tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wybory prezydenckie w USA

"Ani Europa, ani USA nie są przygotowane" na Trumpa

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz uważa, że zarówno USA jak i Unia Europejska nie są przygotowane na zdobycie Białego Domu przez amerykańskiego miliardera Donalda Trumpa.

- Ani Europa, ani USA nie są przygotowane na takiego prezydenta, który, według mnie, nie ma żadnego doświadczenia międzynarodowego - powiedział w rozmowie z francuską stacją telewizyjną I-Tele.

- Trump należy do takich ludzi, których też znamy w Europie; oni w każdej sprawie szukają kozła ofiarnego, lecz nigdy konkretnego rozwiązania - powiedział nawiązując do wzrostu "populizmu" w państwach Unii Europejskiej.

- Potężne środki, polityczne lub militarne, którymi dysponuje prezydent Stanów Zjednoczonych, otworzyłyby mu realne możliwości podejmowania bardzo niebezpiecznych decyzji - powiedział przewodniczący europarlamentu.

Trump, czołowy kandydat w republikańskich prawyborach prezydenckich, odwołał w piątek wieczorem w ostatniej chwili wiec w Chicago po eskalacji protestów i zamieszkach, do których doszło pomiędzy jego zwolennikami i przeciwnikami.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Wybory prezydenckie w USA

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje