tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Muammara Kaddafiego "chronią Tuaregowie"

Muammar Kaddafi ukrywa się w okolicach miasta Ghadamis pod ochroną jednego z tuareskich plemion, twierdzi jeden z dowódców rebeliantów.

Według wojskowego, plemię to nadal popiera obalony reżim i zapewniło schronienie Kaddafiemu w okolicach miasta Ghadamis na zachodzie kraju, tuż przy granicy z Algierią.

Kilka dni temu siły wierne Kaddafiemu przeprowadziły atak na miasto, zabijając kilku rebeliantów. Według nich za atakiem stali przybyli z algierscy najemnicy i Tuaregowie właśnie.

Hiszam Buhagiar, autor informacji, dodał agencji Reutera, że Kaddafi przeniósł się do Ghadamis tydzień temu. Wcześniej miał ukrywać się mieście Samnu na południu kraju.

Gdzie są synowie?

Buhagiar z Narodowej Rady Libijskiej powiedzieli również agencji Reutera, gdzie jego zdaniem ukrywają się synowie dyktatora. Saif al-Islam ma ukrywać się w Bani Walid, a jego brat Moatassim w oblężonej przez rebeliantów Syrcie. Obaj podobno myślą o opuszczeniu Libii.

W tym ostatnim mieście libijscy powstańcy cały czas prowadzą negocjacje ws. rozejmu ze starszyzną plemienną. Nadmorska Syrta, gdzie urodził się Kaddafi, jest jednym z dwóch ostatnich większych miast libijskich, nadal znajdujących się w rękach zwolenników obalonego dyktatora. Oddziały NRL zdołały dotrzeć tam tylko na skraj śródmieścia.

\\mtom\k

Dowiedz się więcej...

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
Zaloguj się, aby dodać komentarz
Dodaj komentarz do artykułu
domyślny avatar
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły sie nowe () komentarze - pokaż
Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24 nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pozostałe informacje