tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wojna domowa w Syrii

Nieznany wątek wizyty szefa CIA w Moskwie. Rosjanie ujawniają szczegóły

Dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) John Brennan poruszył kwestię odejścia od władzy prezydenta Syrii Baszara el-Asada podczas wizyty w Moskwie na początku marca - ujawniła rosyjska agencja RIA-Nowosti, powołując się na ambasadę USA.

Brennan mówił też o stosowaniu się stron konfliktu w Syrii do obowiązującego zawieszenia walk - dodała rosyjska agencja.

Co zrobić z dyktatorem

Przyszłość Asada pozostaje główną kością niezgody w międzynarodowych wysiłkach zmierzających do zakończenia pięcioletniej wojny domowej w Syrii. Na odsunięcie Asada od władzy nie zgadza się m.in. Rosja, sojuszniczka syryjskiego reżimu.

Cytowany przez Interfax wiceminister spraw zagranicznych Oleg Syromołotow powiedział wcześniej w poniedziałek, że Brennan odbył spotkania m.in. w siedzibie Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), a jego wizyta w Moskwie nie miała związku z początkiem wycofania rosyjskich sił z Syrii.

Rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow, powiedział, że podczas pobytu Brennana w Moskwie nie było kontaktów między szefem CIA a Kremlem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Wojna domowa w Syrii

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje