tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

"Nocne Wilki", przyjaciele Putina, ochraniają budynki w Sewastopolu

"Nocne Wilki", przyjaciele Putina, ochraniają budynki w Sewastopolu
Foto: kremlin.ru Putin i nocne wilki

Szef rosyjskiego klubu motocyklowego "Nocne Wilki" Aleksandr "Chirurg" Załdostanow oświadczył, że jego ludzie uczestniczą w ochronie administracji Sewastopola. Przyjaciel Władimira Putina poinformował o tym na stronie internetowej klubu.

"Wczoraj w Sewastopolu miało dojść do prowokacyjnej akcji poparcia Euromajdanu. Od razu ogłosiliśmy mobilizację i zbiórkę pod miejscowym budynkiem MSW. Przyszli tam też zwykli mieszkańcy. Zebrało się dużo ludzi, wystarczająco aby zapobiec prowokacji – prowokatorzy nie przyszli"  - napisał Załdostanow.

Lider "Nocnych Wilków" napisał też, że stanowisko ludzi na Krymie jest "jednoznaczne". "Nie chcą w żaden sposób żyć pod rządami następców Bandery. Ludzie wychodzą na ulice z plakatami 'Jesteśmy Rosją', co już samo za siebie mówi" – pisze Chirurg.

Załdostanowa zauważa, że jest na Krymie też trzecia siła – Tatarzy. "Jak się zachowają, na razie nikt nie może przewidzieć".

Załdostanow jest przyjacielem Putina. To właśnie z nim kiedyś prezydent Rosji jeździł przez cztery godziny na motocyklu, podczas gdy Wiktor Janukowycz czekał na spotkanie. O "Nocnych Wilkach" było też głośno, gdy okazało się, że są na tajnej liście przestępczych organizacji sporządzonej przez policję w Finlandii.

Protesty na Ukrainie »

Oglądaj
Kryzys na Ukrainie
Wideo: Reuters Wzięci do niewoli żołnierze specnazu GRU

Kryzys na Ukrainie

Rosyjska aneksja Krymu

Trwa cisza wyborcza. Forum jest wyłączone.

Pozostałe informacje