tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zamachowiec z Paryża mieszkał w ośrodku dla azylantów w Niemczech

Zamachowiec, który w czwartek uzbrojony w nóż próbował wtargnąć do komisariatu policji w Paryżu, mieszkał w ośrodku dla azylantów w Recklinghausen w Nadrenii Północnej-Westfalii. Poinformował o tym w sobotę tamtejszy Landowy Urząd Kryminalny (LKA).

Mężczyzna zakwaterowany był w mieszkaniu znajdującym się na terenie ośrodka w Recklinghausen, w zachodniej części Niemiec. Niemieccy komandosi po otrzymaniu informacji od policji francuskiej przeszukali w sobotę pomieszczenia. Z komunikatu LKA wynika, że nie znaleziono żadnych śladów wskazujących na powiązanie mężczyzny z innymi zamachami.

Atak na komisariat

Uzbrojony w nóż rzeźniczy mężczyzna został zabity w czwartek, gdy krzycząc "Allahu Akbar", usiłował wejść do komisariatu policji w Paryżu. Napastnik miał na sobie atrapę pasa z ładunkami wybuchowymi. 20-letni Marokańczyk był znany policji, m.in. z udziału w napadzie rabunkowym na południu Francji.

Do próby ataku doszło dokładnie w rocznicę zamachu na paryską redakcję satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" i krótko po upamiętniającej to ceremonii z udziałem prezydenta Francji Francois Hollande'a, podczas której powiedział on, że terroryzm nadal stanowi poważne zagrożenie dla kraju.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje