tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Niemcy. Ataki na kobiety

Nagi protest w Kolonii. "Nawet rozebrane nie jesteśmy łatwym łupem"

Nagi protest w Kolonii. "Nawet rozebrane nie jesteśmy łatwym łupem"
Foto: OLIVER BERG/PAP/EPA | Video: tvn24 Protest szwajcarskiej artystki

Szwajcarska artystka Milo Moire postanowiła w charakterystyczny dla siebie sposób odnieść się do serii napaści na kobiety, do jakich doszło w sylwestrową noc w Niemczech. W piątek Moire przeprowadziła "nagi protest" w Kolonii, gdzie ataków było najwięcej.

Niemcami wstrząsnęła seria napaści rabunkowych i seksualnych na kobiety, do których doszło w sylwestrową noc. Do tej pory w samej Kolonii zawiadomienia o przestępstwie złożyło ponad sto osób. Do podobnych incydentów, choć na mniejszą skalę, doszło w Hamburgu i innych miastach.

Niemiecka policja, która znalazła się pod ostrzałem krytyki, zatrzymała do tej pory zaledwie kilku sprawców. Wiele emocji wywołały informacje o "wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej" wyglądzie napastników.

Do bulwersujących wydarzeń postanowiła w typowy dla siebie sposób odnieść się artystka i aktywistka Milo Moire. Szwajcarka znana jest performerką znaną z tego, że używa ciała jako środka ekspresji. Bywa oskarżana o zacieranie granicy między sztuką a pornografią.

W piątek Moire przeprowadziła swój "nagi protest" w Kolonii. Stanęła na placu przed słynną katedrą z transparentem, na którym napisała: "Szanujcie nas! Nawet rozebrane nie jesteśmy łatwym łupem".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Niemcy. Ataki na kobiety

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje