tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Pożar silnika. Awaryjne lądowanie w Moskwie

Pożar silnika. Awaryjne lądowanie w Moskwie
Foto: Paul Spijkers / Wikipedia Maszyna, która lądowała awaryjnie w Moskwie to Boeing 777

Awaryjne lądowanie Boeinga 777 na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo. Samolot rosyjskich linii lotniczych Transaero lądował z powodu pożaru silnika. Na pokładzie było 221 pasażerów. Nikt nie doznał obrażeń.

Do zdarzenia doszło o godz. 12.25 czasu moskiewskiego (10.25 czasu polskiego). Maszyna leciała z Moskwy do Nowego Jorku. Wystartowała o godz. 11.23 (9.23) z innego moskiewskiego lotniska - Wnukowo. W powietrzu w samolocie zapalił się lewy silnik. Pilot go wyłączył i zawrócił do stolicy Rosji.Boeing 777 to dwusilnikowa szerokokadłubowa maszyna. Jest to największy na świecie samolot dwusilnikowy. Zabiera na pokład ponad 300 pasażerów.

Seria awaryjnych lądowań

To już drugi w ciągu ośmiu dni incydent lotniczy w Moskwie. W zeszłą sobotę podczas lądowania na lotnisku Wnukowo zapaliło się podwozie samolotu pasażerskiego Boeing 737-400 należącego do rosyjskich linii lotniczych UT-Air. Na pokładzie było 129 pasażerów i 7 członków załogi.

Maszyna ta przyleciała ze Stawropola na południu Rosji. W czasie lądowania uszkodzeniu uległy i zapaliły się opony lewego podwozia. Po chwili w ogniu stanęło całe podwozie. Po zatrzymaniu samolotu załoga sprawnie ewakuowała pasażerów przez wyjścia awaryjne. Nikomu nic się nie stało.

Z kolei w piątek również z powodu pożaru silnika doszło do awaryjnego lądowania w Londynie. Samolot linii British Airways - Airbus A319 wylądował wkrótce po starcie z lotniska Heathrow. Nikomu nic się nie stało.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje