tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Kolejna eksplozja przerwała akcję ratunkową w kopalni. Zginęli ratownicy

Kolejna eksplozja przerwała akcję ratunkową w kopalni. Zginęli ratownicy
Foto: PAP/EPA Do katastrofy w kopalni doszło prawie 800 metrów pod ziemią

W niedzielę nad ranem doszło do eksplozji podczas akcji ratowniczej w kopalni "Północna" w Workucie. Zginęło 6 ratowników, 5 osób jest rannych - podało Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych. - Praktycznie nie ma szans, by przeżył którykolwiek z zaginionych 26 górników - dodał minister.

- Praktycznie nie ma szans, że przeżył którykolwiek z 26 górników zaginionych po katastrofie w kopalni węgla w Workucie - powiedział w niedzielę minister ds. sytuacji nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej Władimir Puczkow.

Zginęło 36 osób

- Musimy uznać, że wszystkie czynniki panujące w rejonie katastrofy nie pozwalają na przeżycie - powiedział minister dziennikarzom. Wśród tych czynników wymienił wysokie temperatury, brak tlenu i fakt, że właśnie ten rejon był epicentrum kolejnego wybuchu.

Tym samym bilans ofiar śmiertelnych sięgnął 36 osób.

W czwartek w kopalni "Północna" (Siewiernaja) w północno-wschodniej Rosji doszło do zasypania chodnika na głębokości 748 m pod ziemią. 80 górników ewakuowano.

Prowadzona od piątku akcja ratownicza jest utrudniona, bo doszło do zawałów w trzech różnych miejscach, a pokłady wypełnione są gęstym dymem - poinformowała agencja RIA Nowosti.

Druga eksplozja

Agencja TASS podała, że była to już druga eksplozja od momentu rozpoczęcia akcji ratunkowej. "Istnieje wysokie prawdopodobieństwo kolejnego wybuchu" - zaznaczono w komentarzu.

Zgodnie z informacjami udzielonymi w niedzielę rano przez Ministerstwo ds. obrony cywilnej, sytuacji nadzwyczajnych i likwidacji skutków klęsk żywiołowych w momencie wybuchu pod ziemią znajdowało się 77 osób - 38 pracowników służb ratunkowych i 39 górników.

Przyczyny eksplozji nie są znane. Akcja ratunkowa została wstrzymana - podaje TASS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Z powodu ciszy referendalnej forum zostało wyłączone

Pozostałe informacje