacje z Niemcami były „partnerskie”.
rozwiń

Arena Idei

 • Debata w Arenie Idei

  Debata w Arenie Idei 21:00

  13.11 | Nacjonalizm w Polsce funkcjonuje jako epitet, to bardziej pałka medialna, niż pojęcie, które cokolwiek realnie opisuje - ocenił w programie "Arena Idei" Marek Kochan. - Prawa strona w Polsce zderza się z taką skłonnością do mówienia, że nacjonalizm to jest np. pobicie imigranta - wtórował mu Piotr Semka. Z kolei Anna Materska-Sosnowska i Stefan Chwin podkreślali, że nacjonalizm i patriotyzm nie są tym samym. - Są ludzie którzy uważają, że patriotyzm tym się różni od nacjonalizmu, że nie zawiera w sobie elementu pogardy wobec innych narodów - zwracał uwagę Chwin.
 • "Cztery powody do zawracania łodzi" i "jedyny sposób asymilacji". Arena Idei o migrantach

  "Cztery powody do zawracania łodz... 23:00

  07.03 | Polska interweniowała w Iraku w 2003 r., a to z tej wojny i kolejnych lat po niej wzięła się część problemów Bliskiego Wschodu. Dlatego Polska jest odpowiedzialna za kryzys migracyjny - mówił w programie Arena Idei Basil Kerski, dyrektor Europejskiego Centrum Solidarności. Prof. Paweł Śpiewak dodał, że Polacy nie mogą już o sobie myśleć jako o narodzie "cierpiącym" i muszą zacząć pomagać. Marek Jurek i Grzegorz Lindenberg oponowali, twierdząc, że Polska nie może "wejść na drogę Francji czy Niemiec" i łodzie z uchodźcami należy zawracać.

Debata Faktów

 • Debata Faktów. Polska młodych - część pierwsza

  Debata Faktów. Polska młodych - c... 20:13

  28.06 | W pierszej części Debaty "Faktów" dyskutowali młodzi politycy.
 • Debata Faktów. Polska młodych - cześć druga

  Debata Faktów. Polska młodych - c... 22:29

  29.06 | W drugiej części Debaty "Faktów" rozmawiano o doświadczeniach emigrantów.
 • Debata Faktów. Polska młodych - część trzecia

  Debata Faktów. Polska młodych - c... 20:31

  28.06 | W trzeciej części Debaty "Faktów" eksperci dyskutowali o problemach młodych.
 • Debata Faktów. Polska młodych

  Debata Faktów. Polska młodych 18:00

  28.06 | Młodzi Polacy wybierają życie poza ojczyzną. Wielu z nich nie chce wracać. Dlaczego i jak to zmienić? Odpowiedzi na te pytania starał się znaleźć Grzegorz Kajdanowicz wraz ze swoimi gośćmi w czasie kolejnej Debaty "Faktów".
 • Kim jest prezydent Rosji? O tym dyskutowali goście pierwszej części debaty

  Kim jest prezydent Rosji? O tym d... 20:35

  27.03 | W pierwszej części programu publicystka i autorka książek o Rosji Krystyna Kurczab-Redlich, historyk prof. Mikołaj Iwanow oraz politolog prof. Waldemar Dziak rozmawiali o tym, kim właściwie jest Władimir Putin.
 • Bez sankcji Rosja prowadziłaby jeszcze bardziej agresywną politykę

  Bez sankcji Rosja prowadziłaby je... 14:26

  27.03 | Sankcje wobec Rosji są potrzebne, bo bez nich Moskwa prowadziłaby jeszcze bardziej agresywną politykę - powiedział w wywiadzie dla "Faktów" TVN Daniel Fried, amerykański koordynator ds. sankcji odpowiedzialny m.in. za te wobec Rosji.
 • Co chce osiągnąć Putin na Ukrainie? Eksperci w drugiej części debaty

  Co chce osiągnąć Putin na Ukraini... 26:05

  27.03 | O tym, co może chcieć osiągnąć Putin na Ukrainie i scenariuszach rozwoju konfliktu w Donbasie, rozmawiali w drugiej części programu gen. Bolesław Balcerowicz, politolog dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas oraz Jan Rokita.
 • „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”

  „Wszystko jest rewelacyjnie. Nie ... 11:43

  27.03 | Pensje rosną, a ludzie są szczęśliwi - takie opinie można usłyszeć od Rosjan. Reporter TVN24 Wojciech Bojanowski postanowił sprawdzić, czy rzeczywistość jest równie różowa jak deklaracje.
 • Gościem trzeciej części debaty był Adam Michnik

  Gościem trzeciej części debaty by... 21:24

  27.03 | Trzecia część debaty poświęcona była m.in. temu, dlaczego Rosjanie popierają Putina. Na to pytanie starał się odpowiedzieć Adam Michnik, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej".
 • Rosja Putina. "Debata Faktów"

  Rosja Putina. "Debata Faktów" 21:00

  27.03 | Cyniczny KGB-ista czy nieobliczalny szaleniec? Kim jest człowiek, który siłą zmienił granicę Ukrainy, podzielił Europę i przywrócił realne znaczenie słowu: wojna? Na te pytania próbowali odpowiedzieć goście Justyny Pochanke w programie "Debata Faktów".
 • Opowieść o trudnej drodze, jaką przechodzą chorzy na raka. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego

  Opowieść o trudnej drodze, jaką p... 10:50

  Diagnoza, która brzmi jak wyrok i nadzieja, że nie będzie to wyrok śmiertelny. Dwóch pacjentów i ich dwie drogi, przez życie zagrożone rakiem. Każdy ich krok na początku tej drogi obserwował Wojciech Bojanowski.
 • "Debata Faktów". Lekarze o pakiecie onkologicznym

  "Debata Faktów". Lekarze o pakiec... 24:16

  27.02 | Pakiet onkologiczny jest biurokratycznym tworem, nadaje się do zmiany - mówili lekarze podczas "Debaty Faktów" w TVN24. Medycy zarzucali, że pakiet generuje kolejki i papierologię, a ministerstwo nie reaguje na ich sugestie co do zmiany niektórych rozwiązań. - Pakiet trzeba zresetować - stwierdził prof. Jacek Jassem, onkolog. Przeciwnego zdania była lekarz i senator PO Alicja Chybicka, która zapewniała, że dzięki pakietowi "choremu jest lepiej".
rozwiń

Szkło kontaktowe

rozwiń

Polska i Świat

 • Kontrola po pobiciu uczennicy gimnazjum. Kurator wnioskuje o odwołanie dyrektora

  Kontrola po pobiciu uczennicy gim... 02:46

  24.05. | Po brutalnej i sfilmowanej bójce gimnazjalistek z Gdańska - dziś pytania o odpowiedzialność dorosłych. I konsekwencje, jakie powinni ponieść. Dyrektor szkoły wezwany do prezydenta. Tłumaczy się, ale jednocześnie zasłania procedurami. Czy będzie ciąg dalszy?
 • Macierewicz zostaje w rządzie. Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności

  Macierewicz zostaje w rządzie. Se... 03:00

  24.05. | Minister Macierewicz zostaje, choć opozycja chciała jego dymisji. Za kręcenie ze śmigłowcami, za generalską czystkę, za Berczyńskiego i za Misiewicza. Długie uzasadnienie wotum nieufności wobec szefa MON. Ale też mocna jego rządowa obrona i - co ostatecznie najbardziej przesądzające - sejmowa arytmetyka.
 • W Sejmie o śmierci Igora Stachowiaka

  W Sejmie o śmierci Igora Stachowiaka 03:22

  24.05. | „Jest pan hańbą polskiej policji” - usłyszał dziś z sejmowej mównicy wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. „Wszystko zniosę, z tej drogi nie zejdę” - odpowiadał opozycji. Dziś jego szef zapewniał, że w sprawie tragicznej śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie we Wrocławiu zrobiono wszystko, by wszystko wyjaśnić. Tylko dlaczego Komendant Główny - główny dowód na bestialstwo policjantów zobaczył z anteny TVN24?
 • Stanik, który wykryje raka

  Stanik, który wykryje raka 02:32

  24.05. | Stanik, który wykrywa raka piersi. Niezwykły wynalazek. I niezwykły wynalazca. To nastolatek z Meksyku. Powody, by właśnie tak pomóc pacjentkom i lekarzom w diagnozowaniu nowotworów miał osobiste. Nawet bardzo.
 • Były radny z Bydgoszczy Rafał P. z zarzutem znęcania się nad żoną

  Były radny z Bydgoszczy Rafał P. ... 02:46

  24.05. | Znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Tak uważa prokuratura i byłemu radnemu PiS z Bydgoszczy stawia zarzuty. Jak Rafał P. traktował żonę, gdy nikt nie widział - wszyscy usłyszeli, bo jest nagranie jednej z takich domowych kłótni. Mimo to były radny do winy się nie przyznaje.
 • Wstrząsy w blokach w Koszalinie

  Wstrząsy w blokach w Koszalinie 02:46

  23.05 | Ruszały się meble, obrazy, ludzie wpadli w panikę. W Koszalinie wielka ewakuacja, bo nagle zatrzęsły się dwa bloki. Tysiąc osób musiało uciekać z mieszkań. Już wrócili, ale pewności - co dalej nie mają. Bo stara wielka płyta - to wielka niewiadoma.
 • Monitoring we wrocławskim komisariacie był uszkodzony w dniu zatrymania Stachowiaka

  Monitoring we wrocławskim komisar... 02:17

  23.05 | Komendant Główny Policji opowiada o swojej ewentualnej dymisji oraz o sprawie monitoringu we wrocławskim komisariacie. Nadkomisarz Szymczyk tuż po śmierci Igora Stachowiaka zapewniał, że monitoring był, a materiał został zabezpieczony i przekazany prokuraturze. Dziś już wiadomo, że kamery były, ale nie działały.
 • Pies wleczony za przyczepą

  Pies wleczony za przyczepą 02:32

  23.05 | Rocky był wleczony na smyczy za samochodem przez kilka kilometrów. To psu zrobił jego właściciel. Wszystko widać na filmie. I choć ostatecznie dla zwierzaka wszystko kończy się dobrze to nie kończy to sprawy.
 • Centrum leczenia otyłości

  Centrum leczenia otyłości 02:27

  23.05 | Skalpel kontra otyłość. To nie dieta cud, ale na pewno pomoc w walce z chorobą. W Gdańsku czekają na pacjentów, ale nie od razu zapraszają na operacyjny stół. Bo operacja to ostateczność. Początek kuracji jest zupełnie inny.
 • Zaatakował żonę, gdy prowadziła. Zginął jego syn i teść. Wyjątkowy wyrok

  Zaatakował żonę, gdy prowadziła. ... 02:37

  23.05. | Pasażer skazany za śmiertelny wypadek samochodowy. Wyjątkowy proces, bo to także wyjątkowy pasażer. Był pijany, agresywny. W czasie jazdy brutalnie atakował swoją żonę - to ona siedziała za kierownicą. Wypadek był śmiertelny.
 • Rejestrować interwencje?

  Rejestrować interwencje? 03:00

  22.05 | Przy okazji dyskusji o tragicznej śmierci Igora Stachowiaka wraca pomysł, aby każda interwencja policji był rejestrowana. Pomysł ten nie jest nowy, ale nigdy nie wszedł w życie. Czy ta sprawa doprowadzi do przełomu?
 • Śmierć od paralizatora na lotnisku

  Śmierć od paralizatora na lotnisku 02:58

  22.05 | O tym, jak niebezpieczny może być paralizator, wszyscy przekonaliśmy się już kilka lat temu po śmierci Roberta Dziekańskiego. Polaka, który zginął na lotnisku w Vancouver po tym, kiedy kanadyjska policja użyła wobec niego takiego właśnie urządzenia.
rozwiń

Czarno na białym

 • Kolebka imperium ojca Rydzyka

  Kolebka imperium ojca Rydzyka 15:28

  24.05 | Ten mur tajemnicy zaczął powstawać blisko 20 lat temu, gdy ojciec Rydzyk ogłosił zbiórkę pieniędzy na ratowanie upadłej Stoczni Gdańskiej, czyli kolebki Solidarności i wolnej Polski. Cel był szlachetny, ofiarność Polaków duża, ale z ratowania ostatecznie nic nie wyszło, a pieniądze zniknęły, tzn. do dziś nie wiadomo, co się z nimi stało. Wiadomo za to, że zbiórka nie była legalna i choć wątpliwości, a nawet sensacji wokół tej sprawy było wiele, wymiar sprawiedliwości nigdy ich nie wyjaśnił. O wyjaśnienia apeluje teraz córka człowieka, który w imieniu ojca Rydzyka prowadził wtedy zbiórkę. Po 20 latach zdecydowała się zrobić to publicznie. Dlaczego? O tym Daria Górka.
 • Ojciec protektor

  Ojciec protektor 14:35

  24.05 | Polityczna sympatia, która tajemnicą już nie jest. Były premier PiS, Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że na prawicy drugim liderem zaraz po prezesie Kaczyńskim jest właśnie ojciec Rydzyk. A były wicepremier tej partii Ludwik Dorn - opowiada - jak za jego czasów - wyglądały wizyty ministrów w Toruniu. My pokażemy kto z dzisiejszego rządu jest najbliżej toruńskiego duchownego i co z tej bliskości wynika - Dariusz Kubik.
 • Milczenie jest złotem

  Milczenie jest złotem 15:02

  24.05 | Ojciec Rydzyk odmawia informacji o tym - ile publicznych pieniędzy dostał od rządu PiS. Odmawia, choć zgodnie z prawem i pod groźbą więzienia - odmawiać nie powinien. Wyjaśnień brak - są za to zaskakujące zarzuty wobec tych, którzy informacji żądają - Jacek Smaruj.
 • Człowiek Orkiestra

  Człowiek Orkiestra 33:31

  24.05 | Wszyscy którzy wspominają zmarłego wczoraj Zbigniewa Wodeckiego mówią o nim tylko i wyłącznie w wyjątkowo jasnych kolorach. Był wybitnym muzykiem, był jak człowiek orkiestra - grał na wielu instrumentach, śpiewał, komponował, aranżował, koncertował od blisko 50 lat i kochał być na scenie, ale - co niezwykłe - publiczność kochała go nie tylko za to jakim był muzykiem. Jakim był człowiekiem nie da się tego powiedzieć dzień po jego śmierci w jednym reportażu - Cyprian Jopek przypomni fragmenty wywiadów i występów Zbigniewa Wodeckiego, w których on sam wiele o tym mówi z właściwym dla siebie poczuciem humoru.
 • Dzieci ulicy

  Dzieci ulicy 12:59

  19.05 | Gdy zostały zamknięte w ośrodku dla dziewczyn w podwarszawskiej Falenicy, miały po kilkanaście lat, a na swoim koncie pobicia, rozboje, kradzieże i ucieczki. Zdemoralizowane i agresywne, ale też , co w poprawczaku widać już bardzo dobrze, pogubione i samotne. Same z problemami, które najczęściej zaczynają się w domu. W rodzinie, w której jest alkohol i przemoc, a nie ma czasu i uwagi dla dzieci. Smutne historie, trudne rozmowy i wnioski, po których to dorośli powinni się mocno uderzyć w piersi - Magdalena Raczkowska-Kazek.
 • Polska do raportu

  Polska do raportu 10:31

  18.05 | Dowód, że zupełnie inaczej można też rozumieć przestrzeganie praw człowieka. W najnowszym raporcie na ten temat ONZ daje rządowi PiS aż 185 uwag. Większość dotyczy niezależności Trybunału Konstytucyjnego i sądownictwa, pluralizmu mediów, dostępu do legalnej aborcji czy walki z rasizmem i ksenofobią. To robi wrażenie, ale nie liczby są najważniejsze, a to, że uwagi dotyczą tego, co jest fundamentem wolnego i demokratycznego państwa. Czy rząd PiS weźmie to pod uwagę? O tym Witold Tabaka.
 • Wolność słowa

  Wolność słowa 13:07

  18. 05 | Historia działaczki ONR. Kobieta miała stanąć przed sądem za nawoływanie do nienawiści na tle rasowym i religijnym, ale nie stanie. Ta sama prokuratura, która napisała akt oskarżenia, za rządów Zbigniewa Ziobry nagle to oskarżenie wycofała i sprawę umorzyła. Doszła do wniosku, że przestępstwa jednak nie było. Skąd ten zwrot o 180 stopni? Sprawdził Leszek Dawidowicz.
 • Blask cienia

  Blask cienia 16:52

  17.05 | Prawa ręka premier Szydło - szefowa jej kancelarii - znana z politycznego temperamentu, ciętego języka, płomiennych wystąpień przed ojcem Rydzykiem i z tego, że w przeciwieństwie do swoich poprzedników na tym stanowisku - nie pozostaje w cieniu przełożonego. W polityce od kilkunastu lat lojalnie u boku Zbigniewa Ziobry - jak układa się jej współpraca z premier Szydło - o tym między innymi rozmawiał z Beatą Kempą - Arkadiusz Wierzuk.
 • Krąg zaufanych

  Krąg zaufanych 09:23

  17.05 | Beata Kempa - najbardziej zaprawiona w politycznych bojach osoba z najbliższego otoczenia premier Szydło - w tym wąskim kręgu są jeszcze były prezenter pogody, niedoszły ksiądz, nauczycielka historii i człowiek, który w PiS-sie uchodzi za geniusza komunikacji internetowej. Czym się na co dzień zajmują i dlaczego właśnie im zaufała Beata Szydło - o tym Artur Warcholiński.
 • Jaki patriota

  Jaki patriota 11:25

  15.05 | Obecny wiceminister sprawiedliwości na demonstracji przeciwko uchodźcom. Nie tak dawno Patryk Jaki krzyczał to na ulicy, teraz w wywiadzie prasowym oświadcza, że "zatrzymanie islamizacji to jego Westerplatte". Za każdym razem odwołuje się przy tym do chrześcijańskich wartości. Jak to się faktycznie do nich ma - o tym Magdalena Raczkowska-Kazek.
 • Granice patriotyzmu

  Granice patriotyzmu 12:41

  15.05 | Czym jest patriotyzm po chrześcijańsku? Odpowiedź daje ostatni dokument Episkopatu, który wyraźnie podkreśla, że miłość do własnej ojczyzny nie może być usprawiedliwieniem dla pogardy czy agresji wobec innych narodów, że nacjonalizm jest egoizmem. Według jednych, to dokument przełomowy, według innych mocno spóźniony. Jedno jest pewne, nie da się go czytać w oderwaniu od sytuacji politycznej. Nawet biskupi mówią, żeby tego nie robić. Do kogo to mówią i dlaczego najbardziej krytykują ich za to ci, którzy tak chętnie odwołują się do nauki Kościoła i wartości chrześcijańskich? O tym Jacek Tacik.
 • Majówka na ulicy

  Majówka na ulicy 15:16

  9.05 | Dwa głosy Polski. Tej "wreszcie normalnej”, jak mówią nam mieszkańcy gminy, która niemal w całości głosowała na PiS, i Polski mającej poczucie, że rządzący coraz bardziej ograniczają jej wolność. To było słychać było na ostatniej demonstracji w Warszawie. O jaką wolność chodzi i co jest dla niej dziś zagrożeniem? O tym Piotr Świerczek rozmawiał z uczestnikami Marszu Wolności.
rozwiń

Kropka nad i

 • "W sprawie Igora Stachowiaka mataczono"

  "W sprawie Igora Stachowiaka mata... 21:35

  24.05 | Jeżeli było tak, że informację o tym mataczeniu miało ministerstwo, to mamy do czynienia z mataczeniem osób z ministerstwa - mówił w "Kropce nad i" mecenas Roman Giertych. - Może być tak, że prokurator generalny w jakiś sposób oddziaływał na to śledztwo, a może być tak, że minister spraw wewnętrznych. Powinna powstać komisja śledcza, która tę kwestię wyjaśni - tłumaczył.
 • Kukiz: zagłosuję za odwołaniem Zielińskiego

  Kukiz: zagłosuję za odwołaniem Zi... 21:43

  23.05 | - Trzeba rozmawiać nie o tym kto bił, tylko o tym co zrobić, by ludzie nie byli bici przez aparat powołany do ich ochrony - mówił o śmierci Igora Stachowiaka na komisariacie w "Kropce nad i" Paweł Kukiz. Lider Kukiz'15 dodał, że jest za dymisją wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego.
 • "Prawdopodobnie chrześcijaństwo zniknie z tamtego terenu, jeśli nic nie zrobimy"

  "Prawdopodobnie chrześcijaństwo z... 19:58

  18.05 | Polska ma podwójny moralny obowiązek przyjmować uchodźców z Syrii i Iraku, ponieważ w tym drugim kraju stacjonowały polskie wojska - mówił w "Kropce nad i" ksiądz Waldemar Cisło, dyrektor Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie UKSW. Także zdaniem księdza Kazimierza Sowy "Polska powinna przyjmować uchodźców".
 • "To ja zadałem Morawskiemu pytanie. Było precyzyjne. Odpowiedział, że reprezentuje obie instytucje"

  "To ja zadałem Morawskiemu pytani... 19:35

  17.05 | - Sędzia, czy ktoś kto uważa się za sędziego, nie może reprezentować tego, kto przed Trybunałem Konstytucyjnym jest oskarżony, czyli państwa, że zrobiło coś nielegalnego, że wydało niekonstytucyjną ustawę - mówił w "Kropce nad i" profesor doktor habilitowany Marcin Matczak. To on podczas konferencji w Oksfordzie zadał prof. Lechowi Morawskiemu pytanie, kogo reprezentuje: rząd czy Trybunał.
 • "Premier Szydło wydaje się cały czas bardzo dobrym narzędziem w rękach Kaczyńskiego"

  "Premier Szydło wydaje się cały c... 20:20

  16.05 | Cały czas jest dużo trudniej atakować Beatę Szydło niż polityka mniej spokojnego czy mniej zgrabnego niż ona. Ociepla wizerunek rządu - mówił były premier Kazimierz Marcinkiewicz w "Kropce nad i". Odniósł się do pogłosek, jakoby prezes PiS Jarosław Kaczyński nosił się z zamiarem zastąpienia obecnej premier wicepremierem Mateuszem Morawieckim.
 • Skrzypczak: jeżeli MON ujawniło dokumenty przetargowe, złamało prawo międzynarodowe

  Skrzypczak: jeżeli MON ujawniło d... 21:12

  15.05 | Dokumenty firm biorących udział w przetargu na śmigłowce są objęte ścisłą tajemnicą. Jeżeli MON ujawniło ich dokumenty mają prawo dochodzić swoich praw poprzez arbitraż międzynarodowy - powiedział w "Kropce nad i" generał Waldemar Skrzypczak, były dowódca Wojsk Lądowych. Odniósł się w ten sposób do informacji, że były szef podkomisji smoleńskiej Wacław Berczyński miał dostęp do dokumentacji przetargowej.
 • "Jakie kompetencje ma ten człowiek i jakim cudem znalazł się w Trybunale?"

  "Jakie kompetencje ma ten człowie... 20:29

  11.05 | Jeśli sędzia Morawski wie o przestępstwie, to ma obowiązek to przestępstwo zgłosić do prokuratury - mówiła "Kropce nad i" Joanna Mucha (PO), odnosząc się do słów sędziego Lecha Morawskiego na temat skorumpowania polskich polityków i sędziów. - To jego opinia - skwitował Jacek Żalek, wiceprzewodniczący klubu PiS.
 • Bugaj o Dudzie: Był szeregowym działaczem UW, który się przeniósł do PiS. Nie miał formatu i to wychodzi

  Bugaj o Dudzie: Był szeregowym dz... 27:52

  10.05 | Nie potrafię uwierzyć, żeby Jarosław Kaczyński był taki cyniczny i grał katastrofą smoleńską bez jakiegokolwiek przekonania. Z drugiej strony, nie potrafię uwierzyć, żeby nie zdawał sobie sprawy z tego, że nie ma żadnych mocnych argumentów na rzecz zamachu - powiedział w "Kropce nad i" w TVN24 profesor Ryszard Bugaj. - Państwo PiS w zetknięciu z państwem praworządnym będzie potyczki przegrywać. Ale uniknie nokautu. To będą ciosy na korpus, po których się słabnie. Będą przegrywać miesiąc w miesiąc - dodał były marszałek Sejmu Ludwik Dorn.
 • Tomczyk: minister Macierewicz kłamał. Jackowski: dokonał skrótu myślowego

  Tomczyk: minister Macierewicz kła... 20:22

  9.05 | Specjalnie na polecenie Macierewicza dla pana Berczyńskiego przywozi się 10 tysięcy stron poufnych dokumentów do MON - tak w "Kropce nad i" o dostępie do dokumentów w sprawie przetargu na śmigłowce opowiadał poseł PO Cezary Tomczyk. Zdaniem senatora PiS, Jana Marii Jackowskiego "istotą problemu są nieprawidłowości przy zakupie caracali".
 • Kwaśniewski: atak na konstytucję to śmiertelne zagrożenie dla państwa

  Kwaśniewski: atak na konstytucję ... 20:09

  08.05 | - Kiedy zaatakowano w Polsce Trybunał Konstytucyjny sprawa była niezwykle poważna, ale jeszcze to nie było zagrożenie śmiertelne. Kiedy w ten sposób - całkowicie niedojrzały, niepoważny, nieodpowiedzialny - zaczyna się atakować konstytucję - to to już jest zagrożenie dla państwa śmiertelne - były prezydent Aleksander Kwaśniewski komentował w "Kropce nad i" wypowiedzi polityków obozu rządzącego - w tym prezydenta i prezesa PiS - dotyczące konieczności zmiany konstytucji.
 • Gowin: projekt, o ile wiem, z nikim w rządzie niekonsultowany

  Gowin: projekt, o ile wiem, z nik... 20:53

  04.05 | - Byłem zaskoczony. Myślę, że tak, jak wszyscy politycy obozu zjednoczonej prawicy - tak wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin mówił w "Kropce nad i" o zadeklarowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę chęci przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w konstytucji.
 • "Na naszych oczach odbywa się spektakl samounicestwienia prezydenta Andrzeja Dudy"

  "Na naszych oczach odbywa się spe... 20:12

  02.05 | - Jeśli tak ma wyglądać prezydentura w Rzeczypospolitej Polskiej, to jesteśmy obserwatorami gorszącego spektaklu - powiedział prezydent Słupska Robert Biedroń w "Kropce nad i".
rozwiń

Jeden na jeden

 • "To jest hucpa, bo z tego referendum nic nie wynika"

  "To jest hucpa, bo z tego referen... 13:37

  25.05 | - Niech prezydent zaproponuje zmiany w konstytucji, które uważa za słuszne, a nie pytania konstytucyjne, z których nic nie wynika - mówił o pomyśle referendum konstytucyjnego lider Nowoczesnej Ryszard Petru w "Jeden na jeden".
 • Kempa pomogła policjantom w karierze? "Kłamstwa i insynuacje"

  Kempa pomogła policjantom w karie... 13:20

  24.05 | - To, że ktoś pochodzi z mojego miasta, nie znaczy, że zawdzięcza mi swoją karierę - oświadczyła w "Jeden na jeden" szefowa kancelarii premiera Beata Kempa. Odpowiedziała w ten sposób na sugestie posła PO Borysa Budki, który zwrócił uwagę, że zdymisjonowani komendant miejski policji we Wrocławiu i jego pierwszy zastępca pochodzą z Sycowa na Dolnym Śląsku - rodzinnej miejscowości Kempy.
 • Budka: Zieliński dawno powinien odejść

  Budka: Zieliński dawno powinien o... 12:07

  23.05 | Całkowitą odpowiedzialność za to, co dzieje się od 18 miesięcy w polskiej policji ponosi Mariusz Błaszczak i wiceminister Jarosław Zieliński - powiedział w "Jeden na jeden" poseł PO i były minister sprawiedliwości Borys Budka. Odniósł się do wciąż niewyjaśnionej sprawy zmarłego w komisariacie we Wrocławiu Igora Stachowiaka.
 • Wiceminister sprawiedliwości: trudno mówić, że to byli policjanci. To byli bandyci w mundurach

  Wiceminister sprawiedliwości: tru... 13:03

  22.05 | Sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan. Dobrze, że nagranie zostało opublikowane, ujawnione - mówił w "Jeden na jeden" wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. Odniósł się w ten sposób do sprawy Igora Stachowiaka. Reportaż o jego śmierci na komisariacie we Wrocławiu w sobotę został wyemitowany w programie "Superwizjer" w TVN24.
 • "Co profesor Morawski zrobił złego?"

  "Co profesor Morawski zrobił złego?" 11:49

  18.05 | - Pan profesor sięgnął do wiedzy powszechnej - prokuratura toczy bardzo poważne postępowanie wobec korupcji w Sądzie Najwyższym i przecież to nie jest tajemnica - mówił w "Jeden na jeden" Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości. Komentował lawinę komentarzy po wystąpieniu sędziego Trybunału Konstytucyjnego Lecha Morawskiego w Oksfordzie.
 • Gowin: prezydent podpisał skandaliczną ustawę

  Gowin: prezydent podpisał skandal... 12:58

  17.05 | - Jestem rozczarowany decyzją prezydenta - nie kryje wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. - Nowelizacja prawa farmaceutycznego uderza w wolność gospodarczą - przyznał w programie "Jeden na jeden".
 • Neumann o wezwaniu Tuska do prokuratury: kwestia złośliwości

  Neumann o wezwaniu Tuska do proku... 13:06

  15.05 | Prokuratura jest w stanie wezwać Donalda Tuska na przesłuchanie, a nie jest w stanie wezwać Wacława Berczyńskiego ze Stanów Zjednoczonych - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef klubu PO Sławomir Neumann. - Wezwanie Donalda Tuska to kwestia złośliwości i chęć uprzykrzenia życia Tuskowi przez prokuraturę i Prawo i Sprawiedliwość - dodał.
 • Co sędzia Przyłębska powinna zrobić z sędzią Morawskim? "Rozpoczął Rzepliński"

  Co sędzia Przyłębska powinna zrob... 12:42

  15.05 | - Nie miał mandatu, aby wypowiadać się w imieniu rządu, aby wypowiadać się w imieniu Trybunału Konstytucyjnego, była to konferencja naukowa - marszałek Senatu Stanisław Karczewski w "Jeden na Jeden" komentował wypowiedź sędziego Trybunału Konstytucyjnego Lecha Morawskiego. Podczas konferencji w Oksfordzie profesor stwierdził, że polscy politycy i sędziowie są skorumpowani, a konstytucja RP to "legislacyjny dramat".
 • Komendant Główny Policji: sprawa Magdaleny Żuk mogła rozpocząć się w Polsce

  Komendant Główny Policji: sprawa ... 13:37

  11.05 | Zakładamy różne wersje. Na ten moment żadna z wersji nie podlega całkowitemu wykluczeniu - mówił w "Jeden na jeden" o śledztwie w sprawie zmarłej w Egipcie Magdaleny Żuk nadinspektor Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji.
 • "Chodzą słuchy, że Schetyna i Kaczyński rozmawiają na temat podwyższenia progu wyborczego"

  "Chodzą słuchy, że Schetyna i Kac... 11:37

  10.05 | Historia związana z tworzeniem jednej listy opozycyjnej to ściema Grzegorza Schetyny - ocenił w "Jeden na jeden" przewodniczący SLD Włodzimierz Czarzasty.
 • "Jeżeli wszystko jest dobrze, to dlaczego pan Berczyński uciekł?"

  "Jeżeli wszystko jest dobrze, to ... 13:03

  09.05 | - Myślę, że pan Berczyński, który uciekł z Polski do Stanów Zjednoczonych, będąc urzędnikiem, przewodniczącym komisji państwowej do spraw tragedii smoleńskiej, dobrze wiedział, co robi - mówił w "Jeden na jeden" Jacek Rostowski były wicepremier i minister finansów.
 • Trzaskowski lepszy od Halickiego? "Oceni Schetyna"

  Trzaskowski lepszy od Halickiego?... 11:56

  8.05 | - Andrzej Halicki ma mnóstwo zalet, a czy ja mam zalety, to oceni zarząd i Grzegorz Schetyna - mówi poseł PO Rafał Trzaskowski pytany o to, jakie są jego szanse na zostanie kandydatem partii na prezydenta Warszawy.
rozwiń

Dwie prawdy

 • "Dwie prawdy" o sesji Rady Warszawy i edukacji według PiS

  "Dwie prawdy" o sesji Rady Warsza... 20:52

  1.09 | W czwartkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o sesji Rady Warszawy. W drugiej części programu dyskutowali o edukacji według PiS.
 • "Dwie prawdy" o obchodach Sierpnia '80 i zakazie handlu w niedziele

  "Dwie prawdy" o obchodach Sierpni... 22:30

  31.08 | W środkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o obchodach rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. W drugiej części programu dyskutowali o pomyśle zakazu handlu w niedziele.
 • "Dwie prawdy" o ostrzeżeniach Lecha Wałęsy i sankcjach dla Apple'a

  "Dwie prawdy" o ostrzeżeniach Lec... 23:08

  30.08 | We wtorkowych "Dwóch prawdach" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o słowach Lecha Wałęsy, który przestrzegł w "Faktach po Faktach", że "grozi nam wojna domowa". W drugiej części programu dyskutowali natomiast o decyzji Komisji Europejskiej, uznającej Apple'a za winnego unikania płacenia należnych podatków i nakazującej zapłacenie z tego tytułu kwoty, która może przekroczyć 13 mld dol.
 • "Dwie prawdy" o patriotyzmie i polityce Angeli Merkel

  "Dwie prawdy" o patriotyzmie i po... 22:43

  29.08 | W poniedziałkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel mówili o patriotyzmie. W drugiej części programu rozmawiali o polityce migracyjnej Angeli Merkel.
 • "Dwie prawdy" o strefach bez dzieci w samolotach i kierowcach Ubera

  "Dwie prawdy" o strefach bez dzie... 22:25

  25.08 | W czwartkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel mówili o strefach bez dzieci w samolotach. W drugiej części programu rozmawiali o wyrokach na kierowców Ubera.
 • "Dwie prawdy" o polityce filmowej ministra kultury i 25-leciu niepodległości Ukrainy

  "Dwie prawdy" o polityce filmowej... 22:18

  23.08 | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o polityce filmowej ministra kultury. W drugiej części programu dyskutowali o 25-leciu niepodległości Ukrainy.
 • "Dwie prawdy" o aferze reprywatyzacyjnej i powrocie Sarkozy'ego

  "Dwie prawdy" o aferze reprywatyz... 22:10

  22.08. | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel rozmawiali o aferze reprywatyzacyjnej. W drugiej części programu dyskutowali o powrocie Sarkozy'ego.
 • "Dwie prawdy" o zwolnieniu gospodarczym i odebraniu dziecka Polce w Niemczech

  "Dwie prawdy" o zwolnieniu gospod... 22:21

  19.08 | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Cezary Michalski i Marek Migalski rozmawiali o zwalniającej polskiej gospodarce. W drugiej części programu dyskutowali o sprawie odebrania Polce dziecka w Niemczech.
 • "Dwie prawdy" o prezesie TK i recydywie socjalizmu w Polsce

  "Dwie prawdy" o prezesie TK i rec... 21:44

  18.08 | W czwartkowym odcinku "Dwóch prawd" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel dyskutowali o prezesie TK. W drugiej części programu rozmawiali o recydywie socjalizmu w Polsce.
 • "Dwie prawdy" o burkini w Cannes i kijach bejsbolowych ze znakiem Polski Walczącej

  "Dwie prawdy" o burkini w Cannes ... 22:32

  17.08. | W środowym odcinku "Dwóch prawd" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel dyskutowali o burkini w Cannes. W drugiej części programu rozmawiali o kijach bejsbolowych ze znakiem Polski Walczącej.
 • "Dwie prawdy" o "zabawie historią" i zaostrzeniu kodeksu karnego

  "Dwie prawdy" o "zabawie historią... 21:27

  16.08.| W wtorkowym odcinku "Dwóch prawd" Roman Kurkiewicz i Jan Wróbel dyskutowali o tablicy odsłoniętej przez prezydenta Andrzeja Dudę na filarze Grobu Nieznanego Żołnierza. W drugiej części programu rozmawiali o propozycjach zaostrzenia kodeksu karnego.
 • "Dwie prawdy" o napięciu na Ukrainie i o zwrocie PO na prawo

  "Dwie prawdy" o napięciu na Ukrai... 22:08

  12.08 | W piątkowym odcinku programu "Dwie prawdy" Marek Migalski i Cezary Michalski dyskutowali o napiętej sytuacji między Rosją a Ukrainą. W drugiej części programu rozmawiali o "zwrocie na prawo Platformy" zapowiedzianym przez jej lidera Grzegorza Schetynę.
rozwiń

Teleserwis

Tu Europa

 • Cały odcinek "Tu Europa"

  Cały odcinek "Tu Europa" 26:00

  06.12 | Afrykę od "lepszego świata" dzielą dwa sześciometrowe mury. Miasto Melilla to niewielki skrawek hiszpańskiej ziemi na północy Maroka - marzenie imigrantów i ich brama do raju. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w programie "Tu Europa".
 • Walka o europejski skrawek Afryki. "Funkcjonariusze łamią im pałkami ręce i nogi"

  Walka o europejski skrawek Afryki... 08:41

  06.12 | Afrykę od "lepszego świata" dzieli trzymetrowy mur. Miasto Melilla to niewielki skrawek hiszpańskiej ziemi na północy Maroka - marzenie imigrantów i ich brama do raju. Tylko w tym roku granicę z Unią Europejską nielegalnie próbowało tu przekroczyć 15 tys. osób, głównie z Zachodniej Afryki. - Jeśli ktoś zeskoczy i dotknie stopą hiszpańskiej ziemi, automatycznie otrzymuje pomoc prawną, tłumacza i prawo do sądu - wyjaśnił Yasin Puertas Aguilera, dziennikarz i wykładowca Uniwersytetu w Melilli. Nie jest to jednak takie łatwe, bo granicę patrolują służby, które krytykowane są za brutalność wobec imigrantów. - Zdarza się, że funkcjonariusze łamią im pałkami ręce lub nogi - mówi Jose Palazon Osma, prezes organizacji humanitarnej PRODEIN. Reportaż Wojciecha Bojanowskiego w programie "Tu Europa".
 • Cała rozmowa z komisarz Elżbietą Bieńkowską

  Cała rozmowa z komisarz Elżbietą ... 21:17

  06.12 | Wybór Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej to historyczne wydarzenia dla Polski - stwierdziła w programie "Tu Europa" w TVN24 Elżbieta Bieńkowska, unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego, przemysłu i przedsiębiorczości. Dodała, że także jej "bardzo ważna" teka komisarza jest również sporym osiągnięciem dla naszego kraju.
 • Za dwa dni wprowadza się do Brukseli. "Tusk musi teraz być bardziej europejski niż polski"

  Za dwa dni wprowadza się do Bruks... 25:32

  29.11 | Już w poniedziałek 1 grudnia przewodniczącym Rady Europejskiej zostanie Donald Tusk. W programie "Tu Europa" zapytaliśmy zagranicznych dziennikarzy i unijnych polityków, czego na tym stanowisku oczekują od byłego polskiego premiera.
 • Za dwa dni wprowadza się do Brukseli. "Tusk musi teraz być bardziej europejski niż polski"

  Za dwa dni wprowadza się do Bruks... 25:43

  29.11. | Już w poniedziałek 1 grudnia przewodniczącym Rady Europejskiej zostanie Donald Tusk. W programie "Tu Europa" zapytaliśmy zagranicznych dziennikarzy i unijnych polityków, czego na tym stanowisku oczekują od byłego polskiego premiera.
 • Cały odcinek programu "Tu Europa"

  Cały odcinek programu "Tu Europa" 22:45

  22.11 | Swoją kadencję chcę oprzeć na rozwoju trzech filarów: prewencji, promocji i ochrony zdrowia - powiedział w rozmowie z "Tu Europa" Vytenis Andriukaitis, unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. - Nie jestem tutaj, żeby powiedzieć, by ludzie nie pili, ani nie palili. Jestem po to, by powiedzieć, o ile życie może być lepsze bez palenia i bez nadużywania alkoholu - wyjaśnił komisarz. Dodał, że podstawą jego pracy jest "sprawiedliwość i solidarność". - Zdrowie dla wszystkich i wszystko dla zdrowia - podkreślił.
 • "Prewencja, promocja i ochrona". Cele nowego komisarza UE ds. zdrowia

  "Prewencja, promocja i ochrona". ... 07:42

  22.11 | Swoją kadencję chcę oprzeć na rozwoju trzech filarów: prewencji, promocji i ochrony zdrowia - powiedział w rozmowie z "Tu Europa" Vytenis Andriukaitis, unijny komisarz ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności. - Nie jestem tutaj, żeby powiedzieć, by ludzie nie pili, ani nie palili. Jestem po to, by powiedzieć, o ile życie może być lepsze bez palenia i bez nadużywania alkoholu - wyjaśnił komisarz. Dodał, że podstawą jego pracy jest "sprawiedliwość i solidarność". - Zdrowie dla wszystkich i wszystko dla zdrowia - oświadczył.
 • Cały odcinek programu "Tu Europa"

  Cały odcinek programu "Tu Europa" 25:48

  15.11 | Program "Tu Europa" poświęcony był Izraelowi i konfliktowi izraelsko-palestyńskiemu.
 • 25 lat od upadku muru berlińskiego. "Proces jednoczenia Europy jeszcze się nie zakończył"

  25 lat od upadku muru berlińskieg... 26:32

  08.11 | 9 listopada 1989 r. runął mur berliński, symbol podziału powojennej Europy
 • Wciąż daleko od Unii. Turcja puka do brukselskich bram

  Wciąż daleko od Unii. Turcja puka... 24:30

  25.10. | Turcja jest od lat kandydatem do Unii Europejskiej, jednak jak dotąd rokowania w sprawie jej członkostwa toczą się bardzo powoli. W najnowszym odcinku programu "Tu Europa" analizujemy szanse tego kraju na wejście do UE i zastanawiamy się, jakie znaczenie ma partnerstwo UE-Turcja.
 • Cały odcinek programu "Tu Europa"

  Cały odcinek programu "Tu Europa" 25:35

  18.10 | - Węgry przyjęły zupełnie inny kierunek w relacjach z Unią Europejską niż Polska - mówił w programie "Tu Europa" prof. Bogdan Góralczyk z Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego. Podkreślał, że polityka premiera Viktora Orbana nastawiona jest m.in. na współpracę gospodarczą z Rosją.
 • "Największy projekt gospodarczy w historii". Rodzina w Europie zyska średnio 545 euro rocznie

  "Największy projekt gospodarczy w... 23:29

  04.10. | Umowa handlowa między Unią Europejską i USA, jeśli zostanie zawarta, połączy dwie największe gospodarki świata. Chodzi o stworzenie rynku transatlantyckiego czyli o zniesienie prawie wszystkich barier handlowych i inwestycyjnych. - Ta umowa ułatwi np. kupowanie gazu z łupków, co zapewni nam bezpieczeństwo energetyczne - wyjaśnia Ignacy Niemczycki z Polityka Insight. O umowie rozmawiano w najnowszym odcinku programu "Tu Europa".
rozwiń

Tak jest

rozwiń

Blisko Ludzi

 • W pierwszym dniu wolności poszedł "łowić" dzieci

  W pierwszym dniu wolności poszedł... 05:31

  4.06. | Przez lata molestował dzieci, w końcu wpadł na gorącym uczynku. Wyszedł po siedmiu latach odsiadki. W pierwszym dniu wolności poszedł "łowić" dzieci na boisko szkolne. Teraz Piotr H., pedofil z Głogowa, znów siedzi w areszcie. Czy można było ustrzec kolejne ofiary przed jego atakiem? Sprawą zajął się reporter "Blisko Ludzi" TVN24 Artur Zakrzewski.
 • Pedofil wychodzi na wolność i znów atakuje. Cały program "Blisko Ludzi", 3.06.2016

  Pedofil wychodzi na wolność i znó... 46:44

  4.06. | Przez lata molestował dzieci, w końcu wpadł na gorącym uczynku. Wyszedł po siedmiu latach odsiadki. W pierwszym dniu wolności poszedł "łowić" dzieci na boisko szkolne. Teraz Piotr H., pedofil z Głogowa, znów siedzi w areszcie. Czy można było ustrzec kolejne ofiary przed jego atakiem? Sprawą zajął się reporter "Blisko Ludzi" TVN24 Artur Zakrzewski.
 • Pedofil wychodzi na wolność i znów atakuje. Materiał "Blisko ludzi"

  Pedofil wychodzi na wolność i znó... 00:59

  3.06. | Przez lata molestował dzieci, w końcu wpadł na gorącym uczynku. Wyszedł po siedmiu latach odsiadki i w pierwszym dniu wolności poszedł łowić dzieci na boisko szkolne. Piotr H., pedofil z Głogowa znów siedzi w areszcie. Czy można było ustrzec kolejne ofiary przed jego atakiem? Na pewno należało!
 • Zginął 11-latek, winnych brak. "Nie ma dnia, żebym go nie przepłakała"

  Zginął 11-latek, winnych brak. "N... 45:34

  28.05 | Nie ma winnych śmierci jedenastoletniego Igora. Rok temu chłopca przygniotła nieprzytwierdzona do podłoża bramka piłkarska, która w pewnym momencie przewróciła się na niego.
 • Komornik zajął i zlicytował lawetę

  Komornik zajął i zlicytował lawetę 48:02

  21.05 | Komornik odebrał przedsiębiorcy lawetę, choć ten spłacił dług. Nie uiścił jednak opłaty za koszta postępowania komorniczego, czyli niespełna 400 zł. Komornik o niedopłacie jednak Dariusza Wasilewskiego nie poinformował, tylko pod jego nieobecność zlicytował za ok. 1200 zł lawetę wartą dziesięciokrotnie więcej. Teraz twierdzi, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Materiał magazynu "Blisko ludzi".
 • On pędził jak szalony, ona nie miała szans. Ale prokurator nie chciał aresztu

  On pędził jak szalony, ona nie mi... 44:42

  14.05 | Nigdy nie miał prawa jazdy, został złapany za kierownicą pod wpływem narkotyków, ciąży na nim wyrok w zawieszeniu za posiadanie znacznych ilości kokainy. Gdy prokuratura postawiła Adrianowi M. z Warszawy kolejny, najpoważniejszy zarzut - spowodowania śmiertelnego wypadku i ucieczki z miejsca zdarzenia - podejrzany jak gdyby nigdy nic wrócił do domu. Prokurator nawet nie wnioskował o areszt.
 • Cały program "Blisko ludzi"

  Cały program "Blisko ludzi" 49:22

  07.05 | Sześcioletnia Natalia (imię dziewczynki zostało zmienione) zaczęła dziwnie się zachowywać, gdy przyjechała na ferie do dalszej rodziny. Z tego jak relacjonowała to, co miało się dziać w jej rodzinnym domu, bez obrazy dla obyczajów można przytoczyć tylko, że ma z przyjacielem matki "wielką tajemnicę". Materiał programu "Blisko ludzi".
 • Cały program "Blisko ludzi"

  Cały program "Blisko ludzi" 49:10

  30.04 | Wydawało się, że przed 26-letnim Jakubem z Katowic jest jeszcze całe życie. Miał plany, pasje i perspektywy na przyszłość, z narzeczoną planował ślub. Do czasu kiedy udał się na, wydawałoby się, rutynowy zabieg usunięcia migdałków. Jakub zmarł trzy dni po operacji, którą przeprowadzała rezydentka, a nie doświadczony specjalista.
 • Cały program "Blisko Ludzi"

  Cały program "Blisko Ludzi" 44:22

  23.04 | Zaczęło się niewinnie. Burmistrz Łęczycy Krzysztof Lipiński zaraz po tym, jak powołał na prezesa Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Jana Budzińskiego, przyszedł do jego domu. Złożył jego żonie co najmniej dziwną propozycję. Kobieta nagrała rozmowę.
 • Cały program "Blisko ludzi"

  Cały program "Blisko ludzi" 46:30

  16.04. | Zobacz cały program "Blisko ludzi".
 • Dwuletni Filip zmarł w samochodzie rodziców

  Dwuletni Filip zmarł w samochodzi... 06:29

  16.04 | Dwuletni Filip zmarł w drodze do szpitala w Katowicach, gdzie odesłali go lekarze ze szpitalnego oddziału ratunkowego w Jaworznie. Rodzice przewozili chłopca własnym samochodem, bo tak - zdaniem lekarza - miało być szybciej niż karetką. Szpital w Jaworznie twierdzi, że to rodzice nie wyrazili zgody na leczenie i postanowili przewieźć chłopca gdzie indziej. W czasie podróży samochodem dwulatek zaczął słabnąć i zmarł. Materiał programu "Blisko ludzi".
 • Dyskusja w programie "Blisko ludzi"

  Dyskusja w programie "Blisko ludzi" 05:48

  16.04. | Dyskusja w programie "Blisko ludzi".
rozwiń

Prosto z Polski

 • 28.02.2015 Prosto z Polski

  28.02.2015 Prosto z Polski 24:06

  2802 | Własną żonę mianował dyrektorką szkoły. Ta w rewanżu posłała go na roczny pełnopłatny urlop zdrowotny. Program zaczniemy od historii byłego już burmistrza Stawisk koło Łomży, który jak widać potrafi zadbać o swoje interesy. Zajmiemy się także sprawą nielegalnej ekshumacji na cmentarzu w Witaszycach koło Jarocina. Zapytamy jak to możliwe, że ktoś pomylił ciała dwóch zmarłych i pochował jedną z nich nie tam gdzie trzeba. Na koniec pokażemy jak urzędnicy "kneblują" usta schorowanemu 66-letniemu mężczyźnie, zamiast mu pomóc.
 • 07.02.2015 Prosto z Polski

  07.02.2015 Prosto z Polski 23:57

  0702 | W dzisiejszym programie ponownie odwiedzimy Daliową na Podkarpaciu. Rodzeństwo osierocone przez matkę, która zginęła w pożarze rodzinnego domu, nie będzie rozdzielone. Sąd zdecydował, że maluchy zostaną z dziadkami, którzy na razie tworzyć będą dla nich rodzinę zastępczą. Po dramacie jaki spotkał tę rodzinę, ruszyła lawina pomocy. Ruszyły już prace przy odbudowie spalonego domu. Remontowany jest też budynek, w którym razem z dziadkami zamieszkają osierocone dzieci. Wszystko to obserwował na miejscu nasz reporter.
 • "Prosto z Polski" z 24.01

  "Prosto z Polski" z 24.01 24:10

  24.01 | Cały program "Prosto z Polski" z 24 stycznia.
 • Śmiertelnie potrącił pieszego. Może uniknąć kary

  Śmiertelnie potrącił pieszego. Mo... 07:52

  1.11 | Potrącił śmiertelnie pieszego, zatrzymał się, okradł umierającego, po czym wsiadł do samochodu i spokojnie odjechał. Kierowca, dla którego ważniejsze od ratowania życia ofiary wypadku był jego telefon komórkowy najprawdopodobniej będzie teraz odpowiadał tylko za "prowadzenie auta bez uprawnień i kradzież". Prokurator nie był bowiem w stanie przedstawić mu zarzutów za spowodowanie wypadku. Materiał "Prosto z Polski".
 • Przez lata czekała na sprawiedliwość. Z rozpaczy popełniła samobójstwo

  Przez lata czekała na sprawiedliw... 23:22

  7.06| Krystyna Chojnacka wraz z mężem przez 21 lat walczyła o zwrot niesłusznie pobranego podatku akcyzowego. Gdy sąd po raz 17. odesłał sprawę do ponownego rozpatrzenia, 55-letnia mieszkanka Kartuz popełniła samobójstwo. Zostawiła list pożegnalny, w którym wyjaśnia powód tak desperackiego kroku.
 • "Haracz" na karetki i ratownicy bez uprawnień

  "Haracz" na karetki i ratownicy b... 24:05

  31.05. | Ratownicy, którzy nie mają uprawnień do ratowania; inspektor, który każe zamurować okna na szopogaraż i karetki opodatkowane stawką nakładaną na luksusowe towary - to tematy, które przygotowali reporterzy kolejnego odcinka "Prosto z Polski".
 • Kompromitacja posłanki w Łodzi, seksafera w Częstochowie i samosąd w Puławach

  Kompromitacja posłanki w Łodzi, s... 23:59

  12.04 | Kompromitacja posłanki w Łodzi, seksafera w Częstochowie i samosąd w Puławach
 • Mógłby mnie pan zbadać alkomatem? "Nie mamy w tej chwili"

  Mógłby mnie pan zbadać alkomatem?... 24:04

  19.01 | Piłeś, nie jedź. A przynajmniej przebadaj się alkomatem - z takimi apelami ze strony policji spotykaliśmy się ostatnio dość często, szczególnie po tragedii w Kamieniu Pomorskim, gdzie pijany kierowca rozjechał sześć osób. Policjanci zachęcają, by przyjść na komisariat i skontrolowac swoją trzeźwość, jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości związane z tzw. syndromem dnia poprzedniego. Reporter "Prosto z Polski" sprawdził, jak w praktyce wygląda możliwość kontroli trzeźwości na dowolnym komisariacie.
 • Zrozpaczona matka kontra urzędnicy

  Zrozpaczona matka kontra urzędnicy 23:54

  11.01. | Pani Mirosława z Brodnicy walczy o budowę ścieżki rowerowej przy drodze, gdzie zginął jej syn. Urzędnicy jednak, realizację tego planu skutecznie utrudniają. W magazynie "Prosto z Polski" także o rodzinach z Wałbrzycha, które za nakazaną wyprowadzkę z kamienicy wciąż nie dostały odszkodowania oraz o aucie za 100 tys. złotych choć wartym 20 milionów, który przegrywa w starciu z przepisami.
 • Łamanie praw zwierząt, bicie właścicieli. Schronisko działa mimo nieprawidłowości

  Łamanie praw zwierząt, bicie właś... 24:00

  05.01 | Łamanie praw zwierząt oraz przeganianie i bicie właścicieli psów, którzy chcą zabrać swoich pupili - to tylko niektóre z grzechów od lat popełnianych w jednym z największych w Polsce schronisk dla bezdomnych zwierząt w Radysach. Mimo potwierdzonych przez NIK nieprawidłowości, właściciele schroniska nic sobie z tego nie robią i przyjmują kolejne zwierzęta. Trafił tam również czteroletni pies Rudek, który czekał na swoją panią przed sklepem gdy ta robiła zakupy. Zwierzę zostało uśpione i spalone. Próbujący wyjaśnić tę sprawę reporter programu "Prosto z Polski" spotkał się z agresją i rękoczynami ze strony właścicieli schroniska.
 • Dłużnicy mimo woli, ofiara z zarzutami i kompromitacja urzędników

  Dłużnicy mimo woli, ofiara z zarz... 24:04

  21.12 | W programie "Prosto z Polski" o mieszkańcach woj. świętokrzyskiego, którzy otrzymali wezwania do zapłaty na kwotę od 60 do 100 tys. zł. Wszystko przez stare weksle, które podpisywali in blanco wiele lat temu. Ponadto w magazynie historia 64-letniego emeryta, który postanowił się bronić przed napastnikami oraz totalna kompromitacja urzędników w Obornikach Śląskich, którzy przelali na konto oszusta ponad pół miliona złotych.
 • Mieszkała w stajni, z ranami otwartymi trafiła do szpitala

  Mieszkała w stajni, z ranami otwa... 24:03

  15.12 | Wstrząsająca historia z okolic Bochni w Małopolsce. Matka traktowała tam swoją umysłowo chorą córkę jak zwierzę. 24-letnia kobieta od kilku miesięcy nie była myta, miała niezaleczone rany, wszawicę i odleżyny, bo prawdopodobnie przez długie tygodnie leżała w bezruchu na prowizorycznym łóżku w stajni. W najnowszym magazynie "Prosto z Polski" również niezwykła historia bezdomnej kobiety i reportaż o rodzinie, która wydała pół miliona złotych na dom, a teraz musi go burzyć kawałek po kawałku.
rozwiń

Piaskiem po oczach

 • Czarnecki: usiłują nam przypiąć łatkę islamofobów, a my przyjmowaliśmy muzułmanów

  Czarnecki: usiłują nam przypiąć ł... 21:31

  Polskie władze miały rację, że nie chcą przyjąć imigrantów głównie spoza Europy i islamskich. Prawie 80 procent Polaków tego nie chce - powiedział eurodeputowany PiS i wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego Ryszard Czarnecki. - Finlandia przyjęła w 1990 roku stu Somalijczyków. Po ćwierć wieku tych Somalijczyków jest 18 tysięcy, czyli 180 razy więcej - wyjaśniał.
 • "Gdyby był Tusk i Duda, głosowałabym na Biedronia"

  "Gdyby był Tusk i Duda, głosowała... 19:37

  12.05 | Duda czy Tusk? Na kogo zagłosowałaby pani w wyborach prezydenckich? - Na Biedronia. Wydaje się, że ma ochotę. Przeszedł bardzo długą drogę jako samorządowiec. Odważył się być sobą, zmężniał - mówiła w "Piaskiem po oczach" profesor Jadwiga Staniszkis.
 • PiS "chciałoby napisać konstytucję, która zaklepie wszystko, co zrobiło"

  PiS "chciałoby napisać konstytucj... 20:44

  05.05 | Nie po to jest konstytucja, żeby każdy zaklepywał to, co sam wymyśla. A przede wszystkim nie po to, żeby każdy uprawiał samowolę ustawową wedle swojego własnego uznania - podkreślał w "Piaskiem po oczach" prof. Karol Modzelewski, historyk i opozycjonista w czasach PRL. Jak dodał, jest przeciwny prezydenckiej propozycji referendum w sprawie konstytucji. - Jestem pewien, że nie warto, bo wyjdzie na gorsze - powiedział.
 • "Pozostał niesmak, żal. Wiem, jak wiele zrobiła moja matka dla Polski"

  "Pozostał niesmak, żal. Wiem, jak... 20:18

  28.04 | - Mogliby zadzwonić, wyjaśnić. To nie jest tak, że przez przypadek pominęli jedno nazwisko. Myślę, że to bardziej przemyślany plan wygumkowania postaci dla nich niewygodnych - tak Barbara Nowacka w programie "Piaskiem po oczach" odniosła się do pominięcia nazwiska jej matki, Izabeli Jarugi-Nowackiej, na tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej. Tablica zawisła w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
 • Jaki: jeśli zespół prokuratorów podważy tezy podkomisji, to przyjdę i to powiem

  Jaki: jeśli zespół prokuratorów p... 21:58

  21.04 | - Jeżeli chcemy spojrzeć na to, jak państwo dziś postępuje w sprawie katastrofy smoleńskiej, to oprócz podkomisji jest zespół prokuratorów, który mniej mówi, a dużo więcej działa i pracuje - mówił w "Piaskiem po oczach" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.
 • "Instytucje okazały się bezbronne, kiedy wjechała taka fala Hunów, którzy je roznoszą"

  "Instytucje okazały się bezbronne... 20:17

  14.04. | Ja chciałbym partii, która będzie miała jasny program co do umocnienia instytucji w Polsce. To jest najważniejsze dla Polski, dla nas - mówił w "Piaskiem po oczach" Andrzej Olechowski, były minister finansów i były minister spraw zagranicznych.
 • Kempa: Wniosek o wotum był bardzo słaby, kopiuje wklej

  Kempa: Wniosek o wotum był bardzo... 21:58

  - Wniosek był bardzo słaby, mało merytoryczny, kopiuje wklej, jak to pani premier zauważyła - mówiła szefowa kancelarii premiera Beata Kempa w programie "Piaskiem po oczach". W ten sposób podsumowała wniosek PO o wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło. - Ja po prostu nie mam co krytykować, bo tam nie ma co krytykować. Platforma Obywatelska poniosła sromotną porażkę - dodała.
 • Kamiński: PiS ma tendencję do stawania się symbolem obciachu

  Kamiński: PiS ma tendencję do sta... 20:12

  31.03 | PiS ma tendencję do stawania się czarną ikoną popkultury, symbolem obciachu, niefajnej polityki - powiedział w "Piaskiem po oczach" w TVN24 Michał Kamiński z Unii Europejskich Demokratów. - Jeżeli mielibyśmy się zastanowić i zakładać, że jest jakaś logika w tym, co robi PiS, to na końcu tej logiki jest wyjście z Unii Europejskiej - dodał.
 • Bugaj o liście prezydenta do Macierewicza: To jest trochę ustawka

  Bugaj o liście prezydenta do Maci... 21:15

  24.03 | Prezydent zrobił tyle rzeczy, które odebrały możliwości postawienie hipotezy, że jest samodzielnym politykiem. Trudno uwierzyć, że nagle się obudził w tych okolicznościach. Jeżeli jest samodzielnym politykiem, to całkowicie niezręcznym - mówił profesor Ryszard Bugaj w "Piaskiem po oczach" w TVN24.
 • "Można wyjść z PiS-u, ale PiS z ciebie nigdy nie wyjdzie"

  "Można wyjść z PiS-u, ale PiS z c... 21:56

  17.03. | - Nie zmieniłem swojego światopoglądu. Można wyjść z PiS-u, ale PiS z ciebie nigdy nie wyjdzie - mówił w programie "Piaskiem po oczach" Adam Hofman, były poseł i rzecznik tej partii.
 • "W PiS w kalendarzu jest najczęściej pierwszy kwietnia i sobie robią jaja z ludzi"

  "W PiS w kalendarzu jest najczęśc... 21:30

  10.03. | Europa nie rozumie, dlaczego polski rząd nie poparł kandydatury Donalda Tuska na urząd przewodniczącego Rady Europejskiej. Pokazaliśmy, że jesteśmy poza Unią - mówił w "Piaskiem po oczach" Sławomir Neumann, przewodniczący klubu PO.
 • Petru: przecież wiadomo, że Saryusz-Wolskiego nikt nie poprze

  Petru: przecież wiadomo, że Saryu... 23:25

  03.03 | - Jest to działanie przeciwko Polsce - tak do zapowiedzi, że polski rząd może wystawić eurodeputowanego PO Jacka Saryusz-Wolskiego jako kandydata na przewodniczącego Rady Europejskiej odniósł się w programie "Piaskiem po oczach" Ryszard Petru. O tym, że taka decyzja zostanie podjęta, mówił wcześniej w "Faktach po Faktach" Ryszard Czarnecki z PiS.
rozwiń

Horyzont

rozwiń

Dzień po dniu

 • Dyrektorka zastraszana przez rodziców. "Uwikłam panią w procesy na lata"

  Dyrektorka zastraszana przez rodz... 06:20

  05.10 | Rodzice licealistki, która nie dostała się do wymarzonej klasy, postanowili zemścić się za to, na dyrektorce liceum. Zapowiadają uwikłanie jej w niekończące się procesy sądowe. Grożą zatruciem życie jej i jej rodzinie.
 • Skazany za pedofilię ksiądz nie trafił do więzienia

  Skazany za pedofilię ksiądz nie t... 02:52

  11.09 | Ksiądz Paweł K. został prawomocnie skazany na siedem lat więzienia za pedofilię. Do zakładu karnego jednak nie trafił, bo niemal trzy miesiące po zapadnięciu prawomocnego wyroku do sądu okręgowego nie wróciły akta sprawy i uzasadnienie decyzji. Bez tego nie można doprowadzić mężczyzny do więzienia. Na wolności ksiądz wciąż nękał swoje ofiary. Materiał programu "Blisko ludzi" telewizji TTV.
 • Eksmitują rodzinę, bo zabrakło jej 4 metrów kwadratowych

  Eksmitują rodzinę, bo zabrakło je... 05:03

  7.09 | Kuriozalna decyzja urzędników z warszawskiego Bemowa. Zamiast pomóc, wyrzucają z mieszkania pięcioosobową rodzinę. Ta decyzja - de facto eksmisja - to sprawa, w której nie ma żadnego wyroku. Rodzina jest porządna i nie zalega z czynszem. Jedyny powód, dla którego urzędnicy postanowili ich wyrzucić to fakt, że po urodzeniu dziecka mieszkanie... zrobiło się za ciasne. Materiał magazynu "Blisko ludzi".
 • Błąd kosztujący życie pacjenta

  Błąd kosztujący życie pacjenta 06:31

  04.05 | Lekarka dyżurująca na oddziale ratunkowym szpitala w Garwolinie nie podała rannemu mężczyźnie chorującemu na hemofilię tak zwanego czynnika krzepnięcia krwi. Pacjent zmarł. Błąd lekarski jest ewidentny. Otwarte pozostaje pytanie, dlaczego do niego doszło. Z rutyny, braku wiedzy, czy zlekceważenia obrażeń pacjenta? Materiał magazynu "Blisko Ludzi".
 • Policja szuka gwałciciela, który zaatakował we Wrocławiu trzy kobiety

  Policja szuka gwałciciela, który ... 05:44

  19.01 | Policja we Wrocławiu szuka mężczyzny, który chciał zgwałcić co najmniej trzy kobiety. Napastnik ten samej nocy brutalnie zaatakował mieszkanki dzielnicy Grabiszynek. Scenariusz za każdym razem wyglądał podobnie - sprawca rzucał się na kobiety, bił je pięściami i próbował zmusić do obcowania płciowego. Ofiarom udało się przepłoszyć gwałciciela krzykiem a policja przygotowuje już portret pamięciowy mężczyzny.
 • Spór o misia

  Spór o misia 05:51

  17. 11 | Zdumiewający spór o misia na sesji rady miasta w Tuszynie. Jedni chcą Kubusia Puchatka, inni - Misia Uszatka, jeszcze inni - Colargola. Brzmi zabawnie, ale to wcale nie jest zabawne jak radni, którzy na poważnie zajmują się płcią i garderobą misia.
 • Cmentarz widmo. Przez 21 lat nie pochowano tu nikogo

  Cmentarz widmo. Przez 21 lat nie ... 05:26

  13.10 | Cmentarz jest, ale jakby go nie było. Choć został wyznaczony 21 lat temu, do tej pory nie można na nim grzebać zmarłych. Żeby było ciekawiej, urzędnicy gminy Książki w woj. kujawsko-pomorskim nie mieli o tym pojęcia. Przez 21 lat żyli jak w Matrixie. 21 lat temu utworzyli cmentarz, na którym do tej pory nie odbył się żaden pogrzeb i... nikogo to nie zdziwiło. A na starej nekropolii dawno już zabrakło miejsca i groby są upychane, gdzie się da, najczęściej pod płotem.
 • Chcąc zarobić na podróżnych ryzykują ich zdrowiem i życiem

  Chcąc zarobić na podróżnych ryzyk... 04:25

  20.09 | Zatrważające wyniki przyniosła kontrola autobusów prywatnych przewoźników na Dolnym Śląsku. Busy dowożące dzieci do szkoły a dorosłych do pracy to bardzo często złom na kółkach, który w ogóle nie powinien wyjechać na drogi.
 • Szaleńcza jazda prezydenta Włocławka

  Szaleńcza jazda prezydenta Włocławka 04:31

  20.09 | Andrzej Pałucki najwyraźniej odkrył w sobie talent kierowcy rajdowego, bo pędził w terenie zabudowanym ponad 90 km/h i wyprzedzał w miejscu niedozwolonym ale przyłapany na gorącym uczynku - wszystkiego się wyparł. Nie przyznał się do niebezpiecznej jazdy mimo, że jego wyczyny zostały nagrane przez innego kierowcę.
 • Skierowanie ważniejsze od życia. Pacjent umarł, bo nie miał odpowiedniego dokumentu

