tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Zastrzelił kobietę z okna. "Za głośno mówiła przez megafon"

Zastrzelił kobietę z okna. "Za głośno mówiła przez megafon"
Foto: Ivanaivanova / Wikipeda (CC BY-SA 3.0) Policja wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa i nielegalnego posiadania broni

Przestępstwo niczym z filmu kryminalnego wydarzyło się w jednej z dzielnic na południu Moskwy. Pijany mężczyzna zastrzelił z okna swojego mieszkania 25-letnią kobietę reklamującą sklep, w którym pracowała. Ofiara stała na ulicy i przez megafon zachęcała klientów do zakupów. Mężczyźnie, który od dwóch dni pił po utracie pracy, miał przeszkadzać jej "denerwujący" głos. Przyznał się do winy i trafił do aresztu.

Do morderstwa doszło we wtorek w dzielnicy Lublino na południu Moskwy ok. godz. 18.30 czasu miejscowego.

"Przeszkadzała mieszkańcom"

25-letnia Anna, zatrudniona w jednym ze sklepów w pasażu handlowym przy stacji metra, od wielu dni reklamowała usługi sklepu przez megafon. Wiele osób zwracało jej uwagę, że przeszkadza mieszkańcom pobliskich bloków.

Podejrzany o jej zabójstwo mężczyzna kilka razy wychylał się przez okno, wyzywał i krzyczał na kobietę, ta jednak ignorowała go i kontynuowała reklamowanie sklepu.

Z broni myśliwskiej

Wtedy 58-latek wystrzelił do niej z broni myśliwskiej, na którą nie miał pozwolenia. Ranna kobieta upadła, przechodnie wezwali karetkę. 25-latka zmarła w reklamowanym przez siebie sklepie przed przyjazdem lekarzy, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia dopiero po kilku godzinach.

Na podstawie zeznań świadków funkcjonariusze ustalili, z którego okna padł strzał i zatrzymali podejrzanego mężczyznę, który przyznał się do zabójstwa. Policja wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa i nielegalnego posiadania broni.

W środę nad ranem media rosyjskie podały, że 58-latek od kilkunastu godzin pił po stracie pracy. Został zwolniony 25 stycznia. Zeznał, że "męczący i głośny" głos kobiety przeszkadzał mu "wypoczywać".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje