tvnpix
śledź nas na:
  • Google Plus
  • Instagram
  • RSS

Wielkanoc Trumpów na Florydzie i w Białym Domu

Wielkanoc Trumpów na Florydzie i w Białym Domu
Foto: Melania Trump/twitter To pierwsza Wielkanoc Melanii i Donalda Trumpów jako lokatorów Białego Domu

Po raz 139. w poniedziałek w ogrodach Białego Domu odbył się Easter Egg Roll - konkurs toczenia pisanek drewnianą łyżką. Gospodarzami imprezy po raz pierwszy byli Melania i Donald Trumpowie.

Prezydent USA wraz z rodziną większość wielkanocnego weekendu spędził na Florydzie. W niedzielę na Twitterze Melania Trump zamieściła życzenia świąteczne, którym towarzyszyło zdjęcie prezydenckiej pary.
 

Tradycja o XIX-wiecznych korzeniach

W poniedziałek pierwsza para USA wystąpiła w roli gospodarzy dorocznej imprezy Easter Egg Roll. Po trawnikach ogrodów Białego Domu - jak doniosła CNN - potoczyło się 18 tys. jajek. Jeszcze przed rozpoczęciem przyjęcia spodziewano się 21 tysięcy gości, dzieci i dorosłych.

Tradycja Easter Egg Roll sięga 1878 roku, kiedy pierwszy raz na trawniku Białego Domu zorganizowano zawody w toczeniu pisanek.

- Podtrzymując tę tradycję, dziękujemy za to, że do nas dołączyliście. W imieniu prezydenta i Barrona (syna Melanii i Donalda Trumpów - red.), życzymy wam świetnej zabawy i pięknego dnia, jaki jest przed nami - powiedziała amerykańska pierwsza dama.

Trump podziękowała również orkiestrze wojskowej, pracownikom Białego Domu oraz wolontariuszom za wkład w organizację.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Skopiowano do schowka

Dowiedz się więcej...

Trwa cisza referendalna, która zakończy się w niedzielę o godz. 21. W tym czasie forum będzie wyłączone.

Pozostałe informacje