  Skierowanie ważniejsze od życia. ... 10:06

  5.09 | Szpital w Bielsku Podlaskim (woj. podlaskie) - tu umierającego człowieka pielęgniarka odesłała po skierowanie na pogotowie ratunkowe. Pogotowie wróciło z mężczyzną do szpitala. Tam 62-letni pacjent umarł. Reporterzy TVN24 próbowali sprawdzić kto zawinił? Dlaczego pomoc nie została udzielona? Rodzina poszkodowanego zapowiada: będziemy walczyć, żeby ta śmierć nie poszła na marne, żeby uratowała inne życie.
 • Jest kaleką, ale nie zobaczył ani grosza z należnych mu pieniędzy

  Jest kaleką, ale nie zobaczył ani... 07:51

  9.06 | Był świetnie zapowiadającym się sportowcem. W wyniku wypadku na treningu omal nie stracił życia, gdy metalowa bomba służąca do rzutu młotem wylądowała na jego skroni. Michał przeżył, ale od dwunastu lat jest kaleką, co i tak w jego przypadku zakrawa na cud. Mimo to - i mimo prawomocnego wyroku sądu, który przyznał mu rentę i odszkodowanie - do tej pory nie zobaczył grosza z pieniędzy, które miały mu służyć na leczenie, rehabilitację i życie. Działacze sportowi celowo wyprowadzili i roztrwonili majątek, byle tylko nie płacić odszkodowania.
 • Nie będzie śledztwa w sprawie wypadku, w którym zginęło siedmioro nastolatków

  Nie będzie śledztwa w sprawie wyp... 04:20

  14.04 | Szesnastoletni sprawca, który prowadząc samochód po pijanemu uderzył w drzewo, nie poniesie żadnej odpowiedzialności karnej. Ponieważ jest nieletni i nie działał z zamiarem zabicia swoich kolegów. "Jego sprawa zostanie skierowana do sądu rodzinnego i dla nieletnich". Tak zdecydowała prokuratura. Jeśli to stanowisko podtrzyma sąd, winnemu śmierci siedmiu osób w wypadku pod Chełmnem będzie grozić tylko poprawczak.
rozwiń

Kawa na ławę

 • "Przez rok mataczyliście jak w sprawie Przemyka" vs. "próbujecie wykorzystywać sytuację do politycznego teatru"

  "Przez rok mataczyliście jak w sp... 59:33

  21.05 | - Patologią nie jest tylko to, co wydarzyło się w komisariacie. Patologią jest też nadzór nad policją sprawowany przez ministra Błaszczaka i ministra Zielińskiego - mówił w programie "Kawa na ławę" o sprawie śmierci Igora Stachowiaka przewodniczący klubu PO, Sławomir Neumann. - Najważniejsze jest to, żeby ta sytuacja była wyjaśniona na gruncie prawa, a nie na gruncie polityki - odpowiadał Krzysztof Łapiński z Kancelarii Prezydenta.
 • "Wolność nauki ma to do siebie". Burza po słowach sędziego Trybunału

  "Wolność nauki ma to do siebie". ... 00:00

  14.05 | - Skandaliczne, nieodpowiedzialne słowa, stawiające w bardzo złym świetle polskie państwo i jego godność - mówił o słowach profesora Morawskiego Paweł Rabiej (Nowoczesna) w programie "Kawa na ławę". - Mowa jest srebrem, milczenie jest złotem - ocenił z kolei Krzysztof Łapiński, rzecznik prezydenta.
 • "Słomiane wieńce, ludzkie plony i czas żniw". Spór o Marsz Wolności

  "Słomiane wieńce, ludzkie plony i... 59:19

  07.05.| Jeśli przyjąć wyliczenia policji, to było mniej więcej tyle ludzi, ile w moim województwie na dożynkach regionalnych - powiedział w programie "Kawa na ławę" w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. - Może Platforma Obywatelska na przyszłość mogłaby uatrakcyjnić swoje eventy, zorganizować jakieś słomiane wieńce, może plony ludzkie wtedy były lepsze - mówił. - Teraz jest czas siewu. Czas żniw i dożynek, które są świętem plonów przyjdzie później, trzeba żyć w rytmie natury - odpowiedział mu szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
 • "Jeśli Berczyński znalazł gdzieś bombę, to ją zdetonował w środowisku Macierewicza"

  "Jeśli Berczyński znalazł gdzieś ... 01:00

  23.04 | - Minister Macierewicz jest szkodliwy z punktu widzenia bezpieczeństwa Polski - powiedział Adam Szłapka z Nowoczesnej w programie "Kawa na ławę". Jak dodał Rafał Trzaskowski (PO) "Misiewicz to był pikuś" w porównaniu ze sprawą Wacława Berczyńskiego. Goście TVN24 komentowali w ten sposób dymisje przewodniczącego podkomisji do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej.
 • "Misiewicz się niczego nie nauczył"

  "Misiewicz się niczego nie nauczył" 59:00

  16.04 | Miałem nadzieję, że Macierewicz wezwie Misiewicza na dywanik i mu powie: "Bartek, koniec, to się skończyło". Jednak Antoni Macierewicz nie zrobił nic - komentował w "Kawie na ławę" w TVN24 Tadeusz Cymański (Solidarna Polska). - Dzisiaj robi się kozła ofiarnego z Misiewicza. A to nie on się powoływał na te stanowiska - mówił z kolei szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.
 • Prezydencki minister: w środę odprawa z Macierewiczem

  Prezydencki minister: w środę odp... 00:00

  09.04 | Prezydent wyraża swoje wątpliwości. Będzie okazja do rozmowy i wymiany poglądów Andrzeja Dudy z ministrem Antonim Macierewiczem podczas dorocznej odprawy kadry kierowniczej MON - powiedział w "Kawie na ławę" dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski. Poseł Nowoczesnej Adam Szłapka powiedział, że liczy na aktywność prezydenta w sprawie odwołania ministra obrony narodowej.
 • "Obrona narodowa to nie jest miejsce na ekstrawagancję"

  "Obrona narodowa to nie jest miej... 00:00

  02.04 | - W tych sprawach, w których pan prezydent był zaniepokojony, jest usatysfakcjonowany informacjami uzyskanymi na spotkaniu z Antonim Macierewiczem - komentował w "Kawie na ławę" rozmowę Andrzeja Dudy z szefem MON prezydencki minister Paweł Mucha. W ocenie Sławomira Neumanna (PO) "mieliśmy do czynienia z teatrem i odegraną rolą prezydenta". Adam Szłapka (Nowoczesna) stwierdził z kolei, że Antoni Macierewicz konsekwentnie obniża zdolności bojowe polskiej armii.
 • "To nie jest żółta koszulka lidera"

  "To nie jest żółta koszulka lidera" 59:40

  26.03 | - Jeżeli ktoś rozkłada ręce i jest ulga, że się udało, to jest to dziecinada - stwierdził w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Andrzej Halicki z Platformy Obywatelskiej, komentując gest Beaty Szydło po podpisaniu Deklaracji Rzymskiej. Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki mówił z kolei o "asertywności jako walucie" w Unii, dodając, że Wspólnota "jest dziś czymś innym, niż miała być".
 • Magierowski: prezydent żałuje wyroku Trybunału, chociaż go szanuje

  Magierowski: prezydent żałuje wyr... 59:24

  19.03 | Prezydent Andrzej Duda szanuje decyzję Trybunału Konstytucyjnego w sprawie nowelizacji ustawy o zgromadzeniach, ale wciąż ma swoje wątpliwości do niej i żałuje takiego wyroku - mówił w "Kawie na Ławie" TVN24 rzecznik prezydenta Marek Magierowski. - Prezydent to nie żaden gracz, to narciarz - stwierdziła Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej.
 • Działania Polski "dały ostateczny dowód na to, że Unia nie jest miłym gronem"

  Działania Polski "dały ostateczny... 59:30

  12.03 | Polska dyplomacja udowodniła, że "Unia Europejska to nie jest takie miłe grono, gdzie wszyscy myślą tymi samymi kategoriami" - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 Jacek Sasin. Poseł Prawa i Sprawiedliwości odniósł się w ten sposób do wyboru Donalda Tuska na kolejną kadencję szefa Rady Europejskiej. Zdaniem Sławomira Neumana z Platformy Obywatelskiej, obóz rządzący "wyprowadza Polskę z Unii Europejskiej".
 • Kandydatura Saryusz-Wolskiego "w uzgodnieniu z panem prezydentem"

  Kandydatura Saryusz-Wolskiego "w ... 59:19

  05.03 | - Jest zasada, że to rząd zgłasza swojego kandydata na ważne stanowiska w Unii - powiedział w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta. Dodał, że decyzja o poparciu Jacka Saryusza-Wolskiego została podjęta "w uzgodnieniu" z Andrzejem Dudą.
 • "Nawet po pasach nie jesteście w stanie przejść, bo tam idzie tylko gorszy sort"

  "Nawet po pasach nie jesteście w ... 58:49

  26.02 | - To nie jest łamanie przepisów, to jest arogancja - mówił w "Kawie na ławę" Adam Szłapka (Nowoczesna). W ten sposób skomentował film dokumentujący wstrzymanie ruchu, by szef MON Antoni Macierewicz mógł przejść przez jedną z warszawskich ulic. - Atmosfera dyskusji o bezpieczeństwie najważniejszych osób w państwie jest niepoważna, idzie w złą stronę - przekonywał Paweł Mucha, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta.
rozwiń

Loża prasowa

rozwiń

Drugie śniadanie mistrzów