tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kryzys na Ukrainie

OBWE: obie strony konfliktu w Donbasie wciąż z zakazaną bronią

OBWE: obie strony konfliktu 
w Donbasie wciąż z zakazaną bronią
Foto: Ministerstwo Obrony Ukrainy Walki w Donbasie nie ustają. Nagranie ukazuje skalę zniszczeń

Strony konfliktu na wschodzie Ukrainy wciąż utrzymują na linii rozdziału w Donbasie ciężkie uzbrojenie, które już dawno powinno być stamtąd wycofane – oświadczył przedstawiciel Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) Alexander Hug.

W piątek jako wiceszef misji obserwacyjnej OBWE na Ukrainie złożył on wizytę w zajętym przez separatystów prorosyjskich Ługańsku. Spotkał się tam z przywódcami samozwańczych republik ludowych, donieckiej i ługańskiej, Ołeksandrem Zacharczenką i Ihorem Płotnickim – podała rosyjska agencja Interfax.

- Obserwatorzy naszej misji nie mają pełnego dostępu do miejsca przechowywania uzbrojenia zarówno po ukraińskiej, jak i po tej (separatystów) stronie. Po obu stronach znajduje się uzbrojenie, którego nie powinno być na linii rozdziału, a naszym zadaniem jest dokumentowanie obecności tego sprzętu na tej linii – powiedział Hug.

Zaostrzenie sytuacji w Donbasie

Według ukraińskiej armii w ostatnim czasie doszło do poważnego zaostrzenia sytuacji w Donbasie. Kijów oskarża separatystów o ostrzeliwanie obszarów zamieszkanych przez cywilów z ciężkiego uzbrojenia. Ci obwiniają siły rządowe o to samo.

Konflikt na wschodzie Ukrainy trwa od wiosny 2014 roku. Liczba ofiar śmiertelnych dochodzi już do 10 tysięcy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Kryzys na Ukrainie

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje