tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Piękna Julia uśmiecha się do Juszczenki

Julia Tymoszenko oświadczyła, że jeśli dojdzie do odnowienia prozachodniej koalicji na Ukrainie, będzie gotowa poprzeć kandydaturę Wiktora Juszczenki w wyborach prezydenckich w 2010 roku.

- Jeśli udałoby się uratować demokratyczną koalicję, byłabym gotowa poprzeć znanego wam kandydata na prezydenta na jeszcze jedną kadencję - powiedziała Tymoszenko podczas konferencji prasowej w Kijowie.

Jednocześnie zarzuciła prezydentowi, że to on i jego współpracownicy odpowiedzialni są za zerwanie koalicji. - To nie ręka Kremla, lecz ręce pracowników kancelarii prezydenta wykręcały numery telefonów do deputowanych NU-LS, zlecając im opuszczenie koalicji z moim ugrupowaniem - dodała.

Koalicja Bloku Julii Tymoszenko i identyfikowany z Wiktorem Juszczenką sojusz Nasza Ukraina - Ludowa Samoobrona rozpadła się w ostatnich tygodniach. Ostatnim jej aktem było przegłosowanie przepisów znacznie uszczuplających władzę prezydenta. (CZYTAJ WIĘCEJ)

To nie Rosja kazała milczeć

Jednocześnie Tymoszenko odrzuciła oskarżenia prezydenta o jej współpracę z Rosjanami, o czym - jego zdaniem - miałoby świadczyć milczenie rządu w sprawie Gruzji i stacjonującej na ukraińskim Krymie rosyjskiej Floty Czarnomorskiej.

- Nasze stanowisko w sprawie Gruzji jest jasne: sytuację w tym regionie stale obserwuje mój przedstawiciel w tym kraju (wicepremier ds. integracji europejskiej) Hryhorij Nemyria - powiedziała premier. Jeśli chodzi o Flotę Czarnomorską, to zaznaczyła, że to nie ona podpisywała umowę z Moskwą o stacjonowaniu na Krymie statków rosyjskich do 2017 roku.

jak ram

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